Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Sound kesti - ACC - Lane asist çalışmıyor.

eyup61

Kayıtlı Üye
Selamlar. Aracım 2014 model leon fr cupra dönüşüm. Aracı yeni aldım sanırım aracı yıkarken elektrik aksamına su kaçtı tam olarak bilmiyorum nedenini. Araçta şerit takip,çarpışma önleyici vesaire var. 2,3 gündür şerit takip çalışmıyor. Sağ ön kapı hoporlörü kesti sağ ön tiz kesti ancak arada çalışıyor. Bugün de sağ arka kapı hoporlörü kesti. Start stop da bugün çalışmadı biraz sonradan düzeldi. Serviste bilgisayara bağlattığımda sağ kapı hoporlörünün patlak olduğunu söyledi ancak arada çalışıyor demem üzerine araç yazılımlı olduğu için ondan kaynaklanabileceğini verilerin çarpışabilme ihtimali olduğunu eğer hoporlör bozulduysa şerit takibi falan da etkileyebileceğini söylediler. Ön tamponun sökülüp sensörlerinin kontrol edilmesi gerektiğini söylediler. Ben yaptırmadım ama sanıyorum ki elektrik ile alakalı bir sorun oldu çünkü aracı yıkadıktan sonra başıma geldi. Hoporlörler de kesiyor start stop lane asist de kesiyor anlamadım ne yapmam gerekli bilgisi olan var mıdır? Nereye göstermeliyim trabzonda yaşıyorum.

A.S şerit takip kalibrasyon isteyebilir. Start stop aküden yapıyor genelde. 1 den fazla arıza olduğu için kimse görmeden bir sey diyemez. 2014 model serit takip, acc sonradan yapılmıştır. Servisler genelde fabrika çıkışlı olmayan donanımlar için ilgilenmiyor. Tamponu söktürüp kontrol ettirebilirsiniz elektrikcilerde

Şerit takip için kalibrasyon nerede yaptırabilirim. Bence hepsi aynı sorundan kaynaklı arıza veriyor şuanda start-stop çalışıyor sağ ön taraf tiz ile kapı hoporlörü komple kesti. Sağ arka kapı cızırtı yapıyor. Çarpışma önleyici de sorunsuz çalışıyor. Trabzon sanayide 3,5 elektrikçiye götürdüm ben anlamam bizlik bişe yok falan diyip gönderdiler. Arabaya bile bakmadan. Trabzonda yaşayan bilen varsa gösterebileceğim biryer önerirse sevinirim. Kalibrasyon ve elektrik aksamının kontrolü için. Yarın tesisatçıya götürüp hoporlörleri kontrol ettireceğim sökülüp.

Şerit takip için kalibrasyon nerede yaptırabilirim. Bence hepsi aynı sorundan kaynaklı arıza veriyor şuanda start-stop çalışıyor sağ ön taraf tiz ile kapı hoporlörü komple kesti. Sağ arka kapı cızırtı yapıyor. Çarpışma önleyici de sorunsuz çalışıyor. Trabzon sanayide 3,5 elektrikçiye götürdüm ben anlamam bizlik bişe yok falan diyip gönderdiler. Arabaya bile bakmadan. Trabzonda yaşayan bilen varsa gösterebileceğim biryer önerirse sevinirim. Kalibrasyon ve elektrik aksamının kontrolü için. Yarın tesisatçıya götürüp hoporlörleri kontrol ettireceğim sökülüp.
Trabzonda bildiğim yer yok. internetten araştırın. Aldığın aracın Plakası 34FY2288 mi

Trabzonda bildiğim yer yok. internetten araştırın. Aldığın aracın Plakası 34FY2288 mi
Evet eski plakası o şekilde,aracı tanıyor musunuz? Herkes de plakayı biliyor anlamadığım bir şekilde. Ya çok ünlenmiş bir araç yada biz mi biraz safız anlamadım.

Son düzenleme:
Neden kaynaklı olabileceğini bilen birisi yok mudur? Önce sağ ön kapının hopörlörü kesildi. Sonra sağ ön tiz kesildi. Sonra şerit takip çalışmamaya başladı. Sonra start-stop çalışmadı. En son da sağ arka kapı hoporlörü cızırtılı ses veriyor şuan. Götürdüğüm özel servis de bilgisayara bağlandığında radar da ( ön taraftaki sensörik veri yolu arızalı ) hatası veriyor. Sağ ön hopörlör patlak diyor. Ancak tesisatçıya götürüyorum bu hopörlörler kolay kolay patlamaz ilk defa görüyorum eğer patlaksa bütün kapıları söküp bakmam gerekli diyor. Servis de tamponu söküp sensörleri kontrol etmem gerekiyor diyor. Hata hangisinden kaynaklı sizce ilk hopörlör kesti o geri kalan hataları almamıza sebep olabilir mi?

Geri
Üst Alt