Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Siyah jant

Ben klasik FR'ların ön tampon girintisini siyah boyatmıştım. Atma vs olmadı ama sonra ufak bir kaza sonucu tamponun boyanması gerekmişti, boyaya götürmeden önce sökmüştüm, çekince gelmişti, 1.5 yıl kadar kaldıktan sonra. Boyandıktan sonra tekrar yaptıramadan da arabayı satmıştım. Ömrü zaten 5 sene kadar ama o kadar uzun süre aracın üstünde tutmak çok sağlıklı olmaz. İnce yapılınca çıkması daha zor oluyor olabilir benim 4-5 kat atılmıştı, çok da incelmemişti haliyle.

Teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için. Plasti Dip FLÜSSIGGUMMI siparişi geçtim. Satıcı ile de görüştüm. En az 6 kat uygulama yapın tazyikli suya vs cok daha dayanıklı olacağını söyledi. Uygulama sonrası sonuçları bildireceğim:) umarım memnun kalırım.

Teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için. Plasti Dip FLÜSSIGGUMMI siparişi geçtim. Satıcı ile de görüştüm. En az 6 kat uygulama yapın tazyikli suya vs cok daha dayanıklı olacağını söyledi. Uygulama sonrası sonuçları bildireceğim:) umarım memnun kalırım.
Hocam hatta irtibatta kalalım ben de jantlarda değişiklik istiyorum, yaz başında yazlıkları taktırırken yaptırabilirim. Önce çizikleri düzelttirmem lazım, sonrasında da gunmetal bir plastidip atarsam güzel olur araba, gerçi araç bohem mor, zaten koyu, mat gun metal çok mu boğar diyorum bir yanda da ama denemeden bilemeyiz :)

Hocam hatta irtibatta kalalım ben de jantlarda değişiklik istiyorum, yaz başında yazlıkları taktırırken yaptırabilirim. Önce çizikleri düzelttirmem lazım, sonrasında da gunmetal bir plastidip atarsam güzel olur araba, gerçi araç bohem mor, zaten koyu, mat gun metal çok mu boğar diyorum bir yanda da ama denemeden bilemeyiz :)

Bence boğacağını sanmıyorum benimde aklımda bu soru işareti var aslında yazlıkları taktırırken mi yapsam böyle bir operasyonu. Çünkü ortam uygulama sıcaklıgı min. 25 gösteriyor.

Bence boğacağını sanmıyorum benimde aklımda bu soru işareti var aslında yazlıkları taktırırken mi yapsam böyle bir operasyonu. Çünkü ortam uygulama sıcaklıgı min. 25 gösteriyor.
Eğer bir yerde yaptıracaksanız zaten ortam sıcaklığı uygun olur.

Kendiniz söküp yapacaksanız gene kapalı bir ortamda daha sağlıklı olacaktır ama aracın kendi krikosu ve bijon anahtarıyla 4 teker söküp takmak hem epey bir iş hem de elle düzgün sıkamayabilirsiniz. Donanımı olan bir yerin yapması daha sağlıklı olur.

Kendiniz söküp yapacaksanız gene kapalı bir ortamda daha sağlıklı olacaktır ama aracın kendi krikosu ve bijon anahtarıyla 4 teker söküp takmak hem epey bir iş hem de elle düzgün sıkamayabilirsiniz. Donanımı olan bir yerin yapması daha sağlıklı olur.
Uygulamayı yaptığımda aşama aşama fotoğraf bilgi paylaşacağım :) İrtibatta olalım hocam :)

Plastidip ile ilgili olarak bizim de kendi çabamızla yaptıklarımız vardı zamanında.

Belki yardımımız dokunur :)

Uygulamayı yaptığımda aşama aşama fotoğraf bilgi paylaşacağım :) İrtibatta olalım hocam :)

IMG_9612.JPGIMG_9614.JPGIMG_9615.JPGIMG_9616.JPG

Dayanamadım kışın ortasında yaptım nasıl duracağını merak ediyordum. Öncelikle plastidiple uygulama yaparken uygulama yapacağınız alan çok temiz ve kuru olmalı. İlk kat boyayı atarken illa kapatacağız diye uğraşmayın sakın. Benim acemiliğim jantlarda oldu ve baya bir akıntı yaptı. Onun fotoğraflarını uygulama yaparken çekemedim‍♂️6 kat uygulama yaptım her bir janta. Fakat çok içime sinmedi akıntılardan dolayı. Şimdilik kullanacağız mecbur. Ustalık eserim yan aynalar oldu. yan aynaları takarken dikkatli olmak lazım üstüne çok kuvvet uygulayınca tam kürlenmediğinden boya atma durumu olabiliyor. Nazik davranmakta fayda var

Geri
Üst Alt