Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Devir saati

Kemeriniz takılı değilken start stop devreye girmiyor :)

Rolanti eğer sürekli bu şekildeyse koşullardan etkilenmiyorsa servise gidip cihaza bağlatıp kalibrasyon yaptırabilirsiniz böylelikle yaz mevsiminde 0.7-0.8 aralığında takılacaktır. Yaptırmazsanız kışın 1 in üstüne çıkabilir belki o zaman da boşa sarfiyat.

Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende çok teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için

start stoplu araclarda dur kalklarda araba stop ediyor tekrar çalışıyor ...haliyle dur kalklarda devir gidip geliyor oynuyor..insanlarımız yenı teknolojı arabalara alışık değil...devir sattin oynaması normal takıntı yapılacak bir durum söz konusu değildir..yağını suyunu bakımlarınızı ıhmal etmeyin..güle güle kullanın aracınızı ...

Teşekkürler

7805885cdfdaffec65d7d451c231cecf.jpg

Anlatmak istediğim bu devir saati araç dururken devir saati bu şekilde üstelik araç P konumunda neden yapar bilmiyorum. Birde araç start Stoplu fakat frene basıyorum devir saati bu şekilde kalıyor ve araç stop etmiyor. Çok sinir etmeye başladı bu konu beni neden olabilir ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Abi bende 1.2 manuel ibiza var. Benimde bi sure calistirmayip sonra calistirdigimda oluyordu. Dogus servise sordum motor sicakligini ayarliyormus 1 dk surmeden dusuyor zaten. Endise edilecek bsy olmadigini soyledi dogus servis.

Abi bende 1.2 manuel ibiza var. Benimde bi sure calistirmayip sonra calistirdigimda oluyordu. Dogus servise sordum motor sicakligini ayarliyormus 1 dk surmeden dusuyor zaten. Endise edilecek bsy olmadigini soyledi dogus servis.

Aynen kardeşim izledim bende dediğin gibi 1 dk sürmeden düşüyor devir saati

Start/stop'un çalışmadığı zamanlarda yağ-su sıcaklığı ideal düzeyde degildir, yani daha yeterince ısınmamıştır. Yahut klima veya kalorifer açıktır. Araç yine iç sıcaklık sebebinden kendini stop etmiyordur.
Bir arkadasın da dediği gibi emniyet kemeri de takılı olması gerekiyor.

Devir saati için de bir sorun oldugunu sanmıyorum. Hatta bazı araçlarda ilk çalıştırmada 1500 devire çıkıp, 4-5 saniye sonra optimal seviyeye düştüğü oluyor.

8.5 ile 9.5 normal sayılır genelde...şiödi bu araçlar hem küçük hacim hem turbo hemde dsg olduğu için,farklılıklat gözlemlemek normal...bence devşr aralığıda normal...sıcak soğuk havakara göre değişir,zaten auto jikle düşünün...bunda dsg nin çok payı var...eğer sabit durumda inme çıkma yoksa devir saatinde,bi sıkıntı oldupunu sanmıyorum...ama yibe bi servise gösterin,içiniz rahat etsin...

Geri
Üst Alt