Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon ses yalitimi.

Şu ana kadar yapılmış en ayrıntılı en güzel uygulama olmuş... Çok beğendim... Keşke vaktim olsa da ben de yapsam... Eline koluna emeğine diline sağlık kardeşim... Takipteyim ben de... :)

• Beğen
Reaksiyonlar: Ziya
Kendinden yapışkanlı olması önemli. Çünkü iş zahmetli ve çok yorucu. Bir de yapıştırıcı olayı adamı o işten soğutur ve yarım yamalak iş çıkabilir. Düşük ya da yüksek yoğunluk olayına çok takılmayın. Baz alacağınız birim malzeme kalınlığıdır. 10 mm kalınlığında malzeme kullanmanız gerekmetedir. En idali bu.
,
evt yapışkanlı olsa iyi ama niye bilmem koca istanbulda bulamadım.. tuzla da bi yerde nette varmış diye yazıyordu ama ulaşamadım muhtemelen değişik bi markanın varsa da.. siz nerden almıştınız aynı yerden sorsak varmıdır. sipariş verelim elinde varsa

Konu icinde daha önce de yazmıştım.

Adetaş Yapı Market
tesekkürler. dün gittim buraya daha önceden de baska bi sitede vardı. elinde 1 cmlik yapıskanlı yoktu ama o benim daha önceden baska bi yerden aldığım 7-8 mm lik kauçuk tarzı bi şey vardı. onu önerdi. isminede kaucuk dedi ama pek iananmadım :). firexe göre daha yoğun lastik kıvamına yakın bi sünger . bu ses izolasyonu yapar dedi . firex akustik düzenleyicidir dedi. ama gelince firex veririm yada bostancı sanayide satan bi yer varmış orayı söyledi. ama oraya gidemedim .yine bu lastik benzeri şeyin altında , sert bi tabaka olan hali vardı bu daha iyi yalıtım sağlar dedi ama çok kıvrılmaz bükülmez bişey. Bu mevzu baya bi kafamı karıştırdı. olmadı alta bu kaucuktan üstüneden 5 mm lik firex olmuşken tam olsun:) herkes firex kullanmış bana da mantıklısı o geliyor ama bu işin bi mühendisini bulsam soracagım :)
Vel hasılı firex bulamadan bu sabah erken bagaj kısmından işe başladım. 2 saatte ancak 1/3 ünü bitüself ile kapladım mecburen bıraktım işe gitmem gerekti. baya emek isteyen bi mevzu.
Bide şu ezici rulo yu bulamadım bauhous a baktım yok bende kücük biraz sert boya fırcası aldım işe yaradı ama bulsam daha iyi olacak..
sac kurutma makinası iş görüyor ama sıcak hava tabancası olsa daha hızlı olabilir.
artık yavaş yavaş vakit buldukça yapacagım

tesekkürler. dün gittim buraya daha önceden de baska bi sitede vardı. elinde 1 cmlik yapıskanlı yoktu ama o benim daha önceden baska bi yerden aldığım 7-8 mm lik kauçuk tarzı bi şey vardı. onu önerdