Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Servis

Batuhan furkan

Kayıtlı Üye
Merhaba aracımı servise götürsem ve motor şanzıman turbo ön takım kontrollerini yaptırmak istesem ne kadar bir ücreti olur iyi niyet garanti kapsamında aracım ?

Merhaba aracımı servise götürsem ve motor şanzıman turbo ön takım kontrollerini yaptırmak istesem ne kadar bir ücreti olur iyi niyet garanti kapsamında aracım ?

Normal bakım ücreti talep ederler bu durumda iyi niyet garantisi işe yaramıyor
Servis danışmanı ile aranız iyi ise uyguna yaptırılır

Hocam içinize dert olmuş belli ama araçta bir sorun olsa hissettirir :) sanayide bir usta temel kontrolünü yapsın, sıkıntı tespit ederse yetkili servise gidip tekrar gösterirsiniz.

Herhangi bir arıza lambası yakmıyorsa, sıradışı bir ses çıkartmıyorsa, DSG ise vites değiştirirken vuruntu yapmıyorsa, sağa sola çekmiyor, düzgün asfaltta titremiyorsa bir sıkıntısı da yoktur. Uzun dönemde turbo vs sıkıntı çıkarabilir ama o tarz sorunlar genelde çıkmadan da pek anlaşılmaz.

Ha şunu yaptırabilirsiniz yetkili serviste, standart bakımını erken yaptırırsınız, yağı filtreleri değişir, o esnada bazı kontroller zaten yapılıyor. Sorun tespit ederlerse zaten bildirirler, ama bu da ekstra birşey çıkmasa bile 1000-1500 lira civarı tutacaktır. Alternatif olarak, yağı muhtemelen eskitmişsinizdir, sanayide sadece yağ/yağ filtresi değiştirirsiniz, bakım vakti gelince tekrar değiştirirsiniz, tekrar rutinine döner. yaklaşık 400 liraya mal olur bu da.

merhahabalar servise götürdüğünüzde kontrol bedeli taleb edebilirler onun yerıne sanayiyi terhih etseniz belki ücret ödemeden kontrol ettirmiş olabilirsiniz.

Ben fark etmemiştir belki çünkü çok anlamıyorum teknik kısmından ama burda BMW yetkili servisi olan bir aile dostumuz var vah grubu araçları da tamir tadilat ediyor özel servis ona bi götüreyim hepsini bir baksın diyorum içimde rahat etmiş olur hani şanzımandan ses geldiğini düşünüyorum bide tepkime çok geç sanki çukurlarda sallanıyor aracım ve sunroof yarım açıkken ses yapıyor bide arabanın içinden çok ses geliyor sanki

bence de sız dostunuza bı goturun danısın aklınızda soru ısaretı kalmaz :)

Geri
Üst Alt