Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

7 İleri DSG görüşlerim....

acımasızmısınız :) adam para saymıs almıs ne kadar rahatsız olmuskı o sekılde anlatmıs arabasını,su seata yada leona laf edıldıgınde sız gocunmayın bırakın seat gocunsun ya :)

Seat'ın da suçu yok VW.. :eek:key:

Bence VW de suçsuz arabalarımızdan memnun olup böyle bi forumda düşüncelerimizi paylaşarak başkalarına tavsiye etmekle asıl suçu biz işliyoruz..

Selçuk kardeşim,burası Seatın resmi forumu değildir,burdaki kişilerin toplanma amacı sadece Seatda değildir,burdan arkadaşlarına tavsiye ettiğin aracın kötü olduğunu düşünüyorsan ve sende bunu suç olarak görüyorsan güzel kardeşim,bu suçu işleme lütfen.Selçuk "böyle bir forumda" derken de bu forumun nasıl bir forum olduğunuda ifade edersen yeni üyelerimizin forum hakkındaki muhtemel olumsuz önyargılarını silmiş olursun,bu yazdıklarınıda düşünmeden söylenmiş talihsiz bir açıklama olarak görüyorum..

evet aynı ses benim aracımdada var. ancak bu dsg nin kötü yada sorunlu olduğunu kanıtlamaz. yolda kalmış ford ams, opel eystronik, toyota multimode gördüm. ama hiç dsg li araç görmedim. her güzelin bir kusuru vardır. bir arkadaşım auris kullanıyor m/m vites. ısındıktan sonra yoğun trafikte ve dik rampalarda gelen sesleri duysanız araca binmezsiniz. benim aracı kullandıktan sonra kendi aracına binesi gelmiyor. o sesi şanzımanın çalışma sesi olarak kabullenin. tıpkı motor çalışırken egzostan çıkan ses gibi

bende dsg almayı düşünüyordum buz gıbı sogudum şimdi yaa.kesın benım aldıgım araçtada sorun çıkar ben biliyorum ne yapsam acaba :confused:

Selçuk kardeşim,burası Seatın resmi forumu değildir,burdaki kişilerin toplanma amacı sadece Seatda değildir,burdan arkadaşlarına tavsiye ettiğin aracın kötü olduğunu düşünüyorsan ve sende bunu suç olarak görüyorsan güzel kardeşim,bu suçu işleme lütfen.Selçuk "böyle bir forumda" derken de bu forumun nasıl bir forum olduğunuda ifade edersen yeni üyelerimizin forum hakkındaki muhtemel olumsuz önyargılarını silmiş olursun,bu yazdıklarınıda düşünmeden söylenmiş talihsiz bir açıklama olarak görüyorum..
Abi sen çok yanlış anladın. Yukarıda yazılanlar "Kinaye ve Sitem" ile söylenmiş sözlerdir o yüzden bu msj okumamış sayıyorum..

