Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ Öneriniz Nedir?

velikrpe

Kayıtlı Üye
Herkese iyi günler arkadaşlar. Bende 2001 model 1.6 8 walf Seat Toledo bulunmaktadır. Aracımın yağını değiştirecem hangi marka ve tür yağ koymamı önerirsiniz?

Arkadaşım muhtemelen motorunda 10-40 kullanılıyor.
Alttaki yağlar tavsiyemdir.

Mobil Super 2000
Castol Magnatec
Liqui Moly Leichtlauf Performance
Motul 6100 Synergıe+

Bu motor için en uygun yağ 5-40tır.shell helix uygundur

Özel servis sürekli 2009 leonum için 5-30 castrol öneriyor fakat 7-8 bin km sonra motor kapağında sarı kopurme oluyor(az miktarda da olsa) , iyi mi kötü mü anlamadım

Özel servis sürekli 2009 leonum için 5-30 castrol öneriyor fakat 7-8 bin km sonra motor kapağında sarı kopurme oluyor(az miktarda da olsa) , iyi mi kötü mü anlamadım
Bende önceki yağ bakımında Castrol Magnetec 10-40 döktüm. Sizin dediğiniz gibi 5-6 bin km sonrasında kapakta köpürme oldu. Ustaya sorduğumda contadan olabilir dedi başa bir usta yağ kaliteli değil sıkıntı olmaz dedi.

Bu motora servis bakimlarinda 10-40 yag konulur. 50/30 yada 5/40 denemeyin zaten bu motorlar eksiltmesiyle bilinir bu yaglarda eksiltme cok daha fazla olur...

Servis bu motora castrol 10-40 koyuyor. Yalniz ozellikle kisin kisa mesafe kullanimlar oluyorsa castrol kapakta asiri bir kopurme olusturuyor. Bu motor icin bu durumda normal yani kapak falan aman elletme ustad... Yagi degistir bence.. ben castrol/motul kullandim son olarak şuan lubex kullaniyorum bu yagdanda memnunun kesinlikle kopurme veya motor sesinde gariplik yok ama digerinde mobil 2000 koymayı dusunyorum. Castrol disindakiler kopurme yapmiyor bilgin olsun ustad...

Geri
Üst Alt