Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 pd tdi 3 cylinder dyno run

kendı ıstesındekı konusundan b msj bu ya o yanlıs yazmıs yada sen yanlıs anlamısın:)

üzerindeki turbo VNT değil haliyle alt devirlerde yüksek basınç yok, geç doluyor, anca 3000 rpm de 2 bar görebiliyorum..max tork düşük olsada istediğim üst devirlerdeki güç ve tork tam beklediğim gibi..

gücü ve torku arttırıp daha geniş bir bandda dah üst devirlere taşıyabildim..

Bu arada son dynosu cok fena olmus,grafık ztn dızel dısı aynen TypeR grafıgı olmus dumduz yukarı cıkan cınsten bg ve torkunu en yuksek devırde vermıs

Gazihan'dan önce biz vardık. HAHAHA :D Ki NOS ve methanol kit var araçta. Anlık güçle yürüyen bir araç..

ben yanlış hatırlamışım; sabit geometrili turbo imiş..
ayrıca audi a2 de kullanılan motor kodu farklı 1.4tdi larda vnt kullanılmış; belli devir bandında sabit max. tork üretiyor:rolleyes:

Gazihan'dan önce biz vardık. HAHAHA :D Ki NOS ve methanol kit var araçta. Anlık güçle yürüyen bir araç..

mok atmak ıcın cok kasıyosun bazen,adam kendı yazıyo zaten nos var dıye,TR de 0-400 de o bg de adam tek varsa nos kıtın varsa Tdı araban tak sende cıkar dynoya ayberkım,konu da uzamasın gereksız yere,ınsanlar bsyler yapıp paylasıyorlar dynosuyla lıstesıyle beraber bız vardık sız vardık demenın manası yok,bahsettıgın arabanında varsa 0-400 u dynosu sahıbı paylassın,gaz vercek sekılde rıca edıyorum yazıp cızme

ben yanlış hatırlamışım; sabit geometrili turbo imiş..
ayrıca audi a2 de kullanılan motor kodu farklı 1.4tdi larda vnt kullanılmış; belli devir bandında sabit max. tork üretiyor:rolleyes:

dun braz baktımda senın arabanda gt12 oldugunu yazanlarda var,gt1544 oldugunu yazanlarda var.Genel kullanıcı 1.9tdi cı avrupada o yuzden forumlardada cok fazla bılgı bulunamıyor 1.4 ler hakkında

sağolun:)
pololarda gt15 kullanıldığını duymuştum,bi ara kkk marka da kullanılmış..
ben ilk çalıştırmada,kontak kapatmadan önce rölantide bekleyeyim,yağını eksik etmeyeyim,o da mili bozup-kanat bükmesin yeter:D intercooler yok sanıyordum,sonra incelemelim sonucunda ulaştım minicik coolera;zira dediğin gibi çeşitli forumlarda 1.4tdi hakkında çok az şey bulunabiliyor,1.9 un intercooler-turbo upgrade inden tut da bilmem nesine kadar..
vag grubunun Türküye forumlarından birinde adminin ya da ona yakın birininde cordobası varmış bi aralar; dereceli egzantrik+büyük turbo+chiple 150hp almış:confused: sonra akıbeti ne oldu da parçaları söküp sattı bilmiyorum..
safe olsun güç olmasın,daha yeni aldım aracı zaten,yazılımdan aşırı yüklenip sonrasında zarara uğramak istemem..

sağolun:)
pololarda gt15 kullanıldığını duymuştum,bi ara kkk marka da kullanılmış..
ben ilk çalıştırmada,kontak kapatmadan önce rölantide bekleyeyim,yağını eksik etmeyeyim,o da mili bozup-kanat bükmesin yeter:D intercooler yok sanıyordum,sonra incelemelim sonucunda ulaştım minicik coolera;zira dediğin gibi çeşitli forumlarda 1.4tdi hakkında çok az şey bulunabiliyor,1.9 un intercooler-turbo upgrade inden tut da bilmem nesine kadar..
vag grubunun Türküye forumlarından birinde adminin ya da ona yakın birininde cordobası varmış bi aralar; dereceli egzantrik+büyük turbo+chiple 150hp almış:confused: sonra akıbeti ne oldu da parçaları söküp sattı bilmiyorum..
safe olsun güç olmasın,daha yeni aldım aracı zaten,yazılımdan aşırı yüklenip sonrasında zarara uğramak istemem..

