Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Aracım

Hayırlısı olsun kutay bey ama aracınızda baya hare varmış klasik siyah sorunsalı ama pasta cila seramik yaptıracağınız için cillop gibi olur

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam 3500 Tl ye yaptırdım. Aracı aldım getirdim. Fiyatın yanında gerçekten güzel olmuş. Hareler kaportada hiç kalmamış. Seramiğin testini daha yapmadım. 1 Hafta sonra yapacam. İçi de temizlendi. Koltuklarda ufak tefek lekeler vardı kalkmış. Sigara kokusu kalmadı. Motor temizliği bir nebze daha iyi yapılabilirdi. Ben aracı aldığımda'da dod'da çalışan arkadaşlar güzel bir şekilde yıkatmışlardı aynı bu şekildeydi diye hatırlıyorum onun dışında bir sorunum yok. Zaten seneye tamponları ve çamurluğu boyatıcam sonra bir daha temizlik ve kaliteli sermaik yaptırırım. Aracı rahatlıkla binebileceğim konuma geldi Allah'a şükür. Aldığımdan beri ilk defa yıkadım. Yıkadıktan sonra çok rahatsız olmuştum haralerden dolayı.

Son düzenleme:
Auto Gold 3M seramik. Fiyat 3500TL

Ekli dosyalar

• 3.jpeg
    3.jpeg
    835 KB · Görüntüleme: 51
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    844.3 KB · Görüntüleme: 41
  • 6.jpeg
    6.jpeg
    550.6 KB · Görüntüleme: 35
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    546.8 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    577.2 KB · Görüntüleme: 44
Hocam 3500 Tl ye yaptırdım. Aracı aldım getirdim. Fiyatın yanında gerçekten güzel olmuş. Hareler kaportada hiç kalmamış. Seramiğin testini daha yapmadım. 1 Hafta sonra yapacam. İçi de temizlendi. Koltuklarda ufak tefek lekeler vardı kalkmış. Sigara kokusu kalmadı. Motor temizliği bir nebze daha iyi yapılabilirdi. Ben aracı aldığımda'da dod'da çalışan arkadaşlar güzel bir şekilde yıkatmışlardı aynı bu şekildeydi diye hatırlıyorum onun dışında bir sorunum yok. Zaten seneye tamponları ve çamurluğu boyatıcam sonra bir daha temizlik ve kaliteli sermaik yaptırırım. Aracı rahatlıkla binebileceğim konuma geldi Allah'a şükür. Aldığımdan beri ilk defa yıkadım. Yıkadıktan sonra çok rahatsız olmuştum haralerden dolayı.
Herkese tekrardan selamlar. Bugün seramikten sonraki ilk detaylı yıkamamı yaptım. Yıkamayı yaparken aracın sadece sağ kısmında bir su iticilik olduğunu fark ettim. Tavan ve sol kısımında çok hafif sanki aracı bir önceki yıkamasında cila varmışcasına bir su iticlik vardı. Dedim herhalde araç pis olduğundandır dedim iyice yıkadım çift kova tekniği ile. Şampuanlayıp duruladıktan sonra kurulamaya geçtim ve araç kurumaya başladıkça aracın özellikle kaputunda kılıcal çizikler ortaya çıkmaya başladı. İyici kuruladıktan sonra. Güneş altında kaputa baktığımda kılıcal çizik izleri duruyordu. Yıkama esnasında herhangi bir hata yapmadım. Aynı yıkamayı Ateca aracımada yapıyorum şuaana kadar kılıcal çizik oluşmadı. Düşünceme göre araca yalap şalap bir seramik uygulanıp geçilmiş. Her kısmına yedirerek yapılmadı.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    467.2 KB · Görüntüleme: 36
Herkese tekrardan selamlar. Bugün seramikten sonraki ilk detaylı yıkamamı yaptım. Yıkamayı yaparken aracın sadece sağ kısmında bir su iticilik olduğunu fark ettim. Tavan ve sol kısımında çok hafif sanki aracı bir önceki yıkamasında cila varmışcasına bir su iticlik vardı. Dedim herhalde araç pis olduğundandır dedim iyice yıkadım çift kova tekniği ile. Şampuanlayıp duruladıktan sonra kurulamaya geçtim ve araç kurumaya başladıkça aracın özellikle kaputunda kılıcal çizikler ortaya çıkmaya başladı. İyici kuruladıktan sonra. Güneş altında kaputa baktığımda kılıcal çizik izleri duruyordu. Yıkama esnasında herhangi bir hata yapmadım. Aynı yıkamayı Ateca aracımada yapıyorum şuaana kadar kılıcal çizik oluşmadı. Düşünceme göre araca yalap şalap bir seramik uygulanıp geçilmiş. Her kısmına yedirerek yapılmadı.
Benim bildiğim üzere seramik kılıcal çizikleri önler su iticlik sağlar kiri daha hızlı çıkartır. Bu seramikte adam akıllı bunla karşılaşmadım. Bu arada yeni fark ettim arka tampondada aynı şekilde çizikler duruyor. Ben micra aracımada bu senenin başında pasta cila vs yaptırdım ondaki aradaki fark anlatılamayacak seviyedeydi. Araç koltukları olsun dışı olsun renk atmıştı. Pasta cilayı geçtim ona boya koruma yaptırdım 1 senelik ömrü var araç daha çok parlıyor daha çok su iticliği var anlayamadım gitti. Bakalım yarın firmayla görüşme sağlayacam bakalım nasıl bir dönüş alacam. AUTO GOLD kesinlikle önermiyorum ucuz diye yaptırdım ama adam akıllı bir işçilik göremedim. Allah'tan uzaktan bakınca fark ettirmiyor öyle olsaydı çok canım sıkılırdı. Neyse sağlık olsun diyip geçicem.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-05-21 at 16.20.40.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-21 at 16.20.40.jpeg
    682.5 KB · Görüntüleme: 34
Aradaki fark bunun ortada. Parlaklık vs. Audinin kat ve kat üstünde. Muhtemelen seneye bildiğim adam akıllı parasının hakkını verecek yere bir daha götürecem. Aklımda vardı zaten götürmek. Sağlık olsun diyecez hafif dolandırıldık.

