Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yuksek yakit tuketimi

Yakıt tüketimi şöyle diyeyim o gün olan rüzgar bile etkili oluyor
Bende 1.6tdi ateca var manuel aynı yolda eşim ve benim kullanımında 1lt fark ediyor. Ayrıca rüzgar durumu bazen ters bazen arkadan geliyor oda etkiliyor
Yoksa fabrika verisine bakılırsa 90km düz yol olarak belirtiliyor
Uzun yolda fabrika verisinin altında gittiğim bile oldu Gebze den İzmir’e 4.2lt/100km ortalama ile

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arkadaşlar merhaba 2023 1.5 fr+ ateca araca sahibim daha 3. depo yakıttayım ve 1 ve 2. depoda çok fark varmış gibi geldi
Ankara içi 5 km lik bir işe git gelde yolda yokuş bulunuyor yakıt tüketimim ortalaması 9.4 gösteriyor.
ilk depoda 550-600km civarında yol katettim ancak 2. depo yakıtımda 430-460 arası anca gitti sürüş aynı eco modda kullandım yol aynı bu fark neden olur acaba bilgisi olan var mı ve yakıt tüketimi normal mi sizce?

arkadaşlar merhaba 2023 1.5 fr+ ateca araca sahibim daha 3. depo yakıttayım ve 1 ve 2. depoda çok fark varmış gibi geldi
Ankara içi 5 km lik bir işe git gelde yolda yokuş bulunuyor yakıt tüketimim ortalaması 9.4 gösteriyor.
ilk depoda 550-600km civarında yol katettim ancak 2. depo yakıtımda 430-460 arası anca gitti sürüş aynı eco modda kullandım yol aynı bu fark neden olur acaba bilgisi olan var mı ve yakıt tüketimi normal mi sizce?
Hocam bende ateca sahibiyim. Şehir içi bir depo 500-550 km zor götürüyor. (Performansı kullanımda.). Yakıt kalitesinden olduğunu düşünüyorum. Onun dışında aklıma hiç bir etken gelmiyor.

Audi A3 1.0 tfsi ile salı günü istanbul kadıköy-edirne merkez arası yolculuk yaptım. Gidişte avrasya tüneli ardından 2 köprü yoluna çıkıp edirneye doğru devam ettim. Otabana bağlandığımda 140 altına kolay kolay düşmeden gittim. Silivriyi geçtikten sonra 190-200 gittim. Edirneye vardığımda yakıt tüketimim 7.8 litreyi gösteriyordu. Atecanın yanında bunun tüketimi çok başarılı geldi. Dönüştede 2. köprü yolundan 140-170 arası geldim. Dönüşte ciddi bir trafiğe takıldım. Tüketimim 7.5 idi. Ben çok başarılı buldum.

Hocam bende ateca sahibiyim. Şehir içi bir depo 500-550 km zor götürüyor. (Performansı kullanımda.). Yakıt kalitesinden olduğunu düşünüyorum. Onun dışında aklıma hiç bir etken gelmiyor.
hocam ben sakin kullanımda bu şekildeyi performanslı kullansam heralde 300 zor gidicek

hocam ben sakin kullanımda bu şekildeyi performanslı kullansam heralde 300 zor gidicek
Hocam az çok aracın yeniliğinden dolayıda etkisi vardır. Ama bilginiz olsun Ateca dikkat etmeyince yakan bir araç. Benim araç fazla kullanılmıyor ondan bana koymuyor. Mesela 5 ay önce depoyu fulledim fulledikten sonra 300 km yol yaptım ama ful basma ve istanbul trafiği şuan 160 km menzil gösteriyor. Uzun yolda 120 sabit kullanınca 7 litre civarı yakıyor. Mesela A3'le yaptığım yolu atecayla yapsam 13 14 litre yakıyordu denemişliğimde var. İyi gidiyormu gidiyor fena değil ama yakıtı yüksek bir araç. Şuana kadar dikkat ederek kullandığımda en düşük 5.8 gördüm uzun yolda. 100-110 arası hızlarda.

Hocam az çok aracın yeniliğinden dolayıda etkisi vardır. Ama bilginiz olsun Ateca dikkat etmeyince yakan bir araç. Benim araç fazla kullanılmıyor ondan bana koymuyor. Mesela 5 ay önce depoyu fulledim fulledikten sonra 300 km yol yaptım ama ful basma ve istanbul trafiği şuan 160 km menzil gösteriyor. Uzun yolda 120 sabit kullanınca 7 litre civarı yakıyor. Mesela A3'le yaptığım yolu atecayla yapsam 13 14 litre yakıyordu denemişliğimde var. İyi gidiyormu gidiyor fena değil ama yakıtı yüksek bir araç. Şuana kadar dikkat ederek kullandığımda en düşük 5.8 gördüm uzun yolda. 100-110 arası hızlarda.
kullandığım kadarıyla dediğiniz gibi dokunmaya gelmeyen bi sistem var hafif basınca hemen artıyo tüketim malesef
Birde normal modda ayağımızı gazdan geçince yelken moda almaması saçma bence eco aracın tepkileri ölüyo normalde de yelken yok ikisinde de aynı yakıyo :D

Geri
Üst Alt