Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg hakkinda

ozelegitim.hhs

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar, daha önce dsg kullanmadım onun için kullanımı hakkında araştırma yapıyorum önce el freni sonra park gibi yazılar okudum böylece dağ ye yük binmiyormuş. Yeni Leon da elektronik el freni park moduna alınca otomatik olarak çekiyor. Eğer dağ ye anlattıkları şekilde yük biniyor ise yeni Leon da olan olay neden? Bu işin doğrusu nedir bir bilen aydınlatan beni

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba Hayirli olsun iyi günlerde kullanin, bende ill defa dsg bir arac aldım 2 hafta once bende arastiriyorum. Bi canli anlatim izledim durdugumda once N/ sonra elekt.park freni daha sonra P yapiyorum. Bu sekilde. Yani D de cekmiyorum. Böle daha verimli oluyormus.

2017 1.0 ECOMOTIVE STYLE PLUS

Merhaba Hayirli olsun iyi günlerde kullanin, bende ill defa dsg bir arac aldım 2 hafta once bende arastiriyorum. Bi canli anlatim izledim durdugumda once N/ sonra elekt.park freni daha sonra P yapiyorum. Bu sekilde. Yani D de cekmiyorum. Böle daha verimli oluyormus.

2017 1.0 ECOMOTIVE STYLE PLUS
Siz doğrusunu yapıyorsunuz.yükü el frenine veriyorsunuz.Herkes böyle yapmalı

Tüm otomatik araçlarda yapılması gereken bu. Henüz bir leon sahibi değilim halen araştırıyorum. İ30 oto dizel var bende bu şekilde duruyorum. Dururken direk P ye alırsanız arabayı şanzımana yüklersiniz. Böyle yapıp P den D ye aldığınızda gelen ses ve araba sallanmasından onu incittiğinizi anlarsınız :)

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DSG ye güvenmeye çalışıyorum. Beni ikna edecek bir şeyler arıyorum :) leon fiyatlarındaki anlamsız değişim/farkları anlamaya çalışıyorum. Halledersem alıcam:)

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben de böyle okudum da peki olması gereken bu işe neden elektronik el freni de otomatik el freni çekiyor p de istop edince. Güvenlik amaçlı olabilir mı?

verimliden ziyade bu şekikde kullanım yaptığınızda şasinin yükü şanzımana değil,el frenine yüklenir,buda şanzımanı rahatlatır ve daha sağlıklı olmasını sağlar...ayrıca P konumunda aracı patkettikten sonra mutlaka 1.2 dk turbo basıncının düşmesini bekleyin,buda turbo nun gelecekteki selameti için oldukça önemli...DSG hassas şanzımanlar evet ama abuk subuk kullanmadıktan sonra bir sıkıntı çıkarmaz...çok fazla sıkıltırmaya gerek yok...he ben sıkıştırıvam diosan ki arada hepimiz yapıoruz,manuel kullanımda doğru devir aralığında doğru vireslere geçersen ve küçültğrsen hiçbir sıkıntı olmaz...tabi bunu yibe çok sık yapmamak lazım....aslında gerekte yok S e geçmek yada D da dopru devir ve gaz verimi yapıldıktan sonra,turbo destekli araçlar zaten ok gibi gidiyolar...sorunlar genelde 2011-2013 yılları arasında yaşandı DSG de...şu an kronik bir porblem yok gibi...;)

Geri
Üst Alt