Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kaza NK 479

Demek istediğim fotoğraflara bakarak bu hasar için kapı değişirler mi sizce diye sormuştum. Yani sizce değişim için yeterli mi hasar?

çok büyük ihtimalle eksper kapı değişimi gibi bişi istemez..ki zaten hasar gayet düzeltilebilir durumda..

1 hafta içinde exper gelip arabaya bakıyo,sonuçda ortalama 7 gün içinde belli olur...Öyle 1 ayı filan bulmaz Yiğidom..;)

abi suçun kimde olduğuna dair kararı eksper vermiyo..
adını hatırlamıyorum bi adı var onun bi kurul gibi bişi toplanıp karar veriyo.. :)

Öncelikle geçmiş olsun

Peki sizce fotolardan görüldüğü kadarı ile servis değişim der mi? Ya da ben değişim seçebilir miyim?

Servisle bu konuyu konuştuğumda , sigorta şirketlerinin eskiye nazaran değişime pek onay vermediklerini söyledi. Hatta bazı şirketler sözleşmede özellikle not düşüyor, öncelikle onarıma gidilecektir diye... Ve sizin kapınızda değişme gibi bir durum söz konusu değil bana göre,

2004 te vw bora kullandığımız vakitte malatya yolunda önümüze domuz sürüsü çıkmıştı , 2 tanesine falan çarptık , kaporta ile tampon göçtü... Tanıdık ekspert vardı , Kaput , Tampon , Sağ Çamurluğu , radyatörü onarılamaz parça olarak gösterdi. Far ızgara falan derken , 8,000 lira gibi bi değişim gerçekleşti araçta :D , Şimdi aynı şey olsa hepsini tamire çoktan göndermişlerdi bile...

Peki sizce fotolardan görüldüğü kadarı ile servis değişim der mi? Ya da ben değişim seçebilir miyim?

Necmettin mrb tekrar
kayseri öz-sa muhtemelen düzeltme olayına gitmez ve bildiğim kadarıylada leonlarda kapı sacı değişmediğinden kapı komple değişir gibime geliyor.yinde göstermekte fayda var.

Necmettin mrb tekrar
kayseri öz-sa muhtemelen düzeltme olayına gitmez ve bildiğim kadarıylada leonlarda kapı sacı değişmediğinden kapı komple değişir gibime geliyor.yinde göstermekte fayda var.

Abi hasara bakıyorum ben servis olsam değişmem diyorum. Ama kapıdaki o çizgiyi dalgalanmadan tutturabilirler mi. Tutar diyen de var kesinlikle dalga olur diyen de var :) Golfteki gibi kapı saçı değişseydi ne olurdu bizimkilerde de :) Sanırım değiştirmeyeceğim. Sigortacım bu hasar için değiştirirsek çok büyük darbe vurmuş olursun arabana diyor.

Eksper suç oranını belirleyen adam değil doğru. Kaza raporunu tramere gönderiyorlar sanırım. Artık orda kim belirliyorsa rapora bakarak belirliyor. 1 ayı bulmuyor 7-10 gün sürüyor. Ama ben hiç güvenmiyorum onlara. Raporda yazanları okumuyorlar bile bazen.

Arkadaşlar yazılarınızdan okuduğuma göre hepiniz bu konuda az çok bilgi sahibisiniz ama bu bilgi ne kadar doğru o tartışılır. Bu sektörün içerisinde olmam sebebi ile bazı konulara açıklık getirmek istiyorum. Öncelikle kaza yaptığınız durumda kaza tespit tutanağını okunaklı ve eksiksiz bir biçimde doldurun. Özellikle TC kimlik numaranızı ve kaza tarihini yazıp altına da imzanızı atın çünkü imzasız ve kaza tarihi olmayan tutanaklar geçersiz sayılmaktadır. Kaza sonrası tutanağı eksiksiz ve doğru tuttuktan sonra olay yeri resmi (önemlidir) çekin ve karşı aracın evrakları + sizin aracın evrakları + olay yeri resimleri ile beraber aracınızı onarım yapılacak servise bırakın. Bu olaydan sonra eksperin sistemine sizin aracınızın hasarı düşer ve eksper gider bakar. Eksper tutanak ve diğer evrakları teslim alır. Daha sonra tutanak Tramer sistemine yüklenir ve kusur dağılımı sonucu beklenir. Park hali, arkadan çarpma vs... gibi basit hasarlarda bu süre en geç 2 gündür. Karışık kazalarda ise 4-5 gün içerisinde kusur dağılımı sonuçlanır. Bu esnada sigorta şirketlerinin eksperlere uyguladığı anlamsız baskı sonucu hasar maliyetlerini düşürmek amacı ile tamponlar, tırnakları kırılmış farlar, radyatörler ve bilimum plastik aksamlar mini onarım firmalarına (Autoking, RS Radyatör, ALC...) gönderilir. Bu firmalardan gelen parçanın onarılamaz raporuna istinaden yeni parça verilir. Aracın onarımı tamalanır ve sahibine teslim edilir, sonrasında eksper hasar dosyasını sistem üzerinden kapatır sigorta şirketine gönderir. Süreç genel olarak bu şekilde işlemektedir.

