Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbİzami? Yoksa puntomu? KarŞilaŞtiralim...

Valla benimki 1.6 ve otomatik, üstelik 12 yaşında... Dolayısıyla lpg'de bile 30 krş diyoruz... Daha da yok :) Bu 1 di, 2. si süspansiyon sert diyemiyorum, anlayamıyorum. Evet, Avensis'e kıyasla epey hissediyorum çukurları ama km'sine göre normal karşılıyorum... Ama gürültülü olduğunda hemfikiriz... İçerideki her parçayı akıllı vida ve şarjlı matkap alıp sabitleyesim geliyor :)
:D

az yaksın turkıye şartlarında hemen satayım derse punto ama arabayı alınca sıkıntı yasamayım kafam rahat olsun satmam binerim diyorsa seat ıbıza tabikide :)

benim ibizanın kapı kolları da soyulmaya başladı iyice.boyatsam nasıl olur acaba

şahsen benim aracımda, 20. yy motoru var:) araç içinde rahatsız edici bir ses yok..araç dışında ses dersen, 1.9 tdi gürültülü evet, aynı motora sahip volkswagen,audi,skodalarda olduğu gibi..

sadece 3 senedir seat kullanıyorum ve 3 senedir seat konularını öğreniyorum..benim gördüğüm kronik sorunlar:

1-vites körüğü soyuluyor
2-amortisörler sert
3-sert amortisörün de etkisiyle, zamanla araç içinde tıkırtı çok oluyor..

1,4 ler 3 sılındır bu daha kotu.....

Benım aracım toledo ve ıbızalardan malzeme,amortısor donanım,konfor olarak her yonden daha ustun bır aractır.Hazıran ayında aldıgım grande punto temızlıgınde kmsınde bır arac bulayım bugun bır dakıka dusunmeden aracımı değiştiririm.

benim ibizanın kapı kolları da soyulmaya başladı iyice.boyatsam nasıl olur acaba

iç kapı kollarını kastediyoruz değil mi? Ben tampon boyası aldım havaların biraz düzelmesini bekliyorum, soğukta sök tak yapamam :) Bu haftasonu yapabilirim ama :)

NOT:
Gerekli malzemeler
2x Tornavida (düz ve yıldız)
2x Zımpara (0 ve 1 numara)
3x Aseton (hala üzerinde kalan antibakteriyel mazlemeyi çözmek için, zımparaya yardımcı)
1x Leğen (içine asetonları döküp az bi su eklerseniz daha çok çözücünüz olur, yoğunluk düşse de iş görür)
1x Kurulama Bezi
1x Sprey Tampon Boyası (Bulabilirseniz Akçalı Mat Siyah)
4x Kapı İç Tutamağı
4x İç kapı kolu çerçevesi
Bir miktar x Eski Gazete :D
1x Siz :)

iç kapı kollarını kastediyoruz değil mi? Ben tampon boyası aldım havaların biraz düzelmesini bekliyorum, soğukta sök tak yapamam :) Bu haftasonu yapabilirim ama :)

NOT:
Gerekli malzemeler
2x Tornavida (düz ve yıldız)
2x Zımpara (0 ve 1 numara)
3x Aseton (hala üzerinde kalan antibakteriyel mazlemeyi çözmek için, zımparaya yardımcı)
1x Leğen (içine asetonları döküp az bi su eklerseniz daha çok çözücünüz olur, yoğunluk düşse de iş görür)
1x Kurulama Bezi
1x Sprey Tampon Boyası (Bulabilirseniz Akçalı Mat Siyah)
4x Kapı İç Tutamağı
4x İç kapı kolu çerçevesi
Bir miktar x Eski Gazete :D
1x Siz :)

:tşk:

Geri
Üst Alt