Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba Merkezi Kilit arızası

switch bozuklugu bu şekilde anlaşılır.elektrik gitmiyor diğer kapılara.sol şöfor kapısı sökülecek sadece diğer kapıları elletirmeyin
Kilit üzerinde 2 tane switch var siyah büyük olanı iç Aydınlatma için, kilidin içinde karta lehimli küçük bir tane daha var arızalı olan bu olabilir mi?

kumandayı gören switc, iç aydınlatma switchi değil.... her aracın switch tip nasıl bilmiyorum tek bildiğim kumandayı görüp kapıları açan sistemdir.usta bilir onu.Kilit merkezinin altında bir mikro switch var.Bilgileri oradan alıyor.

Kilit üzerinde 2 tane switch var siyah büyük olanı iç Aydınlatma için, kilidin içinde karta lehimli küçük bir tane daha var arızalı olan bu olabilir mi?
karta lehimli küçük bir tane daha var arızalı olan bu olabilir mi? evet olabilir ben soketli biliyordum.sökmüşken değiştir pahalı bişi değil velet. eğer merkez mikro switch arızalı değil oldugunu öğrenirsek bu sefer açılmayan kapıları switchlerine bakmak lazım.açılmayan kapıların switchi mikro değildir.

Ve Malum arıza için Salı sabahi arkadaşa gittim. Ankara da kilitçilerin acamadigi döşeme yi söktü. Tesisatı kontrol etti sağolsun ;). elektrik le ilgili sorun çıkmayınca beni Kartal Sanayi de kilitci Adem usta ya yönlendirdi. Akşam 5e kadar işimiz sürdü. Önce arka kapının kilidini dışarıdan bozup kapıyı açtılar. Arka kapıyı söküp ön kapı yi açtılar. Kilitlerin yan sanayisi 90-125 tl arası, orjinali 400 tl civari. Yan Sanayi kilit düzgün çalışmadı. Bizde orjinal kilidi tamir yoluna gittik bayagi uğrastirdi Ustaları aksama is bitti şimdilik sıkıntı yok kilitler de. 2 kapının birden açılmaması sebebine gelince. Aracı ağaç altında kesinlikle bırakmayın. Ben geldiğimde içi Karınca kaynıyor du ilaçlayip kurtuldum fakat Karınca lar Kilitlerin içine dolusmus switch lerin ayakları arasında kısa devre yaptırıp ölmüşler. Usta kilidi açınca Korozyon ve akım yüklenmesi olmuş dedi Harakiri yapan Karınca lari görünce bi yaşına daha girdi.
Bilgi: kilidi kırmadan kapı açma 100 tl.
Kilit Tamiri 50 tl. Kapı başı maliyet.

Ve Malum arıza için Salı sabahi arkadaşa gittim. Ankara da kilitçilerin acamadigi döşeme yi söktü. Tesisatı kontrol etti sağolsun ;). elektrik le ilgili sorun çıkmayınca beni Kartal Sanayi de kilitci Adem usta ya yönlendirdi. Akşam 5e kadar işimiz sürdü. Önce arka kapının kilidini dışarıdan bozup kapıyı açtılar. Arka kapıyı söküp ön kapı yi açtılar. Kilitlerin yan sanayisi 90-125 tl arası, orjinali 400 tl civari. Yan Sanayi kilit düzgün çalışmadı. Bizde orjinal kilidi tamir yoluna gittik bayagi uğrastirdi Ustaları aksama is bitti şimdilik sıkıntı yok kilitler de. 2 kapının birden açılmaması sebebine gelince. Aracı ağaç altında kesinlikle bırakmayın. Ben geldiğimde içi Karınca kaynıyor du ilaçlayip kurtuldum fakat Karınca lar Kilitlerin içine dolusmus switch lerin ayakları arasında kısa devre yaptırıp ölmüşler. Usta kilidi açınca Korozyon ve akım yüklenmesi olmuş dedi Harakiri yapan Karınca lari görünce bi yaşına daha girdi.
Bilgi: kilidi kırmadan kapı açma 100 tl.
Kilit Tamiri 50 tl. Kapı başı maliyet.
Enteresan film gibi :) gecmiş olsun

Şaşkınlık tan resim çekmedim. İşaretli yerler doluydu.

Geri
Üst Alt