Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni aldığım 0 aracım arada gaz yemiyor acillll

Miroo2

Kayıtlı Üye
Selamun aleyküm daha yeni aldığım leon fr manuel aracım vites 1 deyken gaz yemiyor arada stop ediyor bide bazen cok geç hızlanıyor acaba neyden kaynaklanıyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim araç 3100 km de

Son düzenleme:
Selamun aleyküm daha yeni aldığım leon fr manuel aracım vites 1 deyken gaz yemiyor arada stop ediyor bide bazen cok geç hızlanıyor acaba neyden kaynaklanıyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim araç 3100 km de
Aleyküm Selam, aracınız daha çok yeni ve bu tür sorunlarınızda direkt Yetkili Servisi'ne gitmeniz en doğru hareket olacaktır. İyi günler.

Neyden kaynaklanıyor bu bilginiz var mı peki hocam

Ustadim kotu yakittan tut sensor kalibrasyonu yada arizasina kadar bircok sebep olabilir. Belki sensorlerin biri fabrikasyon hatalidir belki de arac otomatikse sanzimanda problem olabilir en dogrusu @AuralPsynapse in dedigi gibi fazla vakit gecirmeden servise gitmek..

Ustadim kotu yakittan tut sensor kalibrasyonu yada arizasina kadar bircok sebep olabilir. Belki sensorlerin biri fabrikasyon hatalidir belki de arac otomatikse sanzimanda problem olabilir en dogrusu @AuralPsynapse in dedigi gibi fazla vakit gecirmeden servise gitmek..
Ustam hiç arıza lambası yakmiyor benzinli araç manuel

Öncelikle geçmiş olsun. Arabada gaz yememesi olasılıkları ateşlemesinde, yakıt kalitesinde veya yanlış yakıt koymalarından kaynaklı, tortu kalmasından olabilir; filtre, supap ve eksantrik ayarları, egzoz ve katalizör vb. olaylar olabilir.

Yetkili servisinize vakit kaybetmeden danışmanız önemle rica olunur.

Ayrıca Üyelerimiz kısmında sizleri tanımak isteriz.
İyi günler dilerim.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Öncelikle geçmiş olsun. Arabada gaz yememesi olasılıkları ateşlemesinde, yakıt kalitesinde veya yanlış yakıt koymalarından kaynaklı, tortu kalmasından olabilir; filtre, supap ve eksantrik ayarları, egzoz ve katalizör vb. olaylar olabilir.

Yetkili servisinize vakit kaybetmeden danışmanız önemle rica olunur.

Ayrıca Üyelerimiz kısmında sizleri tanımak isteriz.
İyi günler dilerim.
Çok teşekkür ederim Abim yardımcı olduğunuz için servis bulunduğum şehirde olmadığından dolayı aradım servis danışmanını kendisi herhangi bi arıza ışığı yakmıyorsa arızayı tespit edebilmek için test sürüşü yapmamız gerek dedi yolunuz düşerse buyrun gelin arabayı hor kullanan bi insan değilim normalde nasıl oldu anlamadım shell opet disindada yakıt almıyorum.

Çok teşekkür ederim Abim yardımcı olduğunuz için servis bulunduğum şehirde olmadığından dolayı aradım servis danışmanını kendisi herhangi bi arıza ışığı yakmıyorsa arızayı tespit edebilmek için test sürüşü yapmamız gerek dedi yolunuz düşerse buyrun gelin arabayı hor kullanan bi insan değilim normalde nasıl oldu anlamadım shell opet disindada yakıt almıyorum.

Rica ederim kardeşim. Dediğim gibi en yakın zamanda servise gösterip test sürüşü yapacaklarsa yapmalılar.

Tekrardan geçmiş olsun. :)

Yeni araçta gaz yememesi arkadaşlarında belirttiği gibi pek çok şeyden olabilir o pek çok şeye ek olarak turbonun doğru zamanda tepki vermemesi ile alakalı da olabilir. Yetkili servis aracınız için en doğru yer olacaktır. Maalesef bulunduğunuz şehir gereği en yakın şehirdeki yetkili bayi yolu size görünmüş oluyor. Geçmiş olsun

Geri
Üst Alt