Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses İzolasyonu

Merhabalar herkese,aracımı alalı bir yıl kadar oldu.Son zamanlarda basları yüksek müziklerde kapılarda rezonans oluştuğunu farkettim.

Sanırım bizim araçlarda kapı içlerinde izolasyon yokmuş,bu rezonans işini izolasyon yaparak mı çözebiliriz?

İzolasyon uygulayan arkadaş var mı acaba?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bizim araçlarda derken? Atecalarda kapı içi izalasyon yokmu?

Ateca nın kapı içi izolasyon ya da söküm videosu bulamadım ama leonların videolarında yoktu.
Bundan önceki aracım Golf 7 idi onda vardı.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Leonlarda yok fakat yeni modellerde eklediler diye biliyorum umarım atecada vardır.Bu arada dediğiniz problemi ben yaşayamadım.

Seatta izolasyon yok hocam golfte ne gibi izolasyon var merak ettim bende. Bizde ses yapan kapı içerisinde plastik bir parça var zamanla (yada yanlış montajla) bu hoparlör vibrasyonundan gevşiyor ve sanki hoparlör patlamış gibi cızırtı yapıyor. Ben leon aracımda ses izolasyon süngeri aldım kapı içine döşedim ayrıca o siyah plastik parçayı da "duck tape" diye tabir edilen bant ile kapı sacına sıkıca bantladım. Leon aracıma binen ses kalitesinden çok memnun (Ben de öyle) . Fakat ateca aracımda ses kalitesi berbat ona da bu uygulamaları yapmam lazım bir ara.

IMG_8982.jpg
Kapı kartonu kısmında kısmen de olsa bir malzeme mevcut Golf 7 de,dediğiniz plastik parçayı ben de araştırmaların sonucunda öğrendim.Oraya bir işlem yapmaya çalışacağım.

Ateca nın ekolayzer ayarlarını iyi yaptığınızda ses fazlasıyla tatmin etti beni.

Rezonans sorununu çözdüğümüzde daha iyi olacak inşallah.

Seatta izolasyon yok hocam golfte ne gibi izolasyon var merak ettim bende. Bizde ses yapan kapı içerisinde plastik bir parça var zamanla (yada yanlış montajla) bu hoparlör vibrasyonundan gevşiyor ve sanki hoparlör patlamış gibi cızırtı yapıyor. Ben leon aracımda ses izolasyon süngeri aldım kapı içine döşedim ayrıca o siyah plastik parçayı da "duck tape" diye tabir edilen bant ile kapı sacına sıkıca bantladım. Leon aracıma binen ses kalitesinden çok memnun (Ben de öyle) . Fakat ateca aracımda ses kalitesi berbat ona da bu uygulamaları yapmam lazım bir ara.

Berbat derken hocam ben memnunum golf 7.5 aracımdan atecaya geçince fark göremedim belkide ben hissedememişimdir o aracım dizeldi yalıtım olarak orta sayılabilirdi.

Ben 4 kapıya kendim uygulama yaptım, hiç fena olmadı. Golf ü bilmiyorum ama fabrikasyon yapılan uygulama bu şekilde oluyor genelde zaten. Ses kalitesinden memnunum açıkçası.

Geri
Üst Alt