• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

manuel aracta kendiliginden vites degistirme sorunu

Tersaki

Kayıtlı Üye
Merhaba 1.2 tsi manuel vites(53 binde ilk sahibiyim) aracımda birkaç haftadır ara sira kendiliginden vites düşmeye başladı. Bugün servise götürdüm. Daha önce görmediklerini aracın serviste kalıp denenmesi gerektiğini söylediler. Başına gelen oldu mu?

hakan84

Kayıtlı Üye
Merhaba gecmis olsun.
Ben kendi adima hayatimda ilk defa boyle birsey duydum.
Kendiginden vites kolu sallanmasindan dolayi vitesten bosa cikan duydum.
Ama vites degisteren ilkdefa duydum ne yalan soyliyim

Tersaki

Kayıtlı Üye
Merhaba gecmis olsun.
Ben kendi adima hayatimda ilk defa boyle birsey duydum.
Kendiginden vites kolu sallanmasindan dolayi vitesten bosa cikan duydum.
Ama vites degisteren ilkdefa duydum ne yalan soyliyim
Video çektim ama buraya yukleyemedim. Vites geçişi mekanik olarak olmuyor. Ekranda gözüküyor ve birden devir artıyor araç gucten düşüyor. Elektronik ariza gibi duruyor fakat bir golf videsu gördüm onda da benzer durum vardı onda şanzıman deyip baskı balata değiştirmişler.

Yavizz

Kayıtlı Üye
Merhaba 1.2 tsi manuel vites(53 binde ilk sahibiyim) aracımda birkaç haftadır ara sira kendiliginden vites düşmeye başladı. Bugün servise götürdüm. Daha önce görmediklerini aracın serviste kalıp denenmesi gerektiğini söylediler. Başına gelen oldu mu?
Baskı balatadan yapıyor kaçırıyor o büyük ihtimal bende de öyle oldu devir yukseliyor araba gitmiyor ekranda vites farklı görünüyor baskı balatadan sonra düzeldi araba

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RBozkurt

Kayıtlı Üye
2010 fiat dobloda yaşadım. Vites devrini yakalayınca debriyaja basmadan atlıyordu :) Tabi şirket aracıydı ne yaptılar bilmiyorum.

İbişah

Kayıtlı Üye
Valla bende ilk defa duydum araçlar otomatiklere özenmeye başlamış :)

memet_one

VİP Üye
Administrator
Çok geçmiş olsun ilk defa duydum bende arkadaşlar gibi benim tahminim şanzıman içinde bir sıkıntı var yada baskıda da olabilir vites içinde dişli grupları kombine çalışır yani bir tanesi hareket etmezse şansıman kitler yada dişli kırar sende olan durum farklı bence servisin bir süre lifte kaldırıp detaylı kontrol etmesi gerekir ileride sorun da yaratır

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt