Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Kasa İbiza Ortalama Yakıt

Herkese selam aracımı manüel vites olan aracımı eylülde aldım. Şuan 23binde. Ilk başlarda şehiriçi 7-7.5 şehirdışı 6-6.5lt yakıyordu 15bin bakımından sonra şehiriçi 6-6.5 şehirdışı 4.5 -5 lt yakiyor

Son düzenleme:
Herkese selamlar ve geçmiş bayramınız mübarek olsun. Herhalde herkes benim gibi bayram dolayısı ile şehirdışı ve şehiriçi yolculuk yapmıştır. Bu bayramda yaptığım deneyimimi aktarmak istiyorum. Rotamız Çanakkale-Edirne, Edirne-Çanakkale, Çanakkale-Küçükkuyu ve Küçükkuyu-Çanakkale istikametleridir. Aracım ise 2018 model 2700 km'de seat ibiza 1.0 dsg ecotsı.

İstikamet 1
Çanakkale iskeleden kalkış sırasında ki değerlerim aşağıdaki resimde yer almaktadır. Depo fullenmiş bir şekilde mesafem 560 km gösteriyor.
20180614_081202.jpg

Aşağıdaki resimde ise edirne ili havsa ilçesine varış bilgilerim yer almaktadır. 215 km yol gitmiş olup ortalama tüketimim 6 lt olarak gerçekleşmiştir. ve daha 440 km yol alabilirim bilgisi yer almaktadır. Bu arada hatırlatmak isterim gidiş sırasında 3 büyük 2 çocuk ortalama cruise ile 110-120 km/h hız ile ve full klima açık olarak seyahat gerçekleştirilmiştir.

20180614_110930.jpg

İstikamet-2
Burada ise edirne ili havsa ilçesinden tekrar çanakkale dönüş gerçekleştirilmiştir. Dönüş sırasında klima kapalı, 2 büyük ve 2 çocuk, boş yükte ve tekrar cruise ile 110-120 km/h hızda yol alınmıştır. 202 km yol alınmış olup 5.8 l dolaylarında yakıt tüketimi gerçekleşmiştir.
20180616_003844.jpg

İstikamet 3
Çanakkale-Küçükkuyu güzergahında (bilen bilir) tekrar 110-120 cruise(trafik ve yol elverdiği sürece tabi) ile gerçekleştirilen yakıt tüketimi aşağıda yer almaktadır. Ayrıca depoyu tekrar yola cıkmadan önce fulledim ve resimde de görüldüğü üzere 93 km yol yapmama rağmen 610 km gidebilir ibaresi yer almaktadır.
20180616_101014.jpg

İstikamet-4
Küçükkuyu-Çanakkale arasını ise 103 km olarak yapılan yolculukta 5,4 l/100 km ortalama tüketim ile geldim (Gider iken kazdağları istigametini düner iken ise asos yolunu kullandım). Aynı depo ile dönüş gerçekleştirdiğim de ise kalam mesafe 500 km olarak ölçülmektedir.( Buraya teknik bir aksaklıktan dolayı resim koyamadım)

Sonuç olarak bir bayram seyahatinde ortalama 5,5-5,8 lt'lerde yakıt tüketimi olduğu görülmektedir.

Biraz fazla abartıysam kusura bakmayın. :)

Herkese merhaba. 2017 1.0 ecotsi manuel aracım ve 13 binde. Geçenlerde şehirlerarası yolculuk yaptım. Cruise control açık 100 km sabit hızla bir depoyla 970 km yaptım. İkinci depoda ise 1015 km yi gördüm. Bence harika değer resmen dizel araçlar gibi yakıyor. Ankara trafiğinde şehiriçi ise ortalama 700 km civarı gidiyorum bir depoyla. Bakımdan sonra umarım daha da düşer :)

Aracım 2017 style paket 1.0 ecotsi. Araç 14bin kmde genellikle gebze-başakşehir arasında gidip geliyorum. Fazla trafik görmüyorum.Ortalama yakıt tüketimi 4.4 lt/100km

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracim 2017 model 1.0 75 bg 1730 km istanbul ici 7.1 uzun yol 4.8 ( bayram gezisi 200 tl ye 570 km yol kilima acik ve 400 km si uzun yol aracindede 3 kisiydik)

merhaba arkadaşlar

araci yeni sıfır aldik geçen hafta yakit tüketimi hakkinda birkaç sorular var arkadaşlar

1. full depoyu gidecek yol mesafesini 490 km gosteriyor,
2. yakit gostergesi 8 dis ve 250 küsür liraya doluyor, dün 1 diş düstu fulledim 80 tl odedim, yakit gostergisi bozuk mu ki acaba arkadaşlar..

şuan 400 km de arkadaşlar

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

merhaba arkadaşlar

araci yeni sıfır aldik geçen hafta yakit tüketimi hakkinda birkaç sorular var arkadaşlar

2. yakit gostergesi 8 dis ve 250 küsür liraya doluyor, dün 1 diş düstu fulledim 80 tl odedim, yakit gostergisi bozuk mu ki acaba arkadaşlar..

Ilk dişin düsmesi hep uzun sürüyor. Ikinci diste biraz daha az 3 te biraz daha yarıdan sonra ucarak ilerliyor. 490 km gostermesi senin sürüş tarzından dolayıdır. Arabayı sakin kullan bir süre anında degisiyor degerler.

merhaba arkadaşlar

Öncelikle hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
bende aynı araca sahibim. ilk başlarda benimde öyle değerler gösteriyordu. zamanla yakıt tüketimi düştü. tabiki kullanmanıza bağlı ama gün geçtikçe ortalama tüketiminiz düşecektir. Ben bir depo ile çanakkale-bodrum yaptım diyebilirim. Çanakkale merkez dolum ve bodrum giriş tekrar aldım yaklaşık 650 km gittim. Ayrıca bu gidişim 120 sabit, 4 kişi , dolu bagaj ve hep açık klima.

Geri
Üst Alt