Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2008 civic elegance

o para o araca verilmez sahşen kullanıyorum otomatiği güzel sadece. leon da kullanıyorum hangisi desen leonu tek geçerim çok daha kaliteli ve sağlam. artı olarakda konfor detaylarını incele civic de eksikler çok. özellikle orta ayna şahindeki daha kaliteli :D

valla benimde gönlümden tsi leon geçiyor ama yakıt beni biraz caydırıyor gerçi yaşadığım yerde trafik pek yok ciddi yakıt tüketimi olmaz gibi geliyor.artık kısmet

valla bora abi açıkçası benim için civic leon ikiside çok hoşuma gidiyor.donanım bakımından leon kesinlikle önde zaten tek sıkıntı benim için leon tsi olması yakıt beni birazda civic e itiyor.yani sürekli benzin göstergesine bakarak araba kullanmak istemiyorum.ama kesin birşey de yok sadece fikirlerinizi almak istedim.bende öyle araç fanatikliği yok.şu an için leon - civic - jetta bakıyorum öle temiz güzel bir araç. teşekkürler yorumun için

Tabi ki önemli olan ilk önce senin kesen kardeşim. Hiç bir marka bizim babamızın değil ki. İnşaALLAH gönlüne göre bir araç bulursun biran önce...
Nasıldır bilmiyorum ama burada ki arkadaşlarda seni yönlendirir 1.6 leon'lara bakabilirsin onlar da lpg'de oluyor. En azından aklında bulunsun....

valla benimde gönlümden tsi leon geçiyor ama yakıt beni biraz caydırıyor gerçi yaşadığım yerde trafik pek yok ciddi yakıt tüketimi olmaz gibi geliyor.artık kısmet
yakıtı lpg leonda var civic de aynı yakıyor uyum 2 sindede çok güzel civic leondan (1.6 102) perfonmans olarak çok bir artısı yok. tsi yeni motor bezin bu kadar pahalı olmasa alınacak en güzel motor seçeneği bence 1.2 tsi ler nedense tutulmuyor vergi avantajıda çok fiyatlarıda uygun kullanan varsa yorum yapsın 1.2 tsi için 40.000 civarına yeni kasası bile alınabilir. eski kasa 1.2 tsi test sürüşü yapmıştım 1.6 ya toz yutturacak cinsdendi torku çok güzel bence bunuda düşün

yok doğru anlaşılmış, 7-8000 ekstra biraz abartmış demek istedim :) bir tek arabada navi de varsa iyisinden mantıklı olur kib ence 2008 değil makyajlılara bak civic olacaksa illa, hiç değilse xenon var, tasarımı daha güzel, vsa kafadan standart falan ama civic'i alınca çok basit bir özelliği bile eklemek için dünyanın kafasını patlatacaksın, bu özellikler leon'da muhtemelen standart olacak. Ayrıca TSI'lar öyle benzin göstergesi izletmiyorlar, tüplü arabaya binmektense, sürekli onun derdi tasasıyla uğraşacağıma, az yakan benzinli bir aracı tercih ederim şahsen :)

Siyah olması dezavantaj, belaltı boyalı olması daha enteresan. 15 yaşındaki araçlar belaltı boyalı olduğunda bile şüphe ile bakıyoruz.

İçinize sindiyse alın, cumartesi günü bir arkadaşım 2005 es otomatik vtecII'ye 30 bin TL verdiğini söyledi. Eğer öyleyse fiyatı normal gibi.

Ama eğer bütçenizi biraz artırabilirseniz mk3 leon 1.2 TSI style + led paket alın derim.

civic fd6 125 bg ama 125 bg gibi gitmiyor hele hele otomatikleri, aklınızda olsun.

Hayırlısı olsun.

