Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses İzolasyonu

Maalesef söküm aşamasının resimleri yok. Uygulamayı da yapalı epey oldu açıkçası. Kapı tutma kolunun dış plastiğinin de çıkarılması gerekiyor, içinde vidalar var çünkü. Tutma kolu uzun bütün şekilde çıkıyor. Plastik birleşme yerlerine turuncu renkteki açma aparatlarıyla zorlayarak çıkarmıştım.

Ekli dosyalar

• IMG-20211025-WA0016.jpg
    IMG-20211025-WA0016.jpg
    251.1 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG-20211025-WA0013.jpg
    IMG-20211025-WA0013.jpg
    231.9 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG-20211025-WA0017.jpg
    IMG-20211025-WA0017.jpg
    167.3 KB · Görüntüleme: 38
Würth kendinden yapışkanlı sünger aldım.
Bu ürünlerden kullandım. Gayet kaliteli güzel ürünler kullanmak isteyenler için önerebilirim. Yapışkanlı sünger için teroson markasının da ürünü var benzer yapıda onu da daha önce kullanmıştım kaliteli ürünlerdir. Akustik sünger olarak satılan Ürünlerle bu profesyonel ürünler arasında çok fark var. Bu ürünlerin kendinden yapışkanlı ve mukavemeti inanılmaz iyi.

Bizim araçlarla ilgili önemli bir olumsuz durumu da belirteyim. Maalesef hoparlörler çıkmıyor. Kendinden perçimli vidalanmış sökemedim. Haliyle hoparlör arkalarına ve kapı iç saçına elimi diğer sınırlı boşluklardan yapmaya çalıştım, bu yüzden çok zor oldu.
Uygulama yaparken önce kapı iç saçına elim ulaştığı yerlere kadar ctk premium ürününü ısı tabancasıyla ısıtarak roller yardımıyla uyguladım. Bunun üzerine de würth kendinden yapışkanlı 1cm kalınlığındaki süngeri uyguladım. Aynı uygulamayı kapı dış saçlarına da yaptım. Ön kapı içindeki geniş plastik haznenin etrafını içten ve dıştan güzelce izole ettim. Bu kısım en çok ses yapan yerlerden biriymiş.

Würth kendinden yapışkanlı sünger aldım.
Bu ürünlerden kullandım. Gayet kaliteli güzel ürünler kullanmak isteyenler için önerebilirim. Yapışkanlı sünger için teroson markasının da ürünü var benzer yapıda onu da daha önce kullanmıştım kaliteli ürünlerdir. Akustik sünger olarak satılan Ürünlerle bu profesyonel ürünler arasında çok fark var. Bu ürünlerin kendinden yapışkanlı ve mukavemeti inanılmaz iyi.

Bizim araçlarla ilgili önemli bir olumsuz durumu da belirteyim. Maalesef hoparlörler çıkmıyor. Kendinden perçimli vidalanmış sökemedim. Haliyle hoparlör arkalarına ve kapı iç saçına elimi diğer sınırlı boşluklardan yapmaya çalıştım, bu yüzden çok zor oldu.
Uygulama yaparken önce kapı iç saçına elim ulaştığı yerlere kadar ctk premium ürününü ısı tabancasıyla ısıtarak roller yardımıyla uyguladım. Bunun üzerine de würth kendinden yapışkanlı 1cm kalınlığındaki süngeri uyguladım. Aynı uygulamayı kapı dış saçlarına da yaptım. Ön kapı içindeki geniş plastik haznenin etrafını içten ve dıştan güzelce izole ettim. Bu kısım en çok ses yapan yerlerden biriymiş.

Teşekkürler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bu işaretlediğim parça, en fazla tıkırtı yapan parçalardan biriymiş sanırım. O yüzden bu plastik parçayı çıkarıp, önce oturduğu saçın etrafına, parçayı oturttuktan sonra da dışardan tekrar etrafına izolasyon uygularsanız, sanırım hiç bir zaman tıkırtı yapamaz. Ben de bu şekilde uyguladım.

Ekli dosyalar

• Inked7a7ddee_LI.jpg
    Inked7a7ddee_LI.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 45
  • InkedIMG-20211025-WA0017_LI.jpg
    InkedIMG-20211025-WA0017_LI.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 45
İzalasyon sonucu kapı sesinde değişiklik oldumu?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt