Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yan Ayna Sorunu

ozan_

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba;

2016 model ibiza 1.0 style aracımda sol ayna yanlış yeri gösteriyor ve doğru konuma kadar ayarlanamıyor. İçindeki motorlar çalışıyor, fakat sorunun nerede olduğunu anlayamadım. Sanayide aynacıya götürdüm bir çözüm bulamadı. Aynayı komple mi değiştirsem diye düşünüyorum. Tavsiyelere açığım.

Güvenli sürüşler

elinizle cama bastırarak istediğiniz şekilde hizalamayı denediniz mi? İç kısımdan takılmış olabilir, bazen dişlilerin arasında pislik ya da sert nesneler olabiliyor.

Benimde açılıp kapanırken biri daha önce açılıp kapanıyor

elinizle cama bastırarak istediğiniz şekilde hizalamayı denediniz mi? İç kısımdan takılmış olabilir, bazen dişlilerin arasında pislik ya da sert nesneler olabiliyor.
Evet denedim, malesef gerektiği kadar oynamıyor.
Ben ayna ilk takılırken buradaki dişlilerin doğru yerine konulmadığını düşünüyorum ama aynayı da kendim çıkaramıyorum. Bunu yapacak bir usta gerekli sanırım.

biraz dikkatli davranırsanız kendiniz de çıkarabilirsiniz aslında, düz bir tornavidayla camla ayna kapağı arasındaki boşluktan hafifçe kanırtınca çıkması lazım camın. Ama eliniz hafif değilse hiç girmeyin, camı kırmanız da mümkün :)

biraz dikkatli davranırsanız kendiniz de çıkarabilirsiniz aslında, düz bir tornavidayla camla ayna kapağı arasındaki boşluktan hafifçe kanırtınca çıkması lazım camın. Ama eliniz hafif değilse hiç girmeyin, camı kırmanız da mümkün :)
Bir arkadaşım denedi, fakat ufaktan çatladı :D Ben de tekrar yapmaya yeltenmedim. Burada bir bilen vardır belki diye tavsiye almaya geldim.

Bir arkadaşım denedi, fakat ufaktan çatladı :D Ben de tekrar yapmaya yeltenmedim. Burada bir bilen vardır belki diye tavsiye almaya geldim.

Geçmiş olsun yan aynalar plastik levye ile kastırarak çıkartılıyor yada arka kapak sökülüp arkadan bastırarak çok kolay oluyor ben leon de o şekilde söküp takmıştım

Geri
Üst Alt