Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vw fahiş fiyatlar

mertcelik3576

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 5 gün önce 2014 model caddy aracımı 251 bin tl ye sahibindende satışa çıkardım.2 gün önce biri aradı ve 245 e anlaştık bana kendisi 500 tl kapora gönderip aracın ilanını kaldırdım.Telaş içersinde vw bayisine gittim yeni caddy için.Gitmez olaydım,başımdan kaynar sular döküldü;bana haziran ayına kadar araç gelmeyeceğini gelse bile ayda 2 araç gelebileceğini ve size sıranın gelmeyeceğini söyledi.Bunu duyunca biran telaş oldum, iş gereği 8 ay ticari araç olmadan yapamam 2. Aracım ateca mevcut ama onlada yük yükleyemem.Sahibindene baktım ,2. Şokumu yaşadım;istediğim cam tavanlı araç 450 bin tl ye satılıyor sahibindende , sıfırı vw de 350 bin tl..Acil bir telaşa kapılarak aracı sattığım adamdan özür diledim, birazda mahcup oldum karşıdaki için ve kaporasını geri gönderip aracımı satmaktan vazgeçtim.Çok üzücü bir durum dünde 15 bin tl zam geldi.Bir peugeot rifter almak geçti içimden ama içine hiç sinmedi sanırım en güzel mart nisan ayına kadar bu şekilde gitmek 2. Ellerin fiyatı artacakmış zaten .Bu fahişliğin önüne geçilmesi lazım acilen.Ateca bile 25 bin km de 540 a satıyorlar ,600 bile var.İnsanlar zor durumda cidden ,yazık..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam bu VW'e özel bir durum değil. Önceden belirli dönemlerde belirli araçlarda olan saçmalık (2012 VW Golf krizi gibi) şu anda çip krizi, pandeminin üretimi/lojistiği vurması ve bizim ülkenin ekonomik durumunun üst üste gelmesiyle trajikomik bir hal almış durumda.

Global olarak zaten az araç üretiliyor, markalar da zarar etmemek için araçların baz fiyatlarında zam yapmaya başladılar. Bizdeki vergi sistemi 1 birim zammı fiyatlara 1.5-2 birim olarak yansıtıyor. O yüzden de araç fiyatları uçup gidiyor. Böyle olunca eskisi kadar araç satamadıkları için Türkiye pazarına daha az öncelik vermeye, araç göndermemeye başladılar. Bunun sonucunda da dediğiniz gibi ayda 2 tane caddy gelmeye başladı. Bu da o 2 caddy'i alanların üstüne koyup daha pahalıya satmasına sebep oldu. Serbest piyasa ekonomisi sonuçta.

Devlet galerilere belki çıkıp hiç bir aracı 0 bayi fiyatından yüksek satamazsın diyebilir, ticari rekabet kapsamında ama bireylere karışamaz. Ben 1 liralık malımı 10 liraya satışa koyabilirim, alacak bir vatandaş bulursam da satarım. Sonuçta (teknik olarak) tüccar değilim.

Bunun önüne bu şartlarda geçilemez, ekonomi oturana kadar böyle gidecek. Ha vatandaş boykot uygular, almayı bırakır, markalar da bunun sonucunda devlete baskı kurar vergileri kaldırtır veya çekilmekle tehdit eder falan da yalan o iş :) Şu anda Küba misaline doğru gidiyoruz. Aracınız sorunsuz çalışıyorsa bırakın öyle devam etsin bir süre daha bence. Ticari araç sonuçta, "yoksa taksi tutarım" diyebileceğiniz bir durum değil.

Hocam bu VW'e özel bir durum değil. Önceden belirli dönemlerde belirli araçlarda olan saçmalık (2012 VW Golf krizi gibi) şu anda çip krizi, pandeminin üretimi/lojistiği vurması ve bizim ülkenin ekonomik durumunun üst üste gelmesiyle trajikomik bir hal almış durumda.

Global olarak zaten az araç üretiliyor, markalar da zarar etmemek için araçların baz fiyatlarında zam yapmaya başladılar. Bizdeki vergi sistemi 1 birim zammı fiyatlara 1.5-2 birim olarak yansıtıyor. O yüzden de araç fiyatları uçup gidiyor. Böyle olunca eskisi kadar araç satamadıkları için Türkiye pazarına daha az öncelik vermeye, araç göndermemeye başladılar. Bunun sonucunda da dediğiniz gibi ayda 2 tane caddy gelmeye başladı. Bu da o 2 caddy'i alanların üstüne koyup daha pahalıya satmasına sebep oldu. Serbest piyasa ekonomisi sonuçta.

Devlet galerilere belki çıkıp hiç bir aracı 0 bayi fiyatından yüksek satamazsın diyebilir, ticari rekabet kapsamında ama bireylere karışamaz. Ben 1 liralık malımı 10 liraya satışa koyabilirim, alacak bir vatandaş bulursam da satarım. Sonuçta (teknik olarak) tüccar değilim.

Bunun önüne bu şartlarda geçilemez, ekonomi oturana kadar böyle gidecek. Ha vatandaş boykot uygular, almayı bırakır, markalar da bunun sonucunda devlete baskı kurar vergileri kaldırtır veya çekilmekle tehdit eder falan da yalan o iş :) Şu anda Küba misaline doğru gidiyoruz. Aracınız sorunsuz çalışıyorsa bırakın öyle devam etsin bir süre daha bence. Ticari araç sonuçta, "yoksa taksi tutarım" diyebileceğiniz bir durum değil.

Yani hocam aracım çiçek gibi hiç bir kazası çiziği yok 52 binde zaten sadece yük için kullanıyorum, 6 yıl oldu ilerde 60 bin bakım var ağır masraf çıkartır diye satmak istedim birde dsg belasından dolayı yeni modellerde yağlı kavrama oldugundan bozulmaz ama bu araçta kuru var bir gün gidecek diye korkuyorum açıkçası.

İnşallah hazirana kadar düzelir buda bir ön görü

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çip krizinde 2023'ten önce bir düzelme beklenmiyor. Yani bizim ekonomimiz stabil hale geçse bile otomotiv sektöründe Haziran'a kadar zaten hiç bir gelişme olmayacak, o kesin gibi. En büyük şansınız arada başka bir marka araçta kampanya yakalamanız olur bence.

Çip krizinde 2023'ten önce bir düzelme beklenmiyor. Yani bizim ekonomimiz stabil hale geçse bile otomotiv sektöründe Haziran'a kadar zaten hiç bir gelişme olmayacak, o kesin gibi. En büyük şansınız arada başka bir marka araçta kampanya yakalamanız olur bence.

Hocam mesela peugeot rifter sıfırı 347 bin tl sahibindende 350 ye satıyorlar ama caddy öyle değil çok saçma olmuş.Allah sonumuzu hayır elesin.

Peugeot son 2 ayda sanırım epey araç getirdi. 3008 falan da sattılar bolca. Valla ben VAG'dan Stellantis'e geçmeye çekinmiştim ama son derece memnunum kararımdan :)

Geçen ay aracımı satılığa çıkarttım ve tam satılmak üzereyken ilanı sildim.
Arabanın parasıyla arazi alacaktım arazi sahibi biraz daha bekle hemen satmayacağım demişti yani.
Aradan 1 ay geçti ve arabamın 2.el fiyatına 100.000 TL daha binmiş.
Üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim.

Haklısınız hocam mart nisan gibi tekrar satılığa koyup allahın izniyle yenilemeyi düşünüyorumHerkese nasip olur inşallah.İnsanın ister istemez morali bozuluyor aracı satamayınca.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2 hafta önce kuzenimin aracı bmw 116i sattım. Aklımızdaki araç Ford rangerdı. Rangerlara bakıyorum birçoğu ağır hasar kayıtlı ve aşırı yüksek fiyattaydı ve 230 bin bandında geziyordu. Güzel araç bulamayınca dedik bari leon tarzı bir araç alalım elimizde biraz tutar düzgün araç bulduğumuzda satar Ranger alırız. Leon ilanlarına bakayım dedim bakmaz olaydım o fiyatları görünce 1 2 gün kendime gelemedim:). Bir leon buldum fiyatı uygun doluluğu güzel temiz bir araç ; arıyorum sahibini açan yok. Bir kaç aracı böyle aradım telefonu açmadılar. En sonunda 2 hafta geçti ve bugün 290.000 tl kuzenime ford rangerı aldık. 2 haftadaki fiyat farkı yaklaşık 60.000 tl oldu. Bi aralar aklımda şehir içerisinde kullandığım micrayı satıp bir ibizaya yazılmaktı. Bu planı iyiki yapmamışım zaten şuanda İmkansızlaştı. Sıfır araçlarıda aradım ibiza sordum. İstanbulda bulunan tüm bayileri aradım hepsinin dediği araç gelicek ancak hepsinin sahibi var. Dedim yazılırsam ne zaman alabilirim dedikleri tarih veremiyoruz. Valla şansımı birkaç markadan daha denedim hepsinin dedikleri bu. 2 sene önce aldığım ateca 9 bin km yapmama rağmen yaklaşık 520.000 530.000 civarına yaklaşmış ben aldığımda 240.000'di. Hemen hemen 2'ye katlanmış fiyatı. Birde micram var 4 sene önce 39.000 tl'ye almıştım şuan 170.000-190.000 tl birde 25.000 km yaptım. Daha ne denir ki. Yine düştük fahiş fiyatlı galericilere.

Geri
Üst Alt