Ekli dosyalar

• İLK.jpeg
    İLK.jpeg
    437.1 KB · Görüntüleme: 33
  • son.jpeg
    son.jpeg
    381.4 KB · Görüntüleme: 36
Auto Gold ile görüşme yaptım. Yarın aracı çağırdılar bakalım gidip göstericem.

Bugün gittim. Çalışanı ile biraz aramızda tartışma oldu. Kendisine göre aracı yanlış yıkamışım. Dükkan sahibi geldi kendisi kabullendi harenin sebebi pasta'dan dolayı olmuş dedi. Olan kısma tekrardan ince pasta cila ile geçtiler üzerine seramik yaptılar. Hafif yine duruyormu duruyor hareler. Ama yine özellikle dükkan sahibinin kabullenmesi hoş davranıştı. Çalışan arkadaşın tavrı hiç hoşuma gitmedi eğer dükkan sahibi gelmeseydi konuşma tavrından dolayı iş farklı yerlere kayacaktı. Fiyatına göre makul ama işçilik kesinlikle iyi değil Dahada götürmem aracımı.

Haftaya salı günüde aracı bakıma bırakacağım. Yetkili servis 5000 küsür fiyat çekti. Bosch car oto 3500 çekti. Ben kendi ustamla 2200 TL halledicem. Yağ olarak her zamanki tercihim Castrol 5 30 kullanıcam. Ekstra olarakta sağ arka çamurlukta önceki sahibi bir yere sürtmüştü orayada paslanma olmasın diye kısa süreliğine rötüş yapacağız.

Haftaya salı günüde aracı bakıma bırakacağım. Yetkili servis 5000 küsür fiyat çekti. Bosch car oto 3500 çekti. Ben kendi ustamla 2200 TL halledicem. Yağ olarak her zamanki tercihim Castrol 5 30 kullanıcam. Ekstra olarakta sağ arka çamurlukta önceki sahibi bir yere sürtmüştü orayada paslanma olmasın diye kısa süreliğine rötüş yapacağız.
Aracı bugün lifte kaldırdık. Aracın altı beklediğimdende iyi çıktı. Vuruk vs. yok. Bakım ekstrası olarak sağ ön porya bilyası değişecek ekstra olarak 2300 tl kadar daha masraf çıkardı. Bijon kapaklarında vs eksik vardı onlarda toplam 100 tl kadar fiyat verdi ustam. Ufak tefek yerlerinde sürtmeden dolayı çizikler vardı onlarada rötüş yapılacak. Bir sonraki bakımda'da triger ve su pompasını değiştireceğim seneden dolayı. Seneye olacak bakım fazlasıyla masraflı olucak gibi gözüküyor. İyikide yetkili servise götürmemişim eğer oraya götürseydim 10 binden aşağı kurtarmam zor olurdu. Sağolsun ustam aile dostumuz sayılır babam 20 senedir tanır kendisini kendi arabası gibi yapıyor.

Geri
Üst Alt