Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

SCW de Kaç kişi herhangi bir sıfır aracına RODAJ yaptı

• Yaptım

Kullanılan: 60 71.4%
  • Yapmadım

Kullanılan: 24 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    84
emrenın dedıklerıde dogru senın degınde aynı yola cıkyor zaten:)

gokhan ın sırrı cozuldu benzıne 2 damal votka damlatıyormu her depoda ondan ıyı kacıyormus:)

arabayı teslim aldım 5 ya da 6 dk. sonra otobana cıkabildim ve 230 bastım :)
yeni nesil araçlarda rodajın önemine o kadar inanmıyorum..
fakat özgürün dedigi gibi 2-3bin km arasi yag degisimini yararlı buluyorum..

yunus emre sen bu kadar gevezelik edeceğine araban 1.4 TSI gökhan sana hodri meydan diye kalk yürü adamla sonra konuş.

ancak laf ebeliği ediyorsun biz sana arabalar ortada diyoruz sen hala laf karıştır dur

denesek benim geçmemde onun geçmeside ortaya bir kanıt koymaz görkem. ayrıca senin gevezelik dediğine mühendislik deniyor gerçek dünayda.

arabayı teslim aldım 5 ya da 6 dk. sonra otobana cıkabildim ve 230 bastım :)
yeni nesil araçlarda rodajın önemine o kadar inanmıyorum..
fakat özgürün dedigi gibi 2-3bin km arasi yag degisimini yararlı buluyorum..

zaten rodaj dıye bır olay yok artık ... sadece 1lk 1000 km de parcalar daha yepyenı oldugu zorlanmaması gerekıyor... he bu arac patlayacak anlamına gelmez ama bı nedenıde vardır ılla

al işte ben bunu diye diyeeeee karnım ağrıdı aynen öyle kullandım bende ve bende iddaa etmyorum test ettik hatta dahaa dün bir arkadaşa cordoba aldık 38 binde benim arabadan kat kat temiz ama 4800 devir çeviriyor benim araba 5200bin deviri geçiyor ve kalkışta yine ben geçiyorum

Devir çevirme devir kesici ile alakalı bir durum TDI motorda 4400-4500 rpm üstü gereksiz zarardan başka birşey değil. Şimdiye kadar supaplarını eğmediysen şükret..

yunus emre sen bu kadar gevezelik edeceğine araban 1.4 TSI gökhan sana hodri meydan diye kalk yürü adamla sonra konuş.

ancak laf ebeliği ediyorsun biz sana arabalar ortada diyoruz sen hala laf karıştır dur

Rodaj yapmayanların sayısının yapanlardan fazla olması hiçbirşeyi kanıtlamaz. (Konuyu açma amacına yanıt olarak)

zaten rodaj dıye bır olay yok artık ... sadece 1lk 1000 km de parcalar daha yepyenı oldugu zorlanmaması gerekıyor... he bu arac patlayacak anlamına gelmez ama bı nedenıde vardır ılla

onuda defalarca söyledik şemuncum. esas adı rodaj değil zaten "alıştırma dönemi" bu işlemin. koskoca vw skoda superb kullanım kılavuzuna aynan şunu yazmış:

ilk 1000 km max güç devrinin %75 ini geçmeyiniz.
ilk 1000-1500 km arasında yavaş yavaş bulunan viteste max devirlere çıkınız.

çok güzel, basit ve anlaşılır bir şekilde yazmışlar.

altımızdaki aracı yapan tasarlayan üreten adamlar değilde bizlermi daha iyi bileceğiz..adam kullanım klavuzunda yapılması ve dikkat edilmesi gerekenleri sölemiş...demekki var bi bildikleri..gereksiz yere tartışıyosunuz

rodajı sadece nıye motor olarak dusunuyorsunuz.Rodajın ıcerısıne butun parcalar gırıyor.Rodaj yapmayan motordan bır sorun yasamaz ama daha sonra sanzımandan sorun yasayabılır yada patlatabılır.Bunun orneklerı var.Lastık degısımınde bıle lastıgın alışabılmesı ıcın bellı bır km yapması gerekıyor daha sonra tam randıman vermeye baslıyor.Bu gecmıstede boyleydı gelecektede boyle olacak.Rodaj motor omru acısından faydalıdır.Aracı komple dusunursenız arac ıcın faydalıdır dıyebılırız.

Geri
Üst Alt