Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses ve titresim sorunu hk.

m_kostik

Kayıtlı Üye
Merhaba,

2020 yeni ateca xperience 1.5 tsi 39.000 km’de ozellikle 2. viteste ciddi anlamda hirilti gibi bir ses duyuyorum ve arac hareket ederken titresim hissediyorum. Bu sanki manuel araci 2. viteste kaldirirken aracin zorlanmasi gibi. Son zamanlarda iyice artti ve rahatsiz ediyor. Ek olarak arac cok hizli bir sekilde 2. vitese geciyor gibi hissediyorum dolayisiyla yogun trafikte kalkarken zorlandigini da hissediyorum. Bu yuzden araci aldigimdan beri yogun trafikte S modunda kullaniyorum. Bir de bunlara ek klima havalandirmalarini acinca acayip bir trim sesi geliyor … 30.000 km’den sonra basladi bu da titresim ile alakali sanirim. Havalandirmalari kapatinca bir seviyeye kadar dusuyor ama yine duyuluyor. Bu sorunlari yasayan oldu mu acaba ?

Son düzenleme:
Dsg li araçlarda hızlıca ikinci vitese geçmesi normaldir. Ancak şanzımana sıkışık trafikte zarar veriyor. Manuel mod veya S modu kullanmanız güzel bir çözüm. Ses için servise danışmanızı öneririm ancak yüksek ihtimalle normal diyeceklerdir. Çoğu zaman benim 1.0 tsi manuel aracımda da düşük devirde ikiye alınca ses geliyor.

Dsg li araçlarda hızlıca ikinci vitese geçmesi normaldir. Ancak şanzımana sıkışık trafikte zarar veriyor. Manuel mod veya S modu kullanmanız güzel bir çözüm. Ses için servise danışmanızı öneririm ancak yüksek ihtimalle normal diyeceklerdir. Çoğu zaman benim 1.0 tsi manuel aracımda da düşük devirde ikiye alınca ses geliyor.

Selam hocam, aynen hizlica 2’ye gecmesi normal ama 2. viteste sacma sapan hareketler yapiyor. Surekli hirilti ve kararsiz kalma durumlari oluyor. Ozellikle parke yollarda cok fark ediyorum. Benzer sorun arkadasimin superb’de oldu, 38.000 km. de kavrama degisti ama sorunlar bitmedi. Bayram sonrasi tekrar cagirmislar servise sikayetlerden oturu. Bizim de kavrama zamani geldi diye dusunuyorum … 39.000’de kavrama degismesi de dsg rezaletinden baska bir sey degil. Dusuk devirlerde vites artirma / dusurme olayini cozmedikleri surece muhtemelen bu sorun 60.000’de tekrarlayacak. Bayram sonrasi servis yolu gozukuyor. :)

Hocam inanın aklım almıyor nasıl 2020 39 binde aracın kavraması değişiyor.Benim 2014 caddy 53 binde şuana kadar gram bir sorun yaşamadım.Dsg resetlemeyi denedinizmi??Düzeleceğini sanmıyorum ama denemek lazım yinede.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bendede ateca vardu belki biliyorsunuzdur bu torpidodaki dalgalanma konusunda yazışmıştık ben aracı 2020 aralıkta aldım 3 hafta önce 605 e 3 bindeki aracımı sattım çok ucuza verdim çünkü satılmıyor araç birda seatmı,asla…

Selam hocam, aynen hizlica 2’ye gecmesi normal ama 2. viteste sacma sapan hareketler yapiyor. Surekli hirilti ve kararsiz kalma durumlari oluyor. Ozellikle parke yollarda cok fark ediyorum. Benzer sorun arkadasimin superb’de oldu, 38.000 km. de kavrama degisti ama sorunlar bitmedi. Bayram sonrasi tekrar cagirmislar servise sikayetlerden oturu. Bizim de kavrama zamani geldi diye dusunuyorum … 39.000’de kavrama degismesi de dsg rezaletinden baska bir sey degil. Dusuk devirlerde vites artirma / dusurme olayini cozmedikleri surece muhtemelen bu sorun 60.000’de tekrarlayacak. Bayram sonrasi servis yolu gozukuyor
Şimdiden geçmiş olsun diyorum o zaman. İnşallah en az masrafla atlatırsınız. Maalesef dsg hala sorunsuz bir şanzıman değil.

