Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ön cam otomatiği hakkında yardım?

Emre_F

Kayıtlı Üye
Herkese iyi geceler dilerim öncelikle...
Ön sol camda anahtara 2 çıt basıldığında cam otomatik olarak iner veya kalkar.. bu akşam eve gelirken camı kapatmak için aynen böyle yaptığımda cam önce otomatik olarak kapanırken bi anda tekrar açılmaya başladı. Bi anlam veremedim bi daha denedim yine tam kapanırken tekrar açıldı. 3. Denemede ise artık otomatik olarak kapanmıyor veya açılmıyor sadece düğmeye basılı iken cam açılıp kapanıyor.
Bu konu acaba neden kaynaklanabilir yardımcı olabilirmisiniz ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Pek yararlı olur mu bilemedim ama başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim.
2011 model amarok aracı bayiden alıp eve geldim. 1-2 hafta sonra sağ ön taraftaki açma düğmesine bastığımda açılıp kapatmak için bastığımda yarıya kadar gelip tekrar açıldığını farkettim. Kartal doğuş oto dan randevü aldım. Bakıp kontrol ettiklerinde hiçbirşey olmadığını söylediler. Tabi serviste kontrol ettim 1-2 defa birşey yoktu eve gelirken yolda aynı problem tekrarladı. Tabi bu yüzdenn 2. Randevuyü aldım yine birşey yok dediler 3. Randevü de de aynı şekilde 4. Randevü de cam motoru arıza dediler değiştim yine olmadı 5. Randevüde yine bir arıza tespit edemediklerini söylediler. 6. Randevüde dedim ki kapıyı komple değişin güldüler bana sonuç olarak halloldu cam fitilini değiştiler. Olan tabiki bana oldu. git gel cam otomatiğini değiştir vs.. ama çok şükür saat gibi çalışıyor.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Genelde cama takılan kir pas toz toprak tarzı şeyler cama zarar vermesin diye tekrardan camı yukarı kaldırır mutlaka sizinkide bu tarz ufak bi problemdir temizletiniz

Camlarda sıkışmayı önleyici sistem var. Biraz zorlandığında otomatik olarak tekrar açılır. Sanırım fitil, toz, kirden kaynaklı bu sistem devreye girdi ve camınız kapanırken tekrar açıldı. Fitili iyice temizleyip camı tekrar programlarsanız hallolur kanımca. (Camlar komple kapalı iken şoför tarafından 10 sn açma tuşuna basın, sonra elinizi çekmeden 10 sn de kapama tuşuna basın. Sanırım bu şekildeydi)

İnternetten araştırdığım kadarıyla farklı bi araç firmasında "Yeniden programlamak için: Araç çalışır iken, açma veya kapama yönüne basın ve cam kapandıktan sonra 5 saniye kadar daha basmaya devam edin.. Bu sayede cam programlanmış olacaktır. Bu işlemi her cam için uygulayın."

Bu seatlar içinde böyle mi uygulanıyor ? Araç çalışır vaziyette mi yoksa kontağı açtık sadece ışıklar açıkken mi uygulanır?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Sıkışma önleyici sistemden bahseden arkadaşlara katılıyorum. Daha önce benimde başıma geldi. ışıklarda dururken dilenci yaklaştı. camı kapatayım dedim. eliyle camı tuttu. hiç bir kuvvet uygulamamasına rağmen cam tekrar aşağı inmeye başladı. İlk başta biraz şaşırmıştım ama sonra böyle bir şeyin olduğunu duydum. Cam fitillerinizi falan kontrol ettirin camı sıkıştırıyor olabilirler. elektroniğinde bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Üst Alt