Emre Hocam @yukcell88

aslında kullanmayı bilirsen gayet iyi gidiyor, ama gittiği oranda da yakıt tüketiyor, hani istanbul şehir içi trafikte 13-14 litre yakan bir araç rahatlıkla 20 lere çıkıveriyor, bir de tork fakiri olmasından ötürü yokuşlarda fazla bağırır ama performansı kesinlikle kötü değil (1.6 atmosferikler için konuşuyorum, TSI ile I-VTEC kıyaslamak mantıklı ya da adil olmaz, elma ile armutlar sonuçta)

Emre Hocam @yukcell88

aslında kullanmayı bilirsen gayet iyi gidiyor, ama gittiği oranda da yakıt tüketiyor, hani istanbul şehir içi trafikte 13-14 litre yakan bir araç rahatlıkla 20 lere çıkıveriyor, bir de tork fakiri olmasından ötürü yokuşlarda fazla bağırır ama performansı kesinlikle kötü değil (1.6 atmosferikler için konuşuyorum, TSI ile I-VTEC kıyaslamak mantıklı ya da adil olmaz, elma ile armutlar sonuçta)
Valla vtec II'lerin otomatiği de, FD6 otomatiği de gitmiyor :)

(Daha önce bu konuyu sizinle tartışmış mıydık? Öyle hatırlıyorum da :D)

Ben 1.8 Leon'umun içinde 3 kişi (toplam) ve araç LPG'de hali ile FD6 otomatik LPG'li tek şoförlü Civic'i 100'ü görmeden önce arkamda bıraktım.

Vtec II Otomatik'i ise İbiza 1.6 100 bg signo otomatik ile benzinde geçtim. Tabi bunlar hızlanma olarak... Yüksek süratlere çıkmadım ikisiyle de.

Manuellerine sözüm yok, EK kasa civic manueli köpek gibi gidiyor zaten :)

Bir de bahsettiğiniz gibi FD6'larda yakıttan şikayet ediyor sahipleri. Tabi bunlar benim duyumlarım. Doğru olanı kullananlar bilir ;)

Tabi ki önemli olan ilk önce senin kesen kardeşim. Hiç bir marka bizim babamızın değil ki. İnşaALLAH gönlüne göre bir araç bulursun biran önce...
Nasıldır bilmiyorum ama burada ki arkadaşlarda seni yönlendirir 1.6 leon'lara bakabilirsin onlar da lpg'de oluyor. En azından aklında bulunsun....

aynen abi diğer alternatiflere de bakıyorum aile ile bineceğimiz için onlarında fikir önemli tabi

yok doğru anlaşılmış, 7-8000 ekstra biraz abartmış demek istedim :) bir tek arabada navi de varsa iyisinden mantıklı olur kib ence 2008 değil makyajlılara bak civic olacaksa illa, hiç değilse xenon var, tasarımı daha güzel, vsa kafadan standart falan ama civic'i alınca çok basit bir özelliği bile eklemek için dünyanın kafasını patlatacaksın, bu özellikler leon'da muhtemelen standart olacak. Ayrıca TSI'lar öyle benzin göstergesi izletmiyorlar, tüplü arabaya binmektense, sürekli onun derdi tasasıyla uğraşacağıma, az yakan benzinli bir aracı tercih ederim şahsen :)

bende aynı görüşteyim ama babama gelde anlat :) babam: 'benzinli arabaya binilmez! ' felsefe bu :) nasıl VW mantığı varsa türklerde.leon mu golf mü sormana gerek yok direk golf diyenlerle dolu bu memleket.. sanırım anlatabildim :D

aynen abi diğer alternatiflere de bakıyorum aile ile bineceğimiz için onlarında fikir önemli tabi
benzinden gözüm bir kere korktu çok yaktı aracım lpg li araç aldım hayatta almam dedim bütçe ona elverdi. yakıt çok önemli araçda ilk başta heves olur sonra batar. benim sana tavsiyem fazla açılma 1.6 leon al konforu çok iyi yol tutuşu güzel stylance öneririm 25-30 krş arası kullanıma bağlı yakar
ama şuda varki ne dizel ne lpg , benzinli derim başka demem masrafı az olur. ama 5 tlden benzin almak zoruma gidiyor

Geri
Üst Alt