Hocam inanın aklım almıyor nasıl 2020 39 binde aracın kavraması değişiyor.Benim 2014 caddy 53 binde şuana kadar gram bir sorun yaşamadım.Dsg resetlemeyi denedinizmi??Düzeleceğini sanmıyorum ama denemek lazım yinede.

Valla hocam aynen oyle … Reset’in bir ise yarayacagini dusunmuyorum kavrama ile ilgili tahminimce.

Bendede ateca vardu belki biliyorsunuzdur bu torpidodaki dalgalanma konusunda yazışmıştık ben aracı 2020 aralıkta aldım 3 hafta önce 605 e 3 bindeki aracımı sattım çok ucuza verdim çünkü satılmıyor araç birda seatmı,asla…

Biliyorum hocam en iyisini yapmissiniz en azindan Seat kullandiginiz icin uvey evlat muamelesi gormezsiniz. :) Yeni araciniz tiguan galiba bu arada hayirli olsun ama ayni sorunu sizin de yasama ihtimaliniz var, dsg dolayisiyla. :)

Şimdiden geçmiş olsun diyorum o zaman. İnşallah en az masrafla atlatırsınız. Maalesef dsg hala sorunsuz bir şanzıman değil.

Tesekkurler, aracin garantisi devam ediyor. Garantiden yapilir diye dusunuyorum henuz iki yili dolmamis, 39.000’de otomatik aracin kavramasini kullanici hatasi diye garantiye sokmama gibi bir hataya dusmezler diye dusunuyorum. :) Zaten bu gibi durumlar icin de +2 yil garanti yaptirmistim araci alirken hocam.

Bir de bunlara ek klima havalandirmalarini acinca trim acayip bir trim sesi geliyor … 30.000 km’den sonra basladi bu da titresim ile alakali sanirim. Havalandirmalari kapatinca bir seviyeye kadar dusuyor ama yine duyuluyor. 3 defa yetkili servise verdim dijital ekranin oradan geliyor dediler sol arka kapinin ordan geliyor dediler yalitim yapicaz dediler ses her seferinde daha da artti. :) Zamanim olmadigindan ugrasamadim ama artik aracin her tarafindan ses gelmeye basladi sinir bozucu bir sekilde. Dsg icin verdigimde trim sesleri icin bakalim bu sefer ne diyecekler …

Son düzenleme:
Tesekkurler, aracin garantisi devam ediyor. Garantiden yapilir diye dusunuyorum henuz iki yili dolmamis, 39.000’de otomatik aracin kavramasini kullanici hatasi diye garantiye sokmama gibi bir hataya dusmezler diye dusunuyorum. :) Zaten bu gibi durumlar icin de +2 yil garanti yaptirmistim araci alirken hocam.

Bir de bunlara ek klima havalandirmalarini acinca trim acayip bir trim sesi geliyor … 30.000 km’den sonra basladi bu da titresim ile alakali sanirim. Havalandirmalari kapatinca bir seviyeye kadar dusuyor ama yine duyuluyor. 3 defa yetkili servise verdim dijital ekranin oradan geliyor dediler sol arka kapinin ordan geliyor dediler yalitim yapicaz dediler ses her seferinde daha da artti. :) Zamanim olmadigindan ugrasamadim ama artik aracin her tarafindan ses gelmeye basladi sinir bozucu bir sekilde. Dsg icin verdigimde trim sesleri icin bakalim bu sefer ne diyecekler …

Hocam bende kol sayamadan ses geliyordu kapı kolundan geliyordu birde klimayı fulleyince çok ince aşırı yüksek bir ses geliyordu.Hoparlörlerde baslarda çıtlama geliyordu gerçi tiguandanda geliyor ama.Şuanda Tek sıkıntım aracımda sağ arka kapıyı açınca ağaşıya düşüyor ve titriyor açınca.Kromlar uyuşmuyor.Kısa zamanda ayar yaptıracağım ona.Tiguanlarda ıslak şanzıman var diye biliyorum ama yanlış olabilir.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt