Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Aracım

Kutayiskurt

Kayıtlı Üye
Merhabalar.
Geçen gün Atecamızın ve micramızın yanına Uzay Oto Dod'dan 2016 model 1.0 tfsi 65.000 km'de siyah renkte otomatik a3 aldım. Araç hakkında bir kaç sorum olacak. Aracın gaz tepkimesi ateca ve diğer 1.0 tsi araçların yanında aşırı gecikmeli geldi. Gaza basıyorum araç yaklaşık 2 sn durup gecikmeli olarak devam ediyor. Bir iki araştırma sonucunda şanzımanı sıfırlama yaptığımızda bu gaz tepkimesi ve direksiyon sertliğinin sıfırlandığı söyleniyor. Acaba böyle bir şey yapsam düzelirmi? Yada araca herhangi bir zararı olurmu? Birde aracın benden önceki sahibi muhtemelen sigara içen bir arkadaştı. Aracın içerisi ciddi seviyede sigara kokuyor. Ben ve ailemde sigara içen hiç kimse yok ve aracı alalı 2 gün oldu ve hala rahatsız konumdayız. Aracı almadan önce biraz araştırmıştım klimaya takılan kokunun giderdiği söyleniyordu ancak herhangi bir değişiklik olmadı. İnternette satılan würth'ün klima bombası diye bir ürünü var onu kullanırsam bu durum geçermi? Yada bunun önüne nasıl geçebilirim. (Eğer bu hafta geçmezse aracı iç detaylı temizliğe vereceğim.) Birde aracın üzerinde siyah olmasından dolayı kedi çizikleri ve taş izleri yakından belli oluyor. Ben ve babam araçlarımıza bakım anlamında çok titiz davranan insanlarız şirket araçlarına bile. İnternette çelik rötüş yapan firmalar var. Aracı oraya götürürsem taş izleri, kedi tırnaklar vb. çizikler kapanırmı? Yaptıran arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• audi.jpeg
    audi.jpeg
    465.6 KB · Görüntüleme: 61
  • audi taş izi.jpeg
    audi taş izi.jpeg
    589 KB · Görüntüleme: 63
  • audi çizik.jpeg
    audi çizik.jpeg
    246.9 KB · Görüntüleme: 56
  • audi çizik 3.jpeg
    audi çizik 3.jpeg
    418.5 KB · Görüntüleme: 66
Kutay bey öncelikel hayırlısı olsun allah kaza bela vermesin.Kedi çizkleri için öncelikle zımparalı pasta cila öneririm çıkmaz ise çelik rötüş yapabilirsiniz çok iyi oluyor 1 metreden gözükmeyecek şekilde duruyor.Sigara konusunda birşey diyemeyeceğim açıkçası.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kutay bey öncelikel hayırlısı olsun allah kaza bela vermesin.Kedi çizkleri için öncelikle zımparalı pasta cila öneririm çıkmaz ise çelik rötüş yapabilirsiniz çok iyi oluyor 1 metreden gözükmeyecek şekilde duruyor.Sigara konusunda birşey diyemeyeceğim açıkçası.

Çok teşekkürler. Detailing yapan bir arkadaş ile görüştüm pasta cila ile birlikte %70 %80 oranında gideceğini söyledi. Tavandakine tırnak girmiyor ama çamurlukta olana giriyor. Tırnak girene muhtemelen çelik rötüş yapmamız gerekecek. Zaten aracın sağ arka çamurluğun lokal bir şekilde boyanması lazım sürtme olmuş. Zaten kız kardeşimde aracı biraz hırapalar oraya buraya değer yaz sonu komple bir kaporta bakımına sokacam arabayı. Öncelikli olarak bir kaç özellik ekletmem lazım. Sigara işinide bombayı alıp bir deneyeceğim belki birde uyguna bosch'dan polen filitresi bulabilirsem onuda değiştirebilirim. Geçmezse komple iç detaylı temizliğe vericem aracı.

Merhaba wurth spreyi temizlik olarak cok isinize yarayacaktir ama sizden onceki kisi ozellikle arac ici havayi sigara icerken devirdaim yaptirdiysa koku komple polen filtrenize yapismistir. En sagliklisi filtre degisimi akabinde sprey bombasi olacaktir

Merhaba wurth spreyi temizlik olarak cok isinize yarayacaktir ama sizden onceki kisi ozellikle arac ici havayi sigara icerken devirdaim yaptirdiysa koku komple polen filtrenize yapismistir. En sagliklisi filtre degisimi akabinde sprey bombasi olacaktir
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bugün metroda alışveriş yaparken auto kit'İn klima bombasını buldum. sonax'ın da vardı ancak 4 katı fiyatındaydı. Bugün aldım ve kullandım. Kullanmadan önce emniyet kemerlerini torpidoyu plastik butün parçaları sildim. Araç şuanlık limon kokuyor. Sigara kokusu pek kalmadı gibi şuanlık. İlerleyen günlerde 2-3 gün içerisinde geçip geçmediği ortaya çıkar. Geçmezse polen filitresini değiştirip komple iç detaylı temizliğe vereceğim.

