Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Subwoofer Hacim Ayarlama ve Tavsiyeleriniz

abi ben zx 2500.1 ile besliyorum tam yani sub ın hakkını veren bir anfi biliyorsundur. :D componentlerim 2 takım mb quart qsd 216 handmade (max 175 rms aşagı yukarı "tabi şuan için tam verim alamıyorum") bunları besleyen sx 900.4 var. rca larım kaliteli değildi bide yanlış baglanmıştı revizyon yapıcam, işte girmişken bassın kutusunuda değiştireyim dedim ;)

bu arada baktım prometin sayfasında yok bide benim bildiğim abi bunların orjinal kabinli satılanı yok kendi yaptırmıştır büyük ihtimal yada l7 falan kutusu kullanılmışta olunabilir.
evet timur bass kutusunu yaptırmış olabilir bende benim 2 L5 çıkarıp tek senin gibi solo x takıcam

Yani şimdi aynı hacim de bir kabinin portsuzunu mu takıcan yoksa hem hacimi küçültecen hem portu mu iptal edecen? Eğer ilkiyse çok bişe değişmez bass'lar kısalır istediğin gibi iyi de olur; yok 2.siyse bence kıyma hiç kabinin hacmine.Benim 2 tane 38'lik es var kabinimde port yok ama.Uzatmıyor bassları.Hani sana kıstas olmaz çünkü solo x nere es nere :D

evet 2.si,basslar senin gibi uzamayacak ve tok olcak hacim önemli değil çünkü portsuz da 43 litre kicker s12x çalışabilir diyor kicker verilerinde en az ;)

evet timur bass kutusunu yaptırmış olabilir bende benim 2 L5 çıkarıp tek senin gibi solo x takıcam

abi tavsiyem portlu yaptırma kutuyu portsuz yaptır eger portlu illaha yaptırcaksan benimkini çıkarırsam direk sana vereyim ;) çünkü bunlar tek katmanlı mdf leri parçalıyor :D

Timur çıtırdan dinlemiştim senin sistemi ama böyle büyük bişey olduğunu tahmin etmemiştim :) Benim JBL portlu kutusuyla senin bassın kadardı :D Çok yer kaplıyomuş gerçekten, Allah kolaylık versin :)

konuyu hortlatmak gibi olacak ama;
eski aracda 12cm lik alpine sub ile 20 lt. lik kutu kullanıyordum, sizin kutulardan bagajda yer kalmiyor heralde?

Şu an bende DD 3515 D4 var kabinim 113 Lt. yani bagaj iptal ;) ama gelin görün ki istdiğim sesi alamıyorum :(

Geri
Üst Alt