Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel & Benzinli

Aracım stok. Arabamı herhangi bir 2.0 dizel stok araba geçsin benzin döker yakarım :) Bu güne kadar da hepsini farkla geçtim. Bir kere hiçbir zaman bir dizel motor, aynı güçteki benzinli turbo motordan daha performanslı olamaz. Dizelin tork ve güç eğrileri buna izin vermiyo malesef.

Adamına göre cevap... Bana dizeli savunuyosun , Serhana benzinliyi savunuyosun , Demagoji'ye gerek yok.

Adamına göre cevap... Bana dizeli savunuyosun , Serhana benzinliyi savunuyosun , Demagoji'ye gerek yok.
Hepsinin savunulucak ayrı yeri var. Konu altında ilk mesajımdan beri yazdığım şey aynı, farklı bişey değil :)
Farklı bişeyler yazıyomuşum gibi yorumlayıp cevap yazmaya gerek yok.

ikisininde savunulacak yönleri var elbet Doğukan aslında burda güzel bi tartışma ve fikir ortamı var herkes kendi bildiğini savunacak paylaşıcak elbet sadece sakin olmak lazım......:eek:key:

kesinlikle guçlu bir alet kullanmamış. 6.0 w12 tdı audi q7 kullananız varmı içinizde bilmiyorum ama ben çok kısa bi yerde de olsa kullanmanın verdiği keyif anlatılamaz.( nakliyeci olmanın vermiş olduğu avantajlar. bir iki bayii grey markt araçları bizim kullandığımız roro gemileri ile getiriyor.

kullanmış olmak güzel ben de tecrübe etmek isterdim ama dünya üzerindeki en gereksiz motor ve araç kombinasyonlarından biri de Q7 6.0 dizel.. :)
üretim amacına uyucak şekilde az da yakamıyo ve yanlış hatırlamıyosam TR'de nasıl bilmiyorum ama 911 Turbo'dan daha pahalı olması lazım mesela.. puhaha

kullanmış olmak güzel ben de tecrübe etmek isterdim ama dünya üzerindeki en gereksiz motor ve araç kombinasyonlarından biri de Q7 6.0 dizel.. :)
üretim amacına uyucak şekilde az da yakamıyo ve yanlış hatırlamıyosam TR'de nasıl bilmiyorum ama 911 Turbo'dan daha pahalı olması lazım mesela.. puhaha

Yakıtını 6.0 V12 benzinlilerle kıyaslamak lazım aslında ekonomik boyutu görmek için.

yiğit adam bu motoru cıkartırken tıcarı amacı yaktıgı ne dıye dusunmuyor aynı dızel motor R8 de var.Bu motor lemans yarısını kazanan dızel motorun bıraz beygırlerı azaltılmış şekli diyebilirsin.Burda sadece yaptıgı şampiyon bir motoru yola cıkartıyor aynı ıbızaların ralli şampiyonu olması ve güçlerinin azaltılıp ıbızanın ralli versiyonunun piyasaya surulmesı gıbı.

yiğit adam bu motoru cıkartırken tıcarı amacı yaktıgı ne dıye dusunmuyor aynı dızel motor R8 de var.Bu motor lemans yarısını kazanan dızel motorun bıraz beygırlerı azaltılmış şekli diyebilirsin.Burda sadece yaptıgı şampiyon bir motoru yola cıkartıyor aynı ıbızaların ralli şampiyonu olması ve güçlerinin azaltılıp ıbızanın ralli versiyonunun piyasaya surulmesı gıbı.

abi TDI'la sağlam yer bulan R10'daki 5.5L V12 TDI..
ortak yanları ne kadar var ne kadar yok bilmiyorum illaki bi bağları vardır..

bu motoru ekonomik olarak düşünüp almak zaten yersiz olur ancak Audinin 6.0dizelini kullanmayı da çok isterdim aaçıkcası

bu motoru ekonomik olarak düşünüp almak zaten yersiz olur ancak Audinin 6.0dizelini kullanmayı da çok isterdim aaçıkcası

alanların nasıl bi amacı var bilmiyorum ama çok sağlam bi otomobil koleksiyonları olması şart yoksa aklından ya da amaçlarından şüphe edilcek insanlar olabilir..çünkü fiyatı sağlam..yakıtı da 5-6L'lik bi V8'in çok az altında diye hatırlıyorum bakmak lazım..muscle car'lar çok fazla benzin yakar diye yazılır çizilir ama onlarda bile silindir iptali var artık..sakin giderken 4 ya da 6 silindir hangisi emin değilim küçülüyo resmen motor.. :)

alanların nasıl bi amacı var bilmiyorum ama çok sağlam bi otomobil koleksiyonları olması şart yoksa aklından ya da amaçlarından şüphe edilcek insanlar olabilir..çünkü fiyatı sağlam..yakıtı da 5-6L'lik bi V8'in çok az altında diye hatırlıyorum bakmak lazım..muscle car'lar çok fazla benzin yakar diye yazılır çizilir ama onlarda bile silindir iptali var artık..sakin giderken 4 ya da 6 silindir hangisi emin değilim küçülüyo resmen motor.. :)

evet bu özelliği amerikanlarda duydum ancak büyük hacimli dizel motorda sağlam güç verir bide yazılım atsan tork tavana vurur sanırım zaten o paraları verenler aracı keyfi alır be yiğit kim verir onun vergisini bilmem nesini

Geri
Üst Alt