Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Super B "Front Assist Hizmet Dışı" Uyarısı!

Seat'larda sensör Skoda gibi üst değil alt ızgaranın içinde, kare bir parça. Aracın altına eğilip baksanız içi görünüyordur muhtemelen.
Akşam konuştuk. Araç SuperB miş. Aynı şekilde bendeki gibi tutucu ayak kırılmış.

Arkadaşlar başına gelen olursa diye parça detaylarını ileteyim.

Parça kodu: 3Q0 998 561
Fiyatı: 651 Tl
Servis harici bulamadım.

O0NStf.jpg

O0NxVG.jpg

plastik bir klips 650 lira mı olmuş ya? hey maşallah...

Uzun zaman oldu sensör arızası giderildi. Buraya da yazayım.
Servise gittim, dışarıda Vw ustalarına gittim, elektrikçilere baktırdım vb vb. Kimse işi çözemedi.
Sonrasında yakın bir arkadaşım ile sohbet esnasında, şu sensör kapağını bir söküp bakalım bi dedi.
Sensör kapağını çıkarıp bakmak ben dahil yukarıda saydığı kimsenin aklına gelmemişti.
Kapakta dışarıdan herhangi hasar darbe, çizik görünmemesine rağmen, sensör ayakları içeriden kırılmış. Sanırım birileri ön tampona/ panjura yaslanmış/ dokundurmuş ve kapağın sensörü tutan ayakları kırılmış.
Ayakları tamir ettik, sonrasında bi kalibrasyon yaptık ve sistem çalışmaya başladı.
Hocam merhaba, 2020 seat Leon aracım var, front asist kısmına biri çarpmış , front asist çalışıyor arada devre dışı uyarısı da veriyor , ayakçığı kırılmış muhtemelen, siz tüm front asist sistemini değiştirmek yerine sadece ayakçığını yaptirmissiniz galiba, orijinal ayakçık takılması sonrasında sıkıntı yaşadınız mı?

Hocam merhaba, 2020 seat Leon aracım var, front asist kısmına biri çarpmış , front asist çalışıyor arada devre dışı uyarısı da veriyor , ayakçığı kırılmış muhtemelen, siz tüm front asist sistemini değiştirmek yerine sadece ayakçığını yaptirmissiniz galiba, orijinal ayakçık takılması sonrasında sıkıntı yaşadınız mı?
Kusura bakmayın mesajınızı görememişim. Biraz geç oldu ama sensör ayağı değiştiğinden beri sorun yaşamadım hiç.

Geri
Üst Alt