Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ düşük uyarisi

Hocam araci 0 km aldim. Su an 7500 kmde ve yag uyarisini 7500 kmde verdi.
kullanma klavuzunda yazar. 5000kmde 1 lt yağ eksiltmesi normaldir tsi motorların. 1lt alıp 500-750 cc arası ekleyip devam edin. önceki aracım golf 1.4 tsi istisnasız 10000kmde bir yağ uyarısı veriridi. sıkıntı yok.

Hocam inşallah kaçak yoktur yoksa bunada kullanıcı hatası diyecekler
emoji23.png

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiş

kullanma klavuzunda yazar. 5000kmde 1 lt yağ eksiltmesi normaldir tsi motorların. 1lt alıp 500-750 cc arası ekleyip devam edin. önceki aracım golf 1.4 tsi istisnasız 10000kmde bir yağ uyarısı veriridi. sıkıntı yok.
Yebilerde bu durumu aştilar diye biliyordum. 1.0 tsi en sorunsuz motorlardan biri kabul ediliyor buna yag eksiltme de dahil.

Lifte kaldirip kacak aradilar yok dediler. Ben sunu anladim araba bal gibi de yag yakiyor ama fazla ama az. Zaten yukaridaki arkadas ta soylemis illaki yag yakar ama siniri asmamak kaydiyla kabul edebilirim.

Lifte kaldirip kacak aradilar yok dediler. Ben sunu anladim araba bal gibi de yag yakiyor ama fazla ama az. Zaten yukaridaki arkadas ta soylemis illaki yag yakar ama siniri asmamak kaydiyla kabul edebilirim.
çok dert etmeyin hocam. özellikle biraz sıkıştırıldığında yağ yakma eğilimine girebiliyor. onun dışında terleme şeklinde de eksiltiyor tsi'lar. yağ doldurma kapağının etrafı falan nem şeklinde yağlıdır baktığınızda. dediğiniz gibi sürekli olan bir durum değilse ve açıklayacak bariz bir durum yoksa yapacak bişey yok. benim ateca da 7000e geldi henüz bir uyarı yok bakalım. ama bu en alt sınırda yağ koyma olayını da beklerim firmalardan. gül gibi arabaya falken koymuşlar lastik olarak. eski araçlarımda hep conti-dunlop vs gelirdi. nereden kısarlarsa kar.

çok dert etmeyin hocam. özellikle biraz sıkıştırıldığında yağ yakma eğilimine girebiliyor. onun dışında terleme şeklinde de eksiltiyor tsi'lar. yağ doldurma kapağının etrafı falan nem şeklinde yağlıdır baktığınızda. dediğiniz gibi sürekli olan bir durum değilse ve açıklayacak bariz bir durum yoksa yapacak bişey yok. benim ateca da 7000e geldi henüz bir uyarı yok bakalım. ama bu en alt sınırda yağ koyma olayını da beklerim firmalardan. gül gibi arabaya falken koymuşlar lastik olarak. eski araçlarımda hep conti-dunlop vs gelirdi. nereden kısarlarsa kar.

Benim araçtada falken azenis var 92W yani 270 km hıza çıkabiliyor lastikler ama bazı atecalarda bridstone fln var falken nasış bir lastik iyimi pek bilmiyorum ilk defa gördüm.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

2020 golf 7.5 highline aldım ocak ayında aracı 7 ay kullanıp 650 km de sattım ve araçta hankook lastik vardı çokta konforluydu lastikler.1.6 tdı dı aracım o yüzden arkada torsiyon vardı ama aşırı konforluydu 1.5 ve 1.4 lerde bağımsız geliyor.Peki golf atecadan daha iyi olmasına rağmen arada 70 bin tl fark var ateca niye pahalı?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Özellikle bu seat firmasi her seyden kisiyor. Yorumunuz icin tesekkur ederim.

2020 golf 7.5 highline aldım ocak ayında aracı 7 ay kullanıp 650 km de sattım ve araçta hankook lastik vardı çokta konforluydu lastikler.1.6 tdı dı aracım o yüzden arkada torsiyon vardı ama aşırı konforluydu 1.5 ve 1.4 lerde bağımsız geliyor.Peki golf atecadan daha iyi olmasına rağmen arada 70 bin tl fark var ateca niye pahalı?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Suv dunyasi hocam. Suvlar hep pahali.

1.0 motoru 63.000 km kullandım, Allah'a şükür bir kere yağ eksiltmedi. Kullanış olarak da sıkıştırarak da çok kullandım, trafiğe de girdim. Siz yağ çubuğunuzu sık sık kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

1.0 motoru 63.000 km kullandım, Allah'a şükür bir kere yağ eksiltmedi. Kullanış olarak da sıkıştırarak da çok kullandım, trafiğe de girdim. Siz yağ çubuğunuzu sık sık kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.
Hocam yukaridaki yazimda da belirttim bir onceki aracim 1.0 ecotsi manuel yeni ibiza idi. Tam 0 kmden 40000e kasar kullandim. Yag eksik sorununu hic yasamadim. Bu aracta ise basima geldi. 2 gune bir duz bir zeminde kontrol edecegim. Sadece yag eksiltme uyarisi disinda da klima acikken kirmizi isikta rolanti cok dusup arac sarsintili calisiyor titriyor bazen de stop ediyor o durumu da anlamadim.

Geri
Üst Alt