Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 1.0 eco tsi yazilim dusunuyorum

Yazılım konusu yapanın en büyük muamması..
Kim ne derse desin.
RSA çok iyi firma ama Raşit yerine başkası atıyorsa o yazılımı düşünürüm..
Ecufast: kendini ispatlamış Alper di sanırım orda nam yapan kişi.. o yapsın amenna ama başkası ellerse düşünürüm..
Mg remaps. İyidir.
Ama ben Ps Chiptuning Barbaros Bayrak da yaptırmıştım önceki araçlarımı bakım aralığı vs dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamazsınız ama siz yazılım var diye sürekli tıpa gaz yapıştırıp turbonun ömrünü de kullanımına dikkat etmeden kullanırsanız sorun yaşarsınız..
Araç dsg ise yazılım yaptırmanızı tavsiye etmem.
[doublepost=1488892260,1488892168][/doublepost]Bu arada şahsi görüşümdür kimseyi bağlamaz.
Gazihan dan uzak dururum..

Merhaba peki yazilim da gercekten verim aldiniz mi hangi motorlara kc bg yapildi?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba peki yazilim da gercekten verim aldiniz mi hangi motorlara kc bg yapildi?

Şöyle söyliyim custom yazılım yaptırdım hep..
En verimli olan soft şeklinde.
Mesela Fiesta 1.4 tdci aracım vardı 2000 km de iken Barbaros da yazılım yaptırmış 99 beygire yükseltmiştik.
Tork da 50 nm almıştık fazladan.
Neden 100 beygir yapmadın diye takılmıştım,
100 olursa sorun yaşarsın ilerde 99 da kalsın hakkı bu demişti.
Artı downpipe ve o zaman euro 5 dizelde partikül iptalini kimse yapamıyorken ona iptal ettirmiş aracı da 90.000 km de satmıştım sorunsuz sıkıntısız.
Ama 15000 olan bakımı 10.000 e düşürmüştüm. Turbo soğukken yüklenmez sıcakken stop etmezdim. Gibi gibi.. ben orda yaptırmış memnundum ama RSA ve Ecufast, Mg Remaps da işlerinde çok iyi firmalar.
Vag gurubunda ise FR aracıma düşündüm ama 2016 serilerinde bazısı benimki mesela Mh turbo.. yani sıkıntılı yazılıma gelmeyen turbo dediler.. yapmadım. Bunu da uyaran sağolsun RSA Raşit dir.. gel yapalım edelim aga demedi, baktı ilgilendi..

Şöyle söyliyim custom yazılım yaptırdım hep..
En verimli olan soft şeklinde.
Mesela Fiesta 1.4 tdci aracım vardı 2000 km de iken Barbaros da yazılım yaptırmış 99 beygire yükseltmiştik.
Tork da 50 nm almıştık fazladan.
Neden 100 beygir yapmadın diye takılmıştım,
100 olursa sorun yaşarsın ilerde 99 da kalsın hakkı bu demişti.
Artı downpipe ve o zaman euro 5 dizelde partikül iptalini kimse yapamıyorken ona iptal ettirmiş aracı da 90.000 km de satmıştım sorunsuz sıkıntısız.
Ama 15000 olan bakımı 10.000 e düşürmüştüm. Turbo soğukken yüklenmez sıcakken stop etmezdim. Gibi gibi.. ben orda yaptırmış memnundum ama RSA ve Ecufast, Mg Remaps da işlerinde çok iyi firmalar.
Vag gurubunda ise FR aracıma düşündüm ama 2016 serilerinde bazısı benimki mesela Mh turbo.. yani sıkıntılı yazılıma gelmeyen turbo dediler.. yapmadım. Bunu da uyaran sağolsun RSA Raşit dir.. gel yapalım edelim aga demedi, baktı ilgilendi..

Peki rsa nin suan 1.0 eco tsi yazilimi var mi bu konuda bilginiz var mi ? Ya da ilgili dediginizRasit bey e nasil ulasabilirim? Vermis oldugunuz cevaplar icin ayrica tesekkur ederim..

Peki tesekkur ederim son bir soru olarak yazilimlardan tam verim aldiniz mi? Yani bu arabanin gercekten gidisi kalkisi son hizi degisti dedirtti mi?

Soft yazılımda son hız kolay kolay etkilemez.
Ara hızlanmalar, kalkış, gaz tepkisi..
Bunlar değişir. Mesela 68 hp araba 80 km hızda 5. Viteste avans vurur 4 ü isterken yazılım sonrası 70 km hızda 5.viteste gazı kapatınca toparlanıyordu..
Yoksa son hızım şu oldu bu oldu değil.
0-100 etkiler
100-160 etkiler vs..

Geri
Üst Alt