Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Torpido kapağı

METEYIL

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba!aranıza yeni katıldım ve hemen bir ricada bulunuyorum.2003 model seat Ibiza signo aracımın torpido kapağı kilidi kırıldı.Kapagi bir türlü açamıyorum.Torpidoya zarar vermeden kapağı nasıl açarım veya sokerim bir yol yöntem öneren olursa müteşekkir kalırım

Ustadim gecmis olsun. Kapagin dilinin ordan birsey uzatip mandali yakalama sansin varsa sokme sansin olabilir. Kapagi inceledim iki yanda tirnaklar var onlar yakalanirsa acilabilir belki. Netten parca nosundan fotolari inceledim tirnaklarin yerini atiyorum. Kenardan plastik kola sisesi gibi birsey kesip cizmeden girip belki dil biraktirilabilir. Yada alttan kol uzanabilir belki. Fotolari inceleyince daha net anlarsin ustadim.

Ayerica ftolari inceledim o kisim torpido ile birlikte sokulebiliyor galiba. Sokupte dili cikarmak daha kolay olacaktir.

Umarm fotolar yardimci olur.Screenshot_2020-03-08-20-21-22-617.jpegScreenshot_2020-03-08-20-22-26-170.jpegScreenshot_2020-03-08-20-33-14-208.jpeg

Son düzenleme:
Sağol kardeşim yarın gündüz gözüyle bakıp bir deneyeyim fotolar işime çok yarayacak tekrardan sağol

kapağın alt kısmında tırnaklar var söküp alt kısmını boşa çıkarabilirsiniz bu sayede üstte bulunan tırnakları uzun tel susta yardımı ile acabilirsiniz geçmiş olsun

Arkadaşlar merhaba!2003 Ibiza 1.4tdi signo aracıma park sensörü taktım.Ancak arka bagaj kapağı ndaki geri vites kablosu aracın içinde nerededir?Yani devamı olarak nereden bağlantı yapacağım?Bagaj kapağından olmaz herhalde .

Arkadaşlar merhaba!2003 Ibiza 1.4tdi signo aracıma park sensörü taktım.Ancak arka bagaj kapağı ndaki geri vites kablosu aracın içinde nerededir?Yani devamı olarak nereden bağlantı yapacağım?Bagaj kapağından olmaz herhalde .

Sağ arka koltuk emniyet kemeri üst bağlantısındaki plastik parçayı sökersen kabloları göreceksin

bağaj kapagı uzerinde ki sag tarf gerı labmasının + ucuna gırıs yap bu sayede hem kablodan hemde yapılan ıscılıkten tasarruf saglar ustelık gerı lambası patladıgında bılgı sahıbı olursunuz :)

Ya benimde torpido kapagnin sağ tirnagi gitms sağ taraf inceden açık gbi sinir bozucu ona ne yapabilirim acep ya

Ya benimde torpido kapagnin sağ tirnagi gitms sağ taraf inceden açık gbi sinir bozucu ona ne yapabilirim acep ya

Eğer ki kırılmış olan parça mevcutsa güçlü plastik yapıştırıcıyı sıkıp hızlı dondurucu spreyiyle üzerine sıkarsan bir müddet seni idare eder. Sert kapattığında tekrardan yerinden çıkma ihtimali var.

Ben ayna kapaklarımın tırnakları kırıldığında bu yöntemi yapmıştım eskisi kadar sağlam olmuştu.

Geri
Üst Alt