Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Toledo 2013 sonrası Bakım ve Parça Bilgi Paylaşım (1.2TSi, 1.4TSi, 1.6TDi, 1.4TDi)

EKONOMIST

Kayıtlı Üye
Sayın seat club world com üyeleri böyle bir başlık açıp ortak parçalarımızı bakım maceralarımızı ve fiyatlarımızı paylaşarak bilgi ilgi düzeyimizi yukarı taşıyabiliriz diye düşündüm, herkese saygılar.
[doublepost=1493281240,1493281096][/doublepost]2013 Seat Toledo 1.2 Tsi benim araç, bunların yağ bakım filtre seti bosh marka nerede nekadar fiyatlara satılıyor. Benzin filtresi de alacak mıyız? Bilgi sahibi arkadaşlar benim gibi yeni toledo sahiplerini bilgilendirirlerse çok teşekkür ederiz.

Parçaları Bosch olarak değilde. Mann olarak kullanmanızı tavsiye ederim...
Yağ filtresi. 30
Hava filtresi.35
Polen karbonlu. 40
Benzin filtresi.60 TL civarında...
Yerine göre 3 5 TL arası fiyat değişimi olabilir.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
web üzerinden satın alacağım mann paket ya da bosh paket bulamadım. Mesela bütün CBZ kodlu 1.2 Tsi ların filtleri aynı mıdır? (Polen hariç) ; ayrıca rapid 1.2tsi filtre seti benim toledo ile aynımıdır? Netten sipariş verip özel servisinin yolunu tutacağım da. Satın alacağım güvenli bir satıcı arıyorum.

Bu konuya açıklık getirdiniz.
Harika aradığım cevap buydu Bayram Bey. Ama internette 1.2tsi ibiza ayrı leon ayrı toledo ayrı jetta, rapid ayrı satıyorlar da... Fiyatlar da çok anlamsız bir oynama oluşturmuşlar ayrıca. benzin filtresine dikkat diyorsunuz!
[doublepost=1493301332,1493300098][/doublepost]Seat Toledo 1.2 TSi Yağ bakımına sokuyoruz: Yardımlarınızı ve yorumlarınız bekliyoruz.
1-Yağ : Motul 8100 X-cess 5W40 Ultra Performance Motor Yağı 5 LT evde vardı açılmamış önceki araçtan.
2- Şanzuman Yağı: Motul Gear 300 75W90 2AdetX1Litre (2LT) önceki araca kısmet değilmiş.
3- Yağ Filtresi ...
4-Hava Filtresi...
5-Polen Filtresi...
6-Benzin Filtresi...
7-Ön silecek değişimi...
... yerleri link atabilir yorum yapabilir misiniz?
şimdiden teşekkürler.

Teşekkür ediyorum. Diğer filtre grubunu sipariş edeceğim n11 gitti gidiyor ve benzeri dükkan öneriniz var mıdır?
5W30 ile 5W40 arası kalınlık farkı olmaz sanırım; yüksek sıcaklıkta viskozite farkı var sadece...
[doublepost=1502190508,1493358771][/doublepost]filtreleri;
Seat Toledo 1.2 Tsı Bosch Filtre Bakım Seti (2012-2015) Cbz - n11.com
yağı da;
Motul 8100 X-cess 5W40 Ultra Performance Motor Yağı kullanmak hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar,
Geçen yıl 1.2 TSI toledomu 60k bakımına soktum. Daha önceki bakımlara ek olarak bujileri ve yakıt filtresinide değiştirtmek istedim ve ona göre fiyat almıştım. Bakım esnasında usta araçta yakıt filtresi olmadığını belirtti. Nasıl olur, bir araçta yakıt filtresinin olmaması mümkünmüdür falan darken, bazı araçlarda olmayabiliyor dedi. Sizde durum nedir acaba?

Geri
Üst Alt