Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ters boynuz işaretinin yanıp sönmesi

hasan küsin

Kayıtlı Üye
Aracımla ani hızlanmalarda, 169 geçince ve yokuş aşağı motor freniyle inince boynuz işareti yanıp sönüyor. yardımlarınızı bekliyorum.

aracım 2015 model seat leon 110 beygir otomatik vites devirli kullandığım zaman 169 hıza kadar yanmıyor.fakat 169 sonra işaret yandıktan sonra bu hızın üzerine de çıkmıyor.

boynuz dediğiniz hangi simge acaba? aşağıdaki resimlerde mevcut mudur?

Bir de arıza ışığı yanarsa radyo üzerinden CAR menüsüne girip araç durumunu ya da yol bilgisayarı ekranından araç durumu menüsünü açarsanız derdinin ne olduğunu söyleyecektir.

dashboard-warning-lights-blog.jpg

6ccc8bbc04c89a167f26d6c1efc9e523x.jpg

araba göstergeleri motor ısıtma bujisi
yanıp sönen işaret yandaki işaret bujilerde sıkıntı olmadığını söylüyorlar.

birde işaret yanıp sönmeye geçtikten sonra aracı stop ettiğimizde geri gidiyor.geri yanması için ani hızlanmam gerekiyor.

Kızdırma bujisi araç çalıştıktan sonra devreye girmez, soğuk havalarda motorun kolay çalışması için motor bloğunu önden biraz ısıtır.. Sorun olsa zaten araç çalışmaz, gerçi şimdi havalar sıcak.

Aracın performansına da etki edecek bir parça değildir. Muhtemelen başka bir derdi var. Aracı bilgisayara bağlatıp verdiği arızaları inceletmeniz gerekir.

aracı cihaza bağladım yağ müşürü arızası verdi. altta bir parça değiştirdim. fakat bu araçlarda radyatörün oradada bir müşür varmış onu değiştirmedim. alttaki müşürü değiştirdikten sonra tekrar cihaza soktum. yine müşür hatası verdi. diğer müşürden olabilir mi. müşür aracın 169 sınırını geçmesini engeller mi hocam?

o kadar detaylı bilgim yok ama cihaza bağladım dediğiniz standart bir OBD cihazı ise yeterli düzeyde bilgi vermeyebilir. Kapsamlı, mümkünse Seat tarafından tedarik edilmiş bilgisayara bağlanırsa ana kaynağına kadar detaylı gösterecektir.

Geri
Üst Alt