Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Triger Kayışı Öneri

hasturkan

Kayıtlı Üye
Cümleten iyi günler. 3 ay önce 2012 model 2013 Ocak trafiğe çıkışlı Seat Ibiza 1.4 reference marka araç aldım. Araç 35.500 Kmde. Bugüne kadar hep servis bakımlı. Geçenlerde sanayiye rutin bakım için fiyat sormaya gittiğimde ustalar triger kayışını da değiştirmem gerektiğini tavsiye ettiler. Ancak bu konuda hiç bir bilgim ve tecrübem olmadığı için desteğinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler.

Ustadim forumda yil sarti olmaksizin 120.000 km de degistigi soyleniyordu. Servise danisin 35000 km cok dusuk bir km. Maalesef sanayi esnafi kolay kazanci sever olmus...

Herhangi bir yanlış montaj yoksa (ki olsa sesinden anlaşılır) 35.000 km de triger değiştir diyen ustanın yanından koşaradım uzaklaş bir daha da dükkanının önünden geçme. Okeyde eş olma. Ararsa açma. O kadar söylüyorum.

Orjinal kayış kullanmak şartıyla; triger değişim süresi Leonlarda 120.000, ibizalarda 180.000 km lere kadar dayanır.
Hadi yan sanayi kullandık en fazla 15-20.000 km düşer.

Herhangi bir yanlış montaj yoksa (ki olsa sesinden anlaşılır) 35.000 km de triger değiştir diyen ustanın yanından koşaradım uzaklaş bir daha da dükkanının önünden geçme. Okeyde eş olma. Ararsa açma. O kadar söylüyorum.

Ustadim super aciklamissin :D

Bence kayışın kesinlikle kontrol edilmesi gerekir. Her ne kadar araç 35 binde olsa bile 7 yaşında bir araç bu. Kayış ihmale gelmez, eğer yapılan kontrolde kayışta bir sıkıntı varsa hemen değiştirin. Ben 10 binde kayış degistireni biliyorum. Kayışın imal tarihi, rafta bekleme süresi bunlar hep etken. Zincir olsa pek birşey diyemem ama sonuçta lastikten bahsediyoruz
Bence başka bir usta yine baksın

Merhaba arkadaslar 2011 1.4 reference arac aldim 88 bin km de triger seti v kayisi bilya degisim dahil 1100 fiyat cikardilar sizce iyimi bende korktugum icin degistiriyorum 90 bin diolar vs

Malzeme ve işçilik ayrı ayrı fiyat almalısın.
Bence 300-400 TL pahalı.

Geri
Üst Alt