Yukarda söylediğim sözlere gelince: Biz bu araçları öyle veya böyle belli standartlardaki araçlar diye piyasadaki emsallerine göre daha ucuza alarak kendimizi karda sayıyor, alıyor ve kullanıyoruz hatta SCW gibi birçok sosyal ağ, forumve paylaşım siteleri üzerinden sırf SEAT arabalarımız var diye dostluklar kurup birlikte eğlencelere bile katılıyoruz.. Ben aldığım Arabanın hiç bir sıkıntısını görmedimmi, Yada sen Gökhan Abi hiç bir problem gelmedimi arabanla ilgili başına, yada 26. Seatını alan Serkan abi böyle bir sorun yaşamadımı hiç... Evet Benimde Arabamda geri gelirken, frene bastığımda, aynaları kapatırken, vites değiştirirken, motor çalışırken bir sürü ses geliyor ama hanginiz şahit oldunuz bunları sorun olarak yazdığıma.. Yada bunlardan yakındığıma.. Benim aynalarımda bazen açılmıyor kontağı çevirince; Manuel olarak açıyorum, Sağ arka camım belli bir noktadan sonra kapanmıyor otomatik olarak; yavaş yavaş manuel kapatıyorum her defasında. hemde bunlar aldığım ilk günden beri mevcut arabamda, sorun olarak görsem bunları dolaşmadığım servis gitmediğim tamirci ve yakınmadığım ortam kalmaz dı ama ne gerek var, niye hem tatlı canımı üzeyim hemde arabamı kötülüyeyimki.. üşenmiyorum kapatıveriyorum elimle.. ha bu şu demek değil.. arabam vitese geçmesin, möotorundan garip sesler gelsin, durduk yere şanzumanı dağılsın, beni yolda bıraksın; onu sağır sultana bile duyururum o yüzdendir ki böyle ufak tefek sorunların üzerinde durmam.. Tabiki herkes aldığı arabaya belli bir mebla ödüyor belkide çoğumuz borçlu alıp biniyoruz arabalarımıza ama unutmamamız gereken bir şey var en fazla verenimiz bile 70 - 80 bin TL den fazla vermiyor SEAT'a çünkü o meblalardan yüksek satış modeli yok.. zira bu forumdaki herkesin hatta çoğu otomobil ustasının kabullendiği Mercedes firmasının 150-200 bin Avroluk arabalarından bile bu tip sesler gelirken bu şekildeki şikayetlerin sürekli olarak dillendirilmesinden dolayı evet ben Leonu yada Seatı başkalarına tavsiye ettiğim için kendimi suçlu görüyorum..
Saygılar..

evet aynı ses benim aracımdada var. ancak bu dsg nin kötü yada sorunlu olduğunu kanıtlamaz. yolda kalmış ford ams, opel eystronik, toyota multimode gördüm. ama hiç dsg li araç görmedim. her güzelin bir kusuru vardır. bir arkadaşım auris kullanıyor m/m vites. ısındıktan sonra yoğun trafikte ve dik rampalarda gelen sesleri duysanız araca binmezsiniz. benim aracı kullandıktan sonra kendi aracına binesi gelmiyor. o sesi şanzımanın çalışma sesi olarak kabullenin. tıpkı motor çalışırken egzostan çıkan ses gibi

DSG'yi en çok savunan ve beğenenlerden biri olarak, DSG'li araç hiç yolda kalmadı demeniz biraz yanlı bi söylem olmuş. Mekatronik değişen şanzımanı bozulan bi çok dsg gördüm ve bunlar yolda kaldılar. daha geçenlerde beyni bozulan bir dsg oldu forumda D ye takınca geri geri giden :D
DSG bence SMG şanzımandan sonra gelen en iyi şanzımandır. Easytroniği öven olmuş 1buçuk yıl easytronic kullandım ve ses çıkarmıyor diyen yalan söylüyordur. 1'den 2ye atarken taak diye ses gelir. 2-3 e atarken biraz daha yumuşak olanı gelir. sonrasında ses gelmez. aynı DSG gibi. ayrıca Easytronic aracı 2'den 1'e öyle bir çeker ki en acemi sürücü dahi yapmaz onu. DSG'li 4 araca bindim hiçbirinde ses gelmiyordu. Golf 6, 2 tane a3, leon olmak üzere 4 araca bindim. Golfte hele değil şanzıman sesi, yol sesi hatta motor sesi bile çok daha az geliyordu. DSG vites geçişleriyle ve yarattığı ekonomiyle bence en güzel şanzımanlardan birisidir. Çift kavramalı viteslerin hepsinde gelen bu ses mekaniktir. SMG şanzımanlı M3 kullanan varsa ses var mı yok mu yazsın bilmiyorum fakat, çift kavramalı hatta otomatikleştirilmiş debriyajlı yarı otomatik şanzımanlarda bile bu ses gelmekte. DSG şans işidir hiç ses gelmeyen de var, sesten içinde durulamayanda(sesten içinde durulamayan yada ses çıkarana denk gelmedim henüz)

Ayrıca DSG'yi kötüleyenlere soruyorum, Tork Konvektörlü Otomatik Şanzımanlar çok mu iyiydi? Ses gelmiyordu tamam fakat 2-3 litre daha fazla yakıyor ve çok daha yavaş gidiyordu araç. Bunları da göz önünde bulundurarak DSG'yi kötüleyin.

Geri
Üst Alt