Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bir Depo Lpg 320 Km'de bitti

bunu garanti test etmenin bir yolu yokmu bu lpg ustalarında aletleri filan yokmu takıp baksınlar filan, aşırı bir sıkıntı varsa anlaşılması için filan.

basit tam doldur deponu normal hayatına devam et ışığı falan bekleme şöyle bi 100 km falan yapınca tekrar doldur aldığın fiyatlara dikkat et ne kadar koyduysan km böl... :) çünkü ışıklar çok aldatıcı... 10 kere benzine geçiyor gaza alıyorum çünkü :)

ben gaza alıyorum, anında ötmeye başlıyor geri :) tekrar benzine atıyor 2 sn sürmüyr.
basit tam doldur deponu normal hayatına devam et ışığı falan bekleme şöyle bi 100 km falan yapınca tekrar doldur aldığın fiyatlara dikkat et ne kadar koyduysan km böl... :) çünkü ışıklar çok aldatıcı... 10 kere benzine geçiyor gaza alıyorum çünkü :)

öncelikle rahat ol kardeş..şehir dışı 500 km gördü diyosun..aynı araba.. ölçüm yapmaya devam et..tam boşalt..50 tl lik al misal.. yine tam boşalt..sağlıklı bi hesaplama olur.. benimki bi ara 270 i gördü şehir içi..kafayı yiyecektim..sonraki ölçümlerim normal çıktı..bazen oluyor öyle..rahat ol..hem yoğun trafike 250 çok da aşırı değil.

illa kurcalatcam diyosan LPG ustaları 10 tlye yeni adaptasyon yapıyorlar..tabi enjektörlerin felan temizlenmeyecekse...ama adaptasyondan sonra 3-4 depo çok yakar araba..o daha sakat olabilir..sen bir daha ölç

LPG sarifiyatı ile ilgili olarak daha öncede bir çok konuda mesajlarım var
istanbul trafiği için 80 liralık yakıt ile 320km yol gitmenız bence gayet normal kmye 25krş yakmışsınız..
şehirlerarası (uzun yol) ile şehiriçi kullanım arasındaki yakıt farkı çok fazla olabilir..
bu yüzden bu durumu kıyaslamaya alırsanız yanılırsınız
benım aracım istanbul içinde 210krş yakıyor uzun yolda 170 krş yakıyor

şuan için herhangi bir önlem almanıza gerek yok zaten bunun altına inmez havalar soğumaya başladı
normal tüketimler 25 krş tan 26-27 krş a kadar çıkabılır

bunu garanti test etmenin bir yolu yokmu bu lpg ustalarında aletleri filan yokmu takıp baksınlar filan, aşırı bir sıkıntı varsa anlaşılması için filan.

depoyu fullemek bazen yanıltıcı olabılıyor tavsiyem ;
lpg yi tamamen bitirin hiç gaz kalmasın depoda daha sonra 80 liralık alın km yi sıfırlayın
ve yola devam edin gazın bittiği yerde kmye bakın atıyorum 350km yol gittiniz ve lpg tamamen bitti..

80 lirayı 350 ye bölün eşittir çıkan sonuç kmye yaktığınız para ortaya çıkacaktır..
kural herzaman böyledir almış oldugunuz yakıtın para miktarı 50-80-100TL herneyse
bölü gittiğiniz yol

depoyu fullemek bazen yanıltıcı olabılıyor tavsiyem ;
lpg yi tamamen bitirin hiç gaz kalmasın depoda daha sonra 80 liralık alın km yi sıfırlayın
ve yola devam edin gazın bittiği yerde kmye bakın atıyorum 350km yol gittiniz ve lpg tamamen bitti..

80 lirayı 350 ye bölün eşittir çıkan sonuç kmye yaktığınız para ortaya çıkacaktır..
kural herzaman böyledir almış oldugunuz yakıtın para miktarı 50-80-100TL herneyse
bölü gittiğiniz yol
bu hafta sonu gelemedim ama müsait olunca geleceğim esenyurt tarafına. okulum yoğun bu aralar.
Lpgmin kullanma kılavuzunda 41 litre yada 42 litre yazıyordu. geçen sinyal verdi işte fullettim. pompa attı. fişe baktım 34 litremi ne yazıyordu işte. ama şehiriçine gidiş trafikte dönüş boş genede çok geldi bana.

LPG sarifiyatı ile ilgili olarak daha öncede bir çok konuda mesajlarım var
istanbul trafiği için 80 liralık yakıt ile 320km yol gitmenız bence gayet normal kmye 25krş yakmışsınız..
şehirlerarası (uzun yol) ile şehiriçi kullanım arasındaki yakıt farkı çok fazla olabilir..
bu yüzden bu durumu kıyaslamaya alırsanız yanılırsınız
benım aracım istanbul içinde 210krş yakıyor uzun yolda 170 krş yakıyor

şuan için herhangi bir önlem almanıza gerek yok zaten bunun altına inmez havalar soğumaya başladı
normal tüketimler 25 krş tan 26-27 krş a kadar çıkabılır

maşallah mevlütcüm araban yakmıyor, kokluyor resmen.. sizin orda kaç lira LPG..bizim buralarda 2.54 felan bu aralar

hocam 4-5 gün önce shellden aldım ( herzamanda shell alıyorum) 2.44 ten almıştım

bir öncekinde 125 lira ile 594 km gitti

Geri
Üst Alt