Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geri viteste yokuş yukarı çıkarken yanık kokusu

umut242

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar.Bugün bir çıkmaz sokağa girdim yanlislikla yokuş yukarı geri geri çıkmak zorunda kaldim geri geri arabayı çıkarmaya çalıştım araba cikmayinca biraz gaza yüklenip arabayı bağırttım ve yanik balata kokusu geldi acaba bir sorun oluşmuş mudur ? Yoksa Her genç leonun başına gelir mi illa 1 kere de olsa :)

Debriyaj baskı balatayi zorlamissin. Ben yeni değişmiş sıfır baskı balatayi arkadaşın çamura saplanan arabasını çıkarmaya çalışırken yakmistim. Cahillikten 1, 1.5 dk boyunca aralıksız zorladım aracı. Felaket bir koku olusmustu. 2 hafta sonra debriyaj gitti.

Asiri zorlanmadiysa birsey olmaz muhtemelen yarım debriyaj gitmissin. Omrunden yedigi kesin ama dedigim gibi asiri zorlama yoksa bisey olmaz.. eger koku ve duman gele gele uzun sure kullanildiysa yakinda kokusu cikar :)

öyle dakikalarca degil de bi 10 saniye zorlamisimdir

Şuan biniyorum araçta koku zorlama yada debriyajda bi sorun ya da sertleşme vs yok normal akışında devam ediyor araba kokuda yok

Kısa sürelerden birşey olmaz. Biraz balata sıyırmışsınız. Yokuşlarda otomatik araçlarda bile olabiliyor. 80k gidecekse artık 75k gider ama zaten büyük ihtimalle o kadar gitmez bile, ondan dolayı rahat olabilirsiniz.

Kısa sürelerden birşey olmaz. Biraz balata sıyırmışsınız. Yokuşlarda otomatik araçlarda bile olabiliyor. 80k gidecekse artık 75k gider ama zaten büyük ihtimalle o kadar gitmez bile, ondan dolayı rahat olabilirsiniz.
Ustamızda yapıyor bu işi :)

Merhaba çok dik rampalarda geri geri çıkmak zorunda kaldıysanız yaşadığınız proglemi çoğu kişi yaşayabiliyor. Baskının balataya yaptığı fazla baskı sonucuda yanık diye tabir edilen o koku oluşuyor ve insanın biraz kafası takılıyor bir sorun oldumu diye. Diğer yorumlarda arkadaşların belirttiği gibi birazcık balatanın ömründen gitmiştir ama size çok büyük bir sorun açacak bir durum gibi gözükmüyor.

Fikir beyan eden arkadaşlara teşekkür ederim kafamdaki soru işaretleri kaybolmuş oldu demekki çokta buyutulcek bir durum degil.Ilk defa başıma geldiği için telaslandim

Geri
Üst Alt