Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi GÜNCEL yakıt tüketimleriniz

vpower dizel kalkıp,onun yerine fuelsave gelmedi mi?? kırsalmotorin değil diye biliyorum.. kaliteli bir kırsalsa kullanılır ama,insanları yanıltması hiç hoş değil,eğer öyleyse..

dun benzin aldigim pompada uc tane secenek vardi; Fuelsave, V-power ve GTL Disel.
benzinci Fuelsave icin kirsal ama biraz daha kalitelisi dedi. V-power olan euro dizel olarak bilinen dedi. GTL ise performansli olani dedi.

ben GTL kullanmiyorum cunku GTL de tuketim artiyor ve duman fazlalasiyor. ayrica gerek yok; v-power gayet yetiyor :D

not: son olarak sunu ekliyim dun meraktan hesapladim; 54 litreyi v-power 190 TL ye aldim. Fuelsave alsaydim 7 lira ucuz olacakti.

shellin resmi sitesinden fiyatlara baktım da 3,42 fuelsave- 3,25 kırsal motorin:confused:
performans gtl gibi değil kabul ama vpower ile pek farkını göremedim.. dumanda da vpower ile aynı..
totali merak ediyorum ama denemedim henüz.. benim için önce performans,sonra menzil önemli bunu da shell GTL karşılıyorfiyatı da olmasa:p

dun benzin aldigim pompada uc tane secenek vardi; Fuelsave, V-power ve GTL Disel.
benzinci Fuelsave icin kirsal ama biraz daha kalitelisi dedi. V-power olan euro dizel olarak bilinen dedi. GTL ise performansli olani dedi.

ben GTL kullanmiyorum cunku GTL de tuketim artiyor ve duman fazlalasiyor. ayrica gerek yok; v-power gayet yetiyor :D

not: son olarak sunu ekliyim dun meraktan hesapladim; 54 litreyi v-power 190 TL ye aldim. Fuelsave alsaydim 7 lira ucuz olacakti.

ben de gtlde dumanın azaldığını farkettim; hatta o depoda focus 1.6tdci ghia,308 1.6hdi tokatlamıştım:hosgeldin: performansı da böyle denedim..
şu anki depoda da 1.9tdi t5 transporterla roll yaptım kısa bir mesafede başa baş gittim; 5 kişiydik arabada..
"benzincilerde sadece yakıt fiyatlarını gösteren tabela değil,çalışan elemanların da cinslerini gösteren tabela da olmalı"
diyordu başka forumda bir kullanıcı:D

Ben adanaya giderken nolur nolmaz diye otoyolda önceki son petrol olan Totalden 50 liralık euro almıştım 2 hafta önce bana menzil olarak uzun gibi geldi bana. Opet çabuk bitiyor sanki BPden hiç almıyorum diğer uyduruklara uğramıyorum zaten. Ben de shell i hiç denemedim ama şu fuelsavei merak ettim reklamlarda da çok dönüyor bu fuelsave öve öve bitiremiyor shell ama reklamında opel astra kullanmış 1.3 cdti:D

İlk ölçümü yaptım sonunda.
Petrol Ofisi V/Max, Depoyu doldurmuştum, 600 km de bir daha doldurdum. Mazotun litresi 3.42, 132 küsürlük mazot aldım. KM başına 22kr, 100km de de 6.5 litre.

İlk km ler yüksek devirli kullandım biraz yeni almıştım alışamamıştım tam :) , km genelde şehiriçinde yapıldı, dur-kalk fazla. Bana biraz fazla geldi, bu depoyu da deneyeyim de, aynı değerleri alırsam bir aksiyon alacağım sanırım.

6,5 elde etmek için gazlamak artı dur-kalk trafik gerekli.

190 tl lik shell fuel save yakıt aldım şu an itibari ile 590 km yol gittim depo full çizgisinin 1 kademe altına indi yol bilgisayarına göre 780 km daha gösteriyor inşallah en az o kadar daha gideceğim bu kullanım oranlarıda sadece ve sadece şehir içi ve yarı agresif kullanım umarım yol bilgisayarı ve göstergeler beni yanıltmıyorlardır :confused:

190 tl lik shell fuel save yakıt aldım şu an itibari ile 590 km yol gittim depo full çizgisinin 1 kademe altına indi yol bilgisayarına göre 780 km daha gösteriyor inşallah en az o kadar daha gideceğim bu kullanım oranlarıda sadece ve sadece şehir içi ve yarı agresif kullanım umarım yol bilgisayarı ve göstergeler beni yanıltmıyorlardır :confused:
Kaç litre aracınızın deposu? 590km gidip gösterge full çizgisinin 1 kademe altına mı indi ben mi yanlış anladım

Kaç litre aracınızın deposu? 590km gidip gösterge full çizgisinin 1 kademe altına mı indi ben mi yanlış anladım

Vw ın karakterıstık olayıdır o 590km gıtmesını bılmem de bayagı b yol yaparsın benzın ıbresı oynamaz yerınden snra b anda hızla yarıya gelmeye baslar yarıdan snrası da cok daha hızlı ınmeye baslar

Geri
Üst Alt