1.9 tdı ıle ılgılı cok sey yazar cızerım modıfıyesı ıle ılgılı hatta vp37 de ne yapılması gerektıgı,PD lerde neler yapaılması gerektıgını tek tek yazar cızerım o derece kaynak mevcut:) 1.9 tdı ıcın 150bg flan az b deger ayrıca,110 luk versıyonları zaten sadece yazılım kat ıptalı egr ıptali ıle 150bg yı gecebılıyor.
1.4 tdi a ek olarak buyuk turbo,dusuk sıkıstırma buyuk ıntercooler,110 luk enjektoru hatta pd130 un kol pıstonunu kullanabılırsın,ısın masraflı ve fantazık kısmına gıren b vatandas yapmıs 147bg almıs :) ama cok gereksız uygulama etrafta 1.9 tdı varken

blok bi silindir eksiği,1.9pd tdi parçaları uyuyor yani..krank,kapak,egzantrik hariç tabi.. bu 1.4tdi 6v yani 4 silindir olark düşünürsek 8v sınıfında olmasına rağmen üst devirlerde daha iyi,altlar zayıf..keşke 12v olsaymış,4 er liden:D
bizim kasa ibiza cupra tdilar favorim zaten:) ama temizi var mı işte:hosgeldin:
http://www.rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=800 80lik orjinal yazılımla dyno verisi polo 1.4pdnin..4200de bitiyor:p

mok atmak ıcın cok kasıyosun bazen,adam kendı yazıyo zaten nos var dıye,TR de 0-400 de o bg de adam tek varsa nos kıtın varsa Tdı araban tak sende cıkar dynoya ayberkım,konu da uzamasın gereksız yere,ınsanlar bsyler yapıp paylasıyorlar dynosuyla lıstesıyle beraber bız vardık sız vardık demenın manası yok,bahsettıgın arabanında varsa 0-400 u dynosu sahıbı paylassın,gaz vercek sekılde rıca edıyorum yazıp cızme
Senin arabaya bakış açınla benim bakış açım farklı. Her ne olursa olsun o süreyi yapmış gözüyle bakmıyorum ben işe. Ne yapıp o süreleri yapmış gözüyle bakıyorum. Benzer işlemleri yapan Turbo benzinli bir araç zaten dragda o sürenin çok daha iyisini yapabilecek kapasitede bi araç.
Drag vs. her ne olursa olsun NOS'muş metanol kit miş o tür anlık güç veren sistemlere her zaman karşıyım. O şekilde alınan gücü de başarı olarak görmem. Haa başkası görür eyvallah. Bu mok atmak değil benim fikrim.
1.9 TDI dediğin motor, 1.6 70hp'lik Şahin motoru değil zaten alınan güçler imkansız ve çok başarılı gibi gözüküyo. Avrupa forumlarında geziniyosun sende görmüşsündür. O motora zaten neredeyse herkes 250 300hp'lerde biniyo. Haa o aracın +'sı ne? Polo Cup'ta kullanılmak amacıyla getirilmiş bi araç. Irtı vırtı ona göre zaten.

bizim kasa ibiza cupra tdilar favorim zaten:) ama temizi var mı işte:hosgeldin:
Var. Hatta forumda Emre arkadaşımızdaki Türkiye'deki en iyi Cupra TDI. 250hp 460 tork civarı bi güöte. AP Racing frenler vs. araçta boya kaza vs. yok.
Onun dışında temizleri de var İstanbul'da.

Geri
Üst Alt