Aracınız hayırlısı olsun, Güle güle kullanın inşallah.
Gaz tepkimesi için net bir şey diyemem ancak şanzıman resetlemenin araca bir zararı yok. resetleme sonrası sizin kullanımınıza göre kendini geliştiriyor şanzıman. Yapabilirsiniz.
Sigara kokusu için yaptıracaklarınız sırası ile detay temizlik, klima bombası, polen filtresi ve en önemlisi ozon temizliği. Ozon en son döşeme vb en ufak delikteli noktadaki koku moleküllerini dahi yok ediyor ve kalıcılık sağlıyor. Araç sıfır döşeme kokusuna yakın kokuyor. Tabi kaliteli bir yerde işlem yaptırmalısınız.
Çizik için öncelik pasta cila olmalı. Çıkmaz ise Sonax ın siyah cilası var. Ondan deneyin. Çok derin çiziklerde ise, boya kodunuza göre rütuş boyası alıp, rütuş yaptırabilirsiniz. Çelik rütuş bir kaç yıkama sonrası çıktığını duydum. Maliyetli bir işlem ise bence gerek yok.

Gaz tepkimesi için net bir şey diyemem ancak şanzıman resetlemenin araca bir zararı yok. resetleme sonrası sizin kullanımınıza göre kendini geliştiriyor şanzıman. Yapabilirsiniz.
Sigara kokusu için yaptıracaklarınız sırası ile detay temizlik, klima bombası, polen filtresi ve en önemlisi ozon temizliği. Ozon en son döşeme vb en ufak delikteli noktadaki koku moleküllerini dahi yok ediyor ve kalıcılık sağlıyor. Araç sıfır döşeme kokusuna yakın kokuyor. Tabi kaliteli bir yerde işlem yaptırmalısınız.
Çizik için öncelik pasta cila olmalı. Çıkmaz ise Sonax ın siyah cilası var. Ondan deneyin. Çok derin çiziklerde ise, boya kodunuza göre rütuş boyası alıp, rütuş yaptırabilirsiniz. Çelik rütuş bir kaç yıkama sonrası çıktığını duydum. Maliyetli bir işlem ise bence gerek yok.
Çok teşekkür ederim. Muhtemelen mayıs ayı içerisinde araca detailng temizlik yaptıracam. Yaz sonu geldiğimde tamponları boyatıp komple dış pasta cila gereken yerlere rötüş vs. yaptırıp üzerine seramik kaplama yaptıracam. Dün metrodan aldığım klima bombası sanırım iş yaptı. Sigara kokusu kalktı gibi hafif de bir limon kokusu kaldı. Limondan biraz soğuttu ama olsun sigara kokusu kalkmış oldu. Rötüş için bir yerden fiyat bekliyorum aracın yapılacak yerlerinin fotoğraflarını attım. Şanzıman sıfırlamasından sonra sanırım gaz tepkimeside düzeldi gibi şimdilik.

Tekrardan merhabalar.
Haftaya çarşamba günü auto gold ataşehirden randevu aldım. Araca iç dış detaylı temizlik klima temizliği pasta cila ve 3m marka seramik uygulanacak. Fiyatıda 3500TL fiyatı çok komik geldi ama çokda bilindik bir yer bir çok ünlü aracını gönül rahatlığıyla bırakıyor. Bakalım haftaya aracı bırakıcam. Bu işlemleri yaptırmadan önce polen filitresini değiştirmeyi düşünüyorum. Bombadan sonra koku kalmadı yada burnum alıştı bilmiyorum ama bakalım içi dışı tertemiz olsun. Çiziklere rötüş yapan bier firmayla görüştüm ancak 6 bin kadar bir fiyat verdi. Açıkçası o kadar vermek istemiyorum çünkü kaputta toplam 6-7 tane var yok diyebilirim. Yazın uzun yol yaparım 3 4 tane daha kesin taş izi oluşur. Yazlık işi bittiğinde geldiğimde kaskodan mini onarım ücreti alarak tamponları ve sağ arka çamurluğu boyatmayı düşünüyorum. Sonradan yaza doğru tekrar pasta cila ve seramik kaplama yaptırıcam çünkü burdan pek bir ümidim yok fiyatı çok iyi diye yaptırıyorum. Bakalım hayırlısı. Haftaya aracı paylaşırım. En çok merakım seramiğin araca olan etkisi. Sonuçta gerçekten piyasaya göre çok uygun bir seramik uygulaması olacak hayırlısı merakla bekliyorum.

Dün A3'e otomatik park (360 derece park sensörü PLA 3.0) ve geri görüş kamerasının montajı yapıldı. Aracımı yine custom auto mevlüt ustaya götürdüm. Aracı maşallah yine çok güzel bir şekilde yaptı. Şuanda ataşehirde iç dış detaylı temizlik , pasta cila ve 3m marka seramik yapılıyor. Aracı toplamaya başladım hayırlısı olur inşallah.

Ekli dosyalar

• 5.jpeg
    5.jpeg
    364.2 KB · Görüntüleme: 38
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    460.5 KB · Görüntüleme: 39
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    529.6 KB · Görüntüleme: 36
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    452.4 KB · Görüntüleme: 32
  • 1.jpeg
    1.jpeg
    390.3 KB · Görüntüleme: 33
  • 6.jpeg
    6.jpeg
    383.2 KB · Görüntüleme: 39
Hayırlısı olsun kutay bey ama aracınızda baya hare varmış klasik siyah sorunsalı ama pasta cila seramik yaptıracağınız için cillop gibi olur

Geri
Üst Alt