Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Soğuk Havalarda Sabahları Titreme

ismaillaltintas

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba
2013 model dizel otomatik Leon araca sahibim aracım 102.000 kilometrede soğuk havalarda hafif bir titreme yapıyor. Motor ısındıkça titreme kesiyor.2 ayrı ustaya götürdüm.İkisi de normal olduğunu söyledi.Daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu? Çözümü ne olabilir?

Teşekkürler.

Aynı sorun bende de 2013 tdı hatta daha sesli çalışıyor bir de ilk marşta anlık yakıt tüketimi 1.3 1.4 lerden başlıyor normalde 08 0.9 dan başlardı. Çok soğuk olan bir yerde de yaşamıyorum

Kontağı açın, kızdırma bujisi ışığı sönünce kapatın, tekrar açın bunu 2-3 kere tekrarlayınca daha sarsıntısız çalışması lazım.

Bu durum normal değil mi ?Benim 1.4 tsı aracımda da soğukta titreyerek çalışıyor 15 20 saniye sonra seste titremede kesiliyor

Bu durum benzinli araclar icin bile normalken dizellerde cok cok daha normal :) soguk motorun titresimsiz calismasi imkansiz zaten. Misal cordobanin dizelleri (3 pistondur kendisi) sabah traktor gibi calisir ama zehir gibi motoru vardir... Eger absurt bir ses yada baska durum yoksa kafaya takacak bir durum yok...

Üstelik sadece sabahta soğukta degil araba çok yatinca da titreyerek çalışıyor araba ama kısa sürede eskiye dönüyor o yüzden ben dert etmiyorum çünkü herkeste bu böyle oluyor

Geri
Üst Alt