Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ derecesinin aşırı yükselmesi

özgür tayılga

Kayıtlı Üye
S.aleyküm arkadaşlar aracım Seat leon1.4 tsı fr 2 gündür yağ sıcaklığı aşırı yükselmekte önceden 90 97 derece arasında gider gelirdi 2 3 gündür 98 100 103 gibi rakamları görmeye başladım normal mi sizce

S.aleyküm arkadaşlar aracım Seat leon1.4 tsı fr 2 gündür yağ sıcaklığı aşırı yükselmekte önceden 90 97 derece arasında gider gelirdi 2 3 gündür 98 100 103 gibi rakamları görmeye başladım normal mi sizce

çok normal 130 küsürlere kadarda normal, pist kullanımlarında yoğun tempoda görülebilecek değerler. Fazlaı ısınırsa araç emniyet moduna alıyor kendini, fakat gündelikte çok zor bir durum. Korkulacak bi sorun yok :) her şey normal

Çok yüksek değil bu değerler bir sonraki bakımda mobil1 esp tam sentetik ile değiştirin yağınızı daha yüksek ısılara dayanıklılık gösteriyor
Performanslı kullanan birisi iseniz daha iyi performans odaklı yağlar önereyim

İdeal yağ sıcaklığının 90 olarak hesaplandığını düşünürsek gündelik şartlar ve kullanıma bağlı olarak bahsetmiş olduğunuz rakamlar tsı motor için bence normal 110 ve üzerine çıkacak kadar sıkıştırmamaya dikkat edin iyi sürüşler keyifli forumlar

Geri
Üst Alt