Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni IBIZA mi Fabia style mi

hakan84

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar 2 ay once 2015 ibiza 1.4 tdi mi sattim. Suan beklemedeyim. Leon almak isterdim .lakin butcem leona yetmiyor. Sadece sifir km dusunuyorum.
Bu gun arkadasimin skoda fabia dsg sini test ettim. Cok hosuma gitti. Gerci guncel ibizaya cok yakin. Saadece arka diz mesafesi ve koltuk dosemesi ve tavan tutamaklari hosuma gitti.;)
suan icin aklimda 1.0 eco tsi 1.0 95 hp gelecek olan yeni ibiza manual var lakin fiyat cok yuksek olacak denip duruyor.
40.000 ham bandini gecerse almayi dunmuyorum %50 otv b sinifi icin gereksiz.
Lakin skoda 1.2 tsi dsg style 110 hp 66.000 liste fiyatina sahip .siz hangisini secerdiniz.

fabia donanım ve iç hacim olarak güzel bir araç. bir önceki kasayı 2011 yılında sıfır olarak aldım ve geçtiğimiz aylarda 150.000 km de sattım. ben de yeni ibiza yı beklemekteyim. yine 2011 model ibiza 1.2 tsi style paket araç da kuzenimde var. dolayısı ile her iki aracı da uzun süre boyunca analiz ederek her türlü koşulda kullandım.
özetle aşağıdaki avantajlar ve dezavantajları yazacağım.

fabia style
+ ları,
full cam tavan opsiyonu
DSG seçeneği (hazır)
anahtarsız çalıştırma.
mercekli ön farlar std.
surround ses sistemi std.
plus paket std.
f/p oranı daha iyi.

- leri,
bence, yeni ibizaya göre daha sade tasarım
sınıfına göre geniş bagaj hacmi (305lt) ancak yeni ibizaya göre daha düşük (ibiza 355 lt)
tek bölgeli dijital klima.

ibiza 2017,
+ ları
panoramik cam tavan - (açılabilir)
full LED farlar
arka koltuk diz mesafesi
kablosuz şarj bölmesi (opsiyonel)
bagaj hacmi
çift bölgeli dijital klima
8" fulllink ekran (opsiyonel)

- leri
DSG seçeneği için Ekim ayı beklenilmek zorunda
FR pakette DSG henüz yok. (DSG, xcellence ile sipariş geçilebilecek - Ağustos ayı itibari ile)
keyless sistem sadece xcellence ile sunuluyor
nispeten daha yüksek fiyat

Seat forumda olduğumuz için söylemiyorum bunları ama Seat bence marka değeri olarak Skodadan bence herzaman 1 adım önde.2.si ise yeni ibiza çok çok yakışıklı olmuş.Nerdeyse bir Leon olmuş.iç kabini sınıfının üstünde bir genişlikte..Euroncap testlerinden 5 yıldız aldı..Ben olsaydım eğer Leon Fr'ım olmasaydı ve yeni araç alacak olsaydım kesinlikle yeni ibizayi alırdım..

Geri
Üst Alt