Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Torpido içinden gelen tak-tak sesleri

Teachpol

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2007 seat altea sthyance aracımda aldığımdan beri torpido içinde tak-tak garç gurç sesleri geliyor sonra bi ara kesilip tekrar geliyor. Bu kronik bir sorunmuş lakin ben artık sıkıldım kim bu sorunu çözer elektrikçi mi?

O ses bende de var (toledo) altea ile ayni torpido ve parcalari kulaniyor aracim.. yalniz tak tak degilde cok inceden tık tık tık tık diye klepe motoru sesine benzer bir ses dogru mudur? Eger oysa klepe motoru ile ilgili birseyler yapinca duzeliyor diyorlardi ama ben cok rahatsiz olmadim gerek duymadim daha :) arac 6 aydir bende daha uc dort defa geldigini duydum oda rahatsiz edici duzeyde degildi.

Bir diger rivayette ise klepe motoru icerdeki havanin kalitesine gore dis sirkulasyonu acip kapatiyormus. Yabanci vw forumlarinda gormustum. Ne derecr dogrudur bilmiyorum..

Yine de ses rahatsiz ediciyse bu işe elektrikci bakar ustadim. Bilmeyen birilerine baktirma pisman ederler..

O ses bende de var (toledo) altea ile ayni torpido ve parcalari kulaniyor aracim.. yalniz tak tak degilde cok inceden tık tık tık tık diye klepe motoru sesine benzer bir ses dogru mudur? Eger oysa klepe motoru ile ilgili birseyler yapinca duzeliyor diyorlardi ama ben cok rahatsiz olmadim gerek duymadim daha :) arac 6 aydir bende daha uc dort defa geldigini duydum oda rahatsiz edici duzeyde degildi.

Bir diger rivayette ise klepe motoru icerdeki havanin kalitesine gore dis sirkulasyonu acip kapatiyormus. Yabanci vw forumlarinda gormustum. Ne derecr dogrudur bilmiyorum..

Yine de ses rahatsiz ediciyse bu işe elektrikci bakar ustadim. Bilmeyen birilerine baktirma pisman ederler..
Bir ara torpido gözünü söktüm yaparım diye beceremedim.

Ustadim ses torpido gozunden mi geliyor yoksa göğüsün altindan mi? Birde bozuk yollarda mi geliyor yoksa asfaltta vs de geliyor mu?

Son düzenleme:
cam havalandırma menfezını kontrol ettınız mı genelde bır ıkı 6 yıldız vıda gevsemesı sonucu oluyor bende de olmustu ben ordakı sıcaklık sensorunun vıdalarını sıkıp kapagı tam kapatınca kesıldı

Gelen ses tamamen torpido içinden tekrar söküp kontrol edicem

Dediğiniz sorunlar bende de vardı ama çok nadir 6 ayda bir defa falan yapıyor garip araba ya

Bu tıkırtı ve gıcırtı seslerini ben çözemedim açıkçası.bende torpidodan değil de orta konsol ve vites bölgesi tarafındaki birleşim noktolarından sesler geliyor,heleki biraz engebeli bir yol olursa eyvah eyvah.sanırım seat de bu tip sesler kronik,daha önce çokça yazıp okudum bu konular halkında çünkü.trim seslerini kesmek için silikon sprey vs de denedim ama nafile..

Söktüm bugün siyah bir klima kutusu var içinden geliyor.gerisini halledemem diye ellemedim

Geri
Üst Alt