Aklınıza takılan hertürlü konu ya da sorularınızı sorabilirsiniz...

İyi günler...

Arkadaşlar yazılarınızdan okuduğuma göre hepiniz bu konuda az çok bilgi sahibisiniz ama bu bilgi ne kadar doğru o tartışılır. Bu sektörün içerisinde olmam sebebi ile bazı konulara açıklık getirmek istiyorum. Öncelikle kaza yaptığınız durumda kaza tespit tutanağını okunaklı ve eksiksiz bir biçimde doldurun. Özellikle TC kimlik numaranızı ve kaza tarihini yazıp altına da imzanızı atın çünkü imzasız ve kaza tarihi olmayan tutanaklar geçersiz sayılmaktadır. Kaza sonrası tutanağı eksiksiz ve doğru tuttuktan sonra olay yeri resmi (önemlidir) çekin ve karşı aracın evrakları + sizin aracın evrakları + olay yeri resimleri ile beraber aracınızı onarım yapılacak servise bırakın. Bu olaydan sonra eksperin sistemine sizin aracınızın hasarı düşer ve eksper gider bakar. Eksper tutanak ve diğer evrakları teslim alır. Daha sonra tutanak Tramer sistemine yüklenir ve kusur dağılımı sonucu beklenir. Park hali, arkadan çarpma vs... gibi basit hasarlarda bu süre en geç 2 gündür. Karışık kazalarda ise 4-5 gün içerisinde kusur dağılımı sonuçlanır. Bu esnada sigorta şirketlerinin eksperlere uyguladığı anlamsız baskı sonucu hasar maliyetlerini düşürmek amacı ile tamponlar, tırnakları kırılmış farlar, radyatörler ve bilimum plastik aksamlar mini onarım firmalarına (Autoking, RS Radyatör, ALC...) gönderilir. Bu firmalardan gelen parçanın onarılamaz raporuna istinaden yeni parça verilir. Aracın onarımı tamalanır ve sahibine teslim edilir, sonrasında eksper hasar dosyasını sistem üzerinden kapatır sigorta şirketine gönderir. Süreç genel olarak bu şekilde işlemektedir.

Aklınıza takılan hertürlü konu ya da sorularınızı sorabilirsiniz...

İyi günler...

Teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu.

Kapı sacında uzama mevcut ise işin zor onarımda keskinlikleri verebilirler ama deneyimim yok aracımızda keski cizgiler yok genelde onarıyorlar değişim için baya hasar alması lazım zaten değiştirme derim ufak tefek seyler nazarlık diyecek takmıyacaksın düzelir düşüncesindeyim
Serhat abinin bir sözü var '' Arabalarımız sokaklara emanet'' der...

Necmettin mrb tekrar

Kardeşim geçmiş olsun bende aynı duyguyu tattım geçenlerde. Bu arada Gökhan abi parçanın değişip değişmeyecegine onarılacagına eksper karar verir özsa deil sonucta para sigorta yada kaskodan cıkar. Öz-sa tabiki para kazanmak için değişmek ister. Ben 2 ayımı özsada geçirdim zaten sahipleri arkadasım olur cogu kişi tanıyorum ordan biliyorum.....

Kardeşim geçmiş olsun bende aynı duyguyu tattım geçenlerde. Bu arada Gökhan abi parçanın değişip değişmeyecegine onarılacagına eksper karar verir özsa deil sonucta para sigorta yada kaskodan cıkar. Öz-sa tabiki para kazanmak için değişmek ister. Ben 2 ayımı özsada geçirdim zaten sahipleri arkadasım olur cogu kişi tanıyorum ordan biliyorum.....

Saol Safacım ya. Kaza yaptığım gün seni gördüm park yerine giriyordun. Ben de okulun önünde arkadaşları bekliyordum. Sana da geçmiş olsun. Hala duruyor kapı raporu bekliyorum.

Geri
Üst Alt