Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

onno ustadan :)

"Hatice değil netice derken Alp?
911 Turbo'nun bir altında araç ve sadece 300hp. Üstelik pistin çok ıslak olduğunu da belirtiyolar. Bir pistin ıslak kuru olması zamanı ne kadar etkiler düşün istersen.. Söylediklerinin yanlış olduğunu göstermekten ben yoruldum, sen yanlış yazmaktan yorulmadın."

velakin dediğim gibi hobi çok önemli bişi..
insanın kafasını dağıtır pozitif enerji yükler..gerginliği azaltır.. ;)

"Hatice değil netice derken Alp?
911 Turbo'nun bir altında araç ve sadece 300hp. Üstelik pistin çok ıslak olduğunu da belirtiyolar. Bir pistin ıslak kuru olması zamanı ne kadar etkiler düşün istersen.. Söylediklerinin yanlış olduğunu göstermekten ben yoruldum, sen yanlış yazmaktan yorulmadın."

velakin dediğim gibi hobi çok önemli bişi..
insanın kafasını dağıtır pozitif enerji yükler..gerginliği azaltır.. ;)
Orada Alp'in Top Gear'dan aldığı alıntıya videosunu ekleyerek cevap yazmışım ve altında başka bi kaynaktan aldığım pist zamanlarını yazmışım di mi?

---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

ayberk seni seviyoruz....
Yazdığım o kadar şeye, güzel cevap tebrik ediyorum.

#233'ü bi daha okumakta fayda var..

#233'ü bi daha okumakta fayda var..
Anlamadığın şey ne biliyo musun. Şu..
Anlatıcının fikirleri ve düşünceleriyle yaptığı kıyaslama var, ve aynı pistte aynı sürücünün eşit koşullarda ölçtüğü tur zamanlarını kıyaslamak var.
O 223 no'lu mesajdan öncesine bakarsan, yine Alp'in eklediği bir Top Gear video'sundan görerek yazdığımı da anlayabilirsin.

zaten Top Gear Power Lap zamanlarında da aynı pro. sürücünün yaptığı zamanları dikkate alırım ben de daha çok Ayberk..Jeremy orda her daim objektif olmak zorunda değil subjektif yorumlarda da bulabilir adam..zorla Audi'yi sevecek hali yok..velakin ben de çok sevmem aynı hesap..

Power Lap'ler de, Nordschleife'dekiler de otomobilin limitlerini totalde gösteren zamanlardır..bi çok araç oraya markanın test sürücüsüyle çıkıyo zaten..ya da farklı serilerde yarışanlarla anlaşıp çıkartıyolar araçlarını..bu nedenle de benim için %99.9 resmi sonuçtur o 2 pistteki zamanlar..velakin McLaren da test aşamasında hala geliştirilen MP4-12C'yi Top Gear pistine çıkardıklarına da göre benim için ötesi yoktur..

ve o pist önden arkadan kayma, yüksek hızda otomobilin hareketlerini anlayabilmekte vs. test etmekte çok uygun bi pisttir..
krokisi aşağıda incelemediysen ekliyorum demek istediğimi anlarsın..

topgear_track_guide.gif

Top Gear pistiyle ilgili açıklama yapmanı gerektirecek bir durum yok. Ben burada eleştirildiğim yeri anlamaya çalışıyorum.

Geri
Üst Alt