Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Satılık Konularına Mesaj Sınırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunu ben kilitledim neden kilitlendiğini en son mesajda okuyarak tekrardan anlayabilirsin... Yetkim dahilinde öyle uygun görmüşsem öyle yapmışımdır.
Okuyup anlayamadığım için tekrar sorma gereği duydum.
Benim önerdiğim şeyin garaj uygulamasıyla bir alakası yok.
Fakat gerekçe, garaj uygulaması tekrar yüklendiği için bunun uygulanmasına gerek yoktur olunca cevap beni tatmin etmedi ve tekrar dile getirmek istedim.

Şurada kendimce açıklamaya çalıştım Serhat Abi:
Hayırlı satışlar yazılmasının sebebini sorduğumuz zaman şu söyleniyo Serhat Abi.
İlanı güncel tutmak.
Yani hiçbir konuya bu (bana göre) boş mesaj yazılmazsa, hiçbir konunun güncellenmeye ihtiyacı olmaz. Ve o ürünle ilgilenen insan da, o malı satan kişinin ilanı ne zaman güncellediğini rahatlıkla görebilir. Ne kadar ilgilendiğini de.
Yeri geliyo ürünle ilgili sorular cevaplar oluyo konuların altında. Bunları insanların görmesine engel oluyo bu mesajlar.
Hayırlı satışlar yazmayı insanlar yazmayı bu kadar istiyosa özel mesaj olarak atsın. Sonuçta bu, o kişi ile ilan sahibi arasındaki bişey. Bunu herkesin görmesine ne gerek var. Birisi bi ürün satıyo, başka biri ona iyi dileklerini iletiyo, bundan 3. kişilere ne? Yani bi başkası bunu görse ne olacak görmese ne olacak? Mesaj kirliliğinden başka bişey değil, özel mesaj ya da cep telefonu varken. Bu iyi dilekler için bu 2 aracı kullanmak varken.. Umarım açıklayıcı olmuştur.

bir satılık ilanı sahibi eğer ilan altındaki 100tane hayırlın satışlar yazısını okumak görmek ve arasından soruları çıkarıp cevaplamaktan acizse buraya satılık ilanı koymasın olur biter veya satılık ilanının yanına belli olacak şekilde hayırlı satışlarınızı okudum kabul edin sadece soruları ve talip olanlar mesaj yazsın der mesela bunu yönetimin yapması biraz fazla kuralcılık ve insanları rencide etmeye kadar gidebilir ki forum kurallarına böyle kurallar eklemek bence gereksiz...güncel ve sabit çok konumuz var ve bunlar hergün güncelleniyo sen bunu da sevmiyosun sanırım bende düşüncemi açıklıyorum tabi burda fakat ben satılık ilanı koyduğumda hayırlı satışlar yazıları beni rahatsız etmiyo edenn altına belirtsin yazmayın diye olsun bitsin işte...

bir satılık ilanı sahibi eğer ilan altındaki 100tane hayırlın satışlar yazısını okumak görmek ve arasından soruları çıkarıp cevaplamaktan acizse buraya satılık ilanı koymasın olur biter veya satılık ilanının yanına belli olacak şekilde hayırlı satışlarınızı okudum kabul edin sadece soruları ve talip olanlar mesaj yazsın der mesela bunu yönetimin yapması biraz fazla kuralcılık ve insanları rencide etmeye kadar gidebilir ki forum kurallarına böyle kurallar eklemek bence gereksiz...güncel ve sabit çok konumuz var ve bunlar hergün güncelleniyo sen bunu da sevmiyosun sanırım bende düşüncemi açıklıyorum tabi burda fakat ben satılık ilanı koyduğumda hayırlı satışlar yazıları beni rahatsız etmiyo edenn altına belirtsin yazmayın diye olsun bitsin işte...
Burada demek istediğim şeyi tam anlatamamışım sanırım Serhat Abi.
Burada mesele ilan sahibinin rahatsız olup olmaması değil.
"Hayırlı satışlar", satıcı ve bu yazıyı yazan kişi arasında mıdır değil midir? Evet. O zaman özel mesajla yazılsın bu hayırlı satışlar mesajı. Örnek veriyorum. Can birşey satıyor, sen ona "hayırlı satışlar" yazıyosun. Bunu başkaları görünce ne oluyo Abi?
-Hmm. Serhat Abi Can'a hayırlı satışlar dilemiş mi diyo insanlar? Ben burada kimsenin niyetini vs. sorgulamıyorum. Bu mesaj özel mesajla iletilse en azından satış bölümünde gereksiz mesajlar olmaz diyorum, ki söylediğim şey gayet mantıklı.

"Hayırlı satışlar", satıcı ve bu yazıyı yazan kişi arasında mıdır değil midir? Evet. O zaman özel mesajla yazılsın bu hayırlı satışlar mesajı. Örnek veriyorum. Can birşey satıyor, sen ona "hayırlı satışlar" yazıyosun. Bunu başkaları görünce ne oluyo Abi?
-Hmm. Serhat Abi Can'a hayırlı satışlar dilemiş mi diyo insanlar? Ben burada kimsenin niyetini vs. sorgulamıyorum. Bu mesaj özel mesajla iletilse en azından satış bölümünde gereksiz mesajlar olmaz diyorum, ki söylediğim şey gayet mantıklı.

