Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağmurda otomobil sürmek !

Bizim araçlarda bildiğim kadaryla cruise control de giderken esp devreye gırdıgınde cruise devre dışı kalır.Yagmurda da araç ufak bi kızaklamada cruise contorlu devre dışı bırakacaktır.Tabi kendi aracımda böyle oldguunu biliyorum.Ama mesela böyle bir durum Esp siz makyajlı leonlarda da tehlike oluşturabilir yazıldıgı gibi.

kalmıyor denedim.. aktif oluyor hala..

bende aynı yazı aynı sayfada iki tane var neden diyoum..gözlük konusuna gelince..ben istanbuldan 13 liraydı yanılmıyorsam gece sürüşü için 3M sarı gözlük almıştım..karşıdan gelen farları öldürüyor..geceyi nerdeyse gündüz gibi yapıyordu..yağmurda hiç deneme fırsatım olmadı bu gözlüğü..nasılsa elimin altında gene alırım diye nizipte çok sevdiğim bir arkadaşıma verdim..hemen bir tane daha isteyim deneyeyim..hatta istanbul burdan yağışlı eniştemde var denesin bilgiyi versin sizle paylaşayım..sarı olmasının avatajı çok gece sürüş için yapmışlar..yağmurda işe yararsa çok iyi olur

sarı gözlük olayını bilmiyodum..poligon misali.. :)

sarı gözlük olayını bilmiyodum..poligon misali.. :)

evet gece görüş gözlüğü diye geçiyor..büyük hırdavar..her türlü araç gereç marketlerinde bulunuyor..denemesi için enişteme söyledim ve sipariş de verdim tekrardan

evet gece görüş gözlüğü diye geçiyor..büyük hırdavar..her türlü araç gereç marketlerinde bulunuyor..denemesi için enişteme söyledim ve sipariş de verdim tekrardan

görürsem alırım artık Varol abim.. :)

Her tür görüş için Coşkun Abi'mizden:
images

:D

Bizim araçlarda bildiğim kadaryla cruise control de giderken esp devreye gırdıgınde cruise devre dışı kalır.Yagmurda da araç ufak bi kızaklamada cruise contorlu devre dışı bırakacaktır.Tabi kendi aracımda böyle oldguunu biliyorum.Ama mesela böyle bir durum Esp siz makyajlı leonlarda da tehlike oluşturabilir yazıldıgı gibi.

evet Can, gri leonumda bir kaç kez başıma gelmişti, esp devreye girince CC devre dışı kalıyordu ama bir süre sonra esp devreye girse bile CC devreden çıkmıyordu nasıl değişti anlamadım.

bu sarı gözlüklerden bi hırdavatçıya gidince bende alacam, umarım işe yarar teşekkürler Varol abi.

evet Can, gri leonumda bir kaç kez başıma gelmişti, esp devreye girince CC devre dışı kalıyordu ama bir süre sonra esp devreye girse bile CC devreden çıkmıyordu nasıl değişti anlamadım.

bu sarı gözlüklerden bi hırdavatçıya gidince bende alacam, umarım işe yarar teşekkürler Varol abi.

hırdavatcıdan kastımı anladığınızı düşünüyorum ama gende daha açık yazayım..büyük inşaat marketleri..her türlü araç gereç bulunuyor..örnek biri kozyatağında

CC devrede iken, başaırısız olduğunu anlarsa devreden çıkar, yani ani yavaşlama, patinaj, max. gaz verse de hızın artmaması vb. gibi durumlarda, mesela tarlaya uçulursa CC kendini kapatır gibi. Kanada da, o düşük hız sınırlarında, yolda su birikintisini bulmak ta büyük başarı olmuş, hızı her ne ise, CC olmasa da yoldan dışarı çıkacakmış, elektronikten önce sürücülerin limitlerini irdelesinler :confused:

Geri
Üst Alt