Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba 2000 Teyp Modifikasyonu

TayfunAKCASOY

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Biliyorsunuzki Bu Araçların Teyp ve yol bilgisayarı tümleşik,
zaten kasa olarakta teyp takılmaya müsait değil
piyasadaki tüm araştırmalarıma rağmen double teyp kasalı bulamadım.
bende kendim bir sistem yapmaya karar verdim.
sistem şöyle olacak;
-Ekran ve tüm tuşlar yerinden sökülerek boş kasa tüm delikler kapatılıp macunlanarak yeniden boyanacak.
-Sökülen ekran yerine 7" Dokunmatik Ekran Yerleştirilecek.
-Ekran İse Stick PC Windows İşletim sistemi ile haberleştirilecek
-Aracımın Sigorta kutusundaki bağlantı soketine bi OBDII bağladım bu araçtan anlık veri akışı sağlayacak. (Devir, Hız, Anlık tük., Ortalama Tük, vs.)
- Yine kendi yazacağım özel bir yazılım ile tüm özellikler tek bir ekranda toplanacak. ( yol bilgisayarı, multimedia, klima göstergeleri gibi tüm herşey ve daha fazlası)
Projeye Yeni Başladım şuan yazılımıyla ugrasmaktayım.
Bayram öncesi 7" dokunmatik bir ekran aldım HDMI.
Sizce Projenin Tamamlanması Nasıl olur.? Böyle bir modifikasyona kalkışmalımıyım.
Maliyet konusuna gelince 500 TL yi bile bulmayacak
150 Tl ekran 150 tl stick pc 23 tl OBDII diger sarf malzemelerde 100 tl tutsa boya macun falan. boyle bir maliyet tablosu çıkmaktadır.

Arkadaşlar Merhaba,
Biliyorsunuzki Bu Araçların Teyp ve yol bilgisayarı tümleşik,
zaten kasa olarakta teyp takılmaya müsait değil
piyasadaki tüm araştırmalarıma rağmen double teyp kasalı bulamadım.
bende kendim bir sistem yapmaya karar verdim.
sistem şöyle olacak;
-Ekran ve tüm tuşlar yerinden sökülerek boş kasa tüm delikler kapatılıp macunlanarak yeniden boyanacak.
-Sökülen ekran yerine 7" Dokunmatik Ekran Yerleştirilecek.
-Ekran İse Stick PC Windows İşletim sistemi ile haberleştirilecek
-Aracımın Sigorta kutusundaki bağlantı soketine bi OBDII bağladım bu araçtan anlık veri akışı sağlayacak. (Devir, Hız, Anlık tük., Ortalama Tük, vs.)
- Yine kendi yazacağım özel bir yazılım ile tüm özellikler tek bir ekranda toplanacak. ( yol bilgisayarı, multimedia, klima göstergeleri gibi tüm herşey ve daha fazlası)
Projeye Yeni Başladım şuan yazılımıyla ugrasmaktayım.
Bayram öncesi 7" dokunmatik bir ekran aldım HDMI.
Sizce Projenin Tamamlanması Nasıl olur.? Böyle bir modifikasyona kalkışmalımıyım.
Maliyet konusuna gelince 500 TL yi bile bulmayacak
150 Tl ekran 150 tl stick pc 23 tl OBDII diger sarf malzemelerde 100 tl tutsa boya macun falan. boyle bir maliyet tablosu çıkmaktadır.
ne güzel projeler cizmişsiniz..neden olmasın..
onun yerine tablet de düşünebilirsiniz...
ben sizin yerinizde olsam kablo kirliğini önlemini alaraktan tablet kullanırım

Öncelikle Öneriniz için Teşekkür Ederim Tablet düşündüm kablo kirliliği olmayacak belki ama sistem dağınık olcak. ayrıca bizim arabalarda klimada sisteme dahil olduğu için yapacağım sistemde klimada sistemde olcak. ayrıca android program yazılımından anlamıyorum.
bu yüzden windows seçtim :)

Öncelikle Öneriniz için Teşekkür Ederim Tablet düşündüm kablo kirliliği olmayacak belki ama sistem dağınık olcak. ayrıca bizim arabalarda klimada sisteme dahil olduğu için yapacağım sistemde klimada sistemde olcak. ayrıca android program yazılımından anlamıyorum.
bu yüzden windows seçtim :)
bende arabayla oynamayı seviom..değişik projeler uygulamalar,elimizde anahtar vs ...siz zaten kafada proje çizmişsiniz bize de hayırlı olsun güle güle kullanın demek düşer :)

bende arabayla oynamayı seviom..değişik projeler uygulamalar,elimizde anahtar vs ...siz zaten kafada proje çizmişsiniz bize de hayırlı olsun güle güle kullanın demek düşer :)
Teşekkür Ederim. Arabayla oynarken yardım edebileceğim şeyler olursa elektrik elektronik gibi her türlü yardımcı olurum tel no forumun her yerinde mevcut :D

Teşekkür Ederim. Arabayla oynarken yardım edebileceğim şeyler olursa elektrik elektronik gibi her türlü yardımcı olurum tel no forumun her yerinde mevcut :D
bende pıonner multimedya double güzel bişi yapayım diom..direksıyon kumandası için aparatı yok nasıle deriz çaresini bulmam lazım zarar vermeden

Bunun gibi sistemle alakalı arkadaşın birine benzer bişey yapacağız fakat onun sistem android. pioneer double teyp isletim sistemi nedir?

Geri
Üst Alt