Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SPACER

erayozcnr

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar maslak sanayide tanıdık bir ustamı araya sokarak 4 spacer 15mm satın aldım ve 500 tl ödedim pazartesi günü kargo ile gelicek oraya taktırıcam. Daha sonra biraz araştırma yaptım ve tedirgin oldum acaba spacerdan anlayan biri bana aldığımda nelere dikkat ediceğimi anlatabilir mi? tanıdık usta en sağlamını sipariş ettik felan dedi ama gene güvenemedim

Hocam merhaba, ne yazık ki gözle anlayabileceğin bir durum değil, tamamen malzemenin kalitesiyle ilgili bir durum. Bu alanda bilinen markalar var. Seçimini bunlardan yana yaptıysan korkulacak bir şey yok. Ama tavsiyem; montaj yapıldığında bijonların değişiyor mecburen, yapabiliyorsan kilitli bijon kullan

Spacer'ı sadece görünüş açısından yaptıracaksanız çok mantıklı bir hareket değil açıkcası. Spacer'ın doğru kullanımı lastik ölçüşü değiştirilip yeni kalın tabanlı lastikler mevcut aks genişliğiyle uyuşmadığı zaman kullanılmasıdır. Aslında bu durumda da en doğru uygulama offsetli jant a geçiş yapmaktır fakat genelde çok maliyetli olduğundan tercih edilmez.

Ne kadar kalitesinden de almış olsanız, bijon kesme gibi durumlar söz konusu olabilir. Taktırdıktan sonra düzenli aralıklarla görsel kontrol yapmanızı tavsiye ederim. Bijon kesmesi pek lastik sökülmeden görülebilecek birşey de değil ama hiç değilse kullanıyorsanız yazlık/kışlık lastik geçişlerinde, ya da bakımdan bakıma kontrolünü sağlayın. Atıyorum 6 ayda bir kontrol yaptıktan sonra 2-3 kere baktınız birşey olmuyor, kontrollerinizi de boşlamayın, spacer fiziksel olarak çok yüksek basınçlara maruz kalan bir parçadır, ve her an bir hasar alması da mümkün.

Bu arada 100-150 bg lik piste çıkmayan yol araçlarında anlaşılabilecek kadar bir yol tutuşu artışı da sağlamayacaktır. Trafiğe açık, özel güvenlik önlemleri olmayan bir yolda aracı zaten o derece sınırlarına kadar zorlayamazsınız.

görünüş için aldım açıkcası ve zaten hız yapayim arabayı zorliyim gibi bi olayımda yok öyle habiri tam gaz basan biri değilim çok ama çok nadir yaparım amacım dediğim gibi görünüş, dediğim gibi bi ustaya güvenip sipariş verdim gelince markasını görücem gene buraya markayı yazar fikrinizi almak isterim.
Bide bijonları çok sağlam dayanıklı alabileceğim yer var mı ? en kötü bijonlarını sağlamla değiştirmek istiyorumki aklım o kadar kalmasın

En sağlam bijonu da taksanız eğer spacerda milimlik boşluk varsa keser :) Eğer kaliteli bir ürün aldıysanız gene en iyisi içinden çıkacaklar olacaktır. En azından birbirlerine uygun üretilmiş olacaklar

Geri
Üst Alt