Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kuş pisliği kalıntısı nasıl çıkar?

salih21

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba,
Aracımın rengi kırmızı ve neredeyse haftada bir kullanıyorum evin otoparkı da ağaçlı bir yer dolayısıyla kuş pisliği çok oluyor neredeyse bir sabah baktığımda 5 ayrı yerde kurumuş pislik görüyorum bugün yıkattım aracı ama boya üzerinde iz kaldığını gördüm yakmış galiba bunu nasıl gideceğini bilmediğim için danışmak istedim şimdiden teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Öncelikle merhaba,
Aracımın rengi kırmızı ve neredeyse haftada bir kullanıyorum evin otoparkı da ağaçlı bir yer dolayısıyla kuş pisliği çok oluyor neredeyse bir sabah baktığımda 5 ayrı yerde kurumuş pislik görüyorum bugün yıkattım aracı ama boya üzerinde iz kaldığını gördüm yakmış galiba bunu nasıl gideceğini bilmediğim için danışmak istedim şimdiden teşekkürler.

Aynı sorunu daha önce bende yaşamıştım. Seramik kaplamanın kesin çözüm olacağını düşünüyorum. Ama daha az maliyetli ve pratik bir yol varsa faydalı olur hepimiz için:)

Ben pasta cila yaptirdim %100 geçmedi ama faydasi da oldu.
Seramik kaplama işe yariyor ama 1000tl istiyorlar:) yarım brandalar var 35 liraya onlardan faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlar yat kaptanlığı yaptığım için bu kuş pislikleriyle fazla içli dışlıyım :D her sabah temizlemek zorundayım martı pisliklerini yoksa malum yat boyaları çok yüksek maliyetli... bunu en iyi çıkaracak şey "alkollü sirke". bulmak biraz zor olabilir ben yunan adalarına gittiğimde alıp geliyordum. alkollü sirkeyle biraz ovalayın pırıl pırıl olur hatta tavsiyem arabanızı 2 haftada bir alkollü sirkeyi sulandırıp yıkayın hem boyanızı korur hemde sudaki kireç lekelerinden korur hemde wax kadar iyi parlaklık sağlar...

Arkadaşlar yat kaptanlığı yaptığım için bu kuş pislikleriyle fazla içli dışlıyım :D her sabah temizlemek zorundayım martı pisliklerini yoksa malum yat boyaları çok yüksek maliyetli... bunu en iyi çıkaracak şey "alkollü sirke". bulmak biraz zor olabilir ben yunan adalarına gittiğimde alıp geliyordum. alkollü sirkeyle biraz ovalayın pırıl pırıl olur hatta tavsiyem arabanızı 2 haftada bir alkollü sirkeyi sulandırıp yıkayın hem boyanızı korur hemde sudaki kireç lekelerinden korur hemde wax kadar iyi parlaklık sağlar...
Peki bu alkollü sirkeyi nerelerden alabiliriz Türkiyede

bunu türkiyede bulmak çok zordu alkollü olduğu için ama sanırım şuan büyük yat malzemesi satan mağazalarda bulunuyor kalamış marinanın oralarda bulabilirsiniz yada marmaris ve göcek tarafında tanıdığınız varsa oralardan sordurabilirsiniz... belki getiren yerler vardır artık. yalnız fiyatı biraz yüksek olabilir...
[doublepost=1507415420,1507415148][/doublepost]Şimdi biraz araştırdım siz sorunca Türkiye'de beyaz sirke diye geçiyormuş marketlerde satılıyormuş. Belki alkollü sirkenin muadili olabilir. bir deneyin ama biraz sulandırıp deneyin kokusu kalıcı değildir hemen uçar gider ama içinizi biraz tuhaf yapabilir o yüzden biraz sulandırın.

Kuş pisliği boyayı yaktıktan sonra maalesef çaresi kalmıyor. Ne yaparsanız yapın o bölge yanık kalıyor. Pasta vb türevleri bir miktar azaltsa da komple almıyor lekeyi. Alkollü sirke vb ile müdahale, kuş pisledikten birkaç saat sonra müdahalelerde işe yarıyor. Ancak 1 gün ve üzeri bekleyen pislikler boyayı yaktıktan sonra dönüşü olmuyor. Düzeltilmesi için bölgenin boyanması gerekiyor. Seramik vb kuş pislemeden önce yaptırılması gerekiyor ki koruma sağlasın. Bu arada alkollü sirke,Türkiye de şarap olarak geçer. ;):D

Geri
Üst Alt