Ayberk mesajların gerekliliği sadece yazım biçimi değil yazan ve okuyan kişinin düşünce biçimi ile de alakalıdır hayırlı satışlar yazılmasın desen insanlar gene hayırdır kanka neden satıyosun-çok güzel bende kullanıyorum memnunum- arabayı değiştiren bir parça- gözlerim kapaştı ama nakitim yok- bence satma kullan gibi yorumlarla gene emin ol ki satış konusunu dolduracaklardır ve bunlara da bi yaptırım uygulandığı takdirde forum forumluktan çıkacak devlet dairesi gibi olacaktır bunları geniş kapsamlı düşün taşın....

elleme millet yazsın hayırlı satışlar hayırlı olsun vs ne olacak cebinden mi çıkacak boşver rahatına bak sen.... illaki gereksiz mesajlar olmasın denirse ona tek çözüm msj yazmak paralı olsun ozaman 100 msj alalım belirlenen miktarda para ödeyelim ozaman kimse gereksiz yazmaz bu daha mantıklı eğer derdin gereksiz mesajlarsa;)

Ayberk mesajların gerekliliği sadece yazım biçimi değil yazan ve okuyan kişinin düşünce biçimi ile de alakalıdır hayırlı satışlar yazılmasın desen insanlar gene hayırdır kanka neden satıyosun-çok güzel bende kullanıyorum memnunum- arabayı değiştiren bir parça- gözlerim kapaştı ama nakitim yok- bence satma kullan gibi yorumlarla gene emin ol ki satış konusunu dolduracaklardır ve bunlara da bi yaptırım uygulandığı takdirde forum forumluktan çıkacak devlet dairesi gibi olacaktır bunları geniş kapsamlı düşün taşın....

Bunun için daha önce satış bölümü ile ilgili öneride bulunmuştum zaten. Ki daha önce satış bölümündeki tartışmadan forumdan ayrılan arkadaşımızın ardından yapmıştım bu öneriyi.
Satış bölümündeki ilanı sadece ilan sahibi günceller ve ilanla ilgilenen kişi konu altına özel mesaj gönderdim notu düşerek, satıcı ile özelden görüşür.
Ki zaten bu konuda yaptığım şey bir öneri. Kabul edilir edilmez orasına ben karar veremem. Devlet dairelerinden farklı olarak özgürce fikrimi dile getiriyorum.

elleme millet yazsın hayırlı satışlar hayırlı olsun vs ne olacak cebinden mi çıkacak boşver rahatına bak sen.... illaki gereksiz mesajlar olmasın denirse ona tek çözüm msj yazmak paralı olsun ozaman 100 msj alalım belirlenen miktarda para ödeyelim ozaman kimse gereksiz yazmaz bu daha mantıklı eğer derdin gereksiz mesajlarsa;)

:rolleyes::rolleyes: bak olay ticarete döndü fiş almazsak kaça olur Görkem :)

bu sitede gerekirse ilk mesajı satış olsun izin var...yeterki buradaki amacı sadece satış olmasın gerisini zaten yönetim halleder...ayrıca bu site var oldukça hayırlı satışlar, iyiki doğdun,geçmiş olsun vs.vb.tüm yazılar yazılar yazılacak bu konuda yasak yok...kapiş

:rolleyes::rolleyes: bak olay ticarete döndü fiş almazsak kaça olur Görkem :)
abi demek istediğim kim ne yazarsa yazsın hayırlı satışlar falan desin bunu engellemeye calışmak saçma değil mi? engellemeninde bir yolu bu işi paraya dökmek bak ozaman kimse hayırlı satışlar diyormu:):)

Bunun için daha önce satış bölümü ile ilgili öneride bulunmuştum zaten. Ki daha önce satış bölümündeki tartışmadan forumdan ayrılan arkadaşımızın ardından yapmıştım bu öneriyi.
Satış bölümündeki ilanı sadece ilan sahibi günceller ve ilanla ilgilenen kişi konu altına özel mesaj gönderdim notu düşerek, satıcı ile özelden görüşür.
Ki zaten bu konuda yaptığım şey bir öneri. Kabul edilir edilmez orasına ben karar veremem. Devlet dairelerinden farklı olarak özgürce fikrimi dile getiriyorum.

Fikrine saygım sonsuz:eek:key: ama bu forum kurulurken amaç insanları daha rahat hisettiği daha samimi konuların kapanmadığı daha anlayışlı daha rahat davranılabilecek bir yer amacı ile binbir emek verildi ve ben böyle kurallara gerek olmadığını savunup kendi fikrimi söylüyorum tabiki fikir çatışabilir insan çatışmadığı sürece burası özgür hisettiğimiz moderatörlerle iç içe olduğumuz geniş kapsamlı bir mekan ve bu mekan terbiyesizlik küfür alay gibi konular içermedikçe insanlarını üyelerini kötü duruma düşürmedikçe ve rencide etmedikçe daha güzel olucağı kanısındayım şimdi söylemlerimi açık ve anlaşılır bi dille anlatmış paylaşmış iki insan olarak şunu düşünelim moderatörler ve yönetim insanları bu konuda fikirlerini paylaştılar ki iki akıllı insan olarak görüyoruz onlarda bu konuda bu kurala karşılar birçok insan gibi.... paylaşım paylaşılanları yaargılayanlarla değil o konuya hakim olan yada bilmeyip öğrenmek isteyen yada paylaşımı takip etmek isteyenlerle yürüsün rahatsız olan konuya dahil olmasın ve rahatsız olmasın rahatını bozmasın olay bu kardeşim
İyi forumlar....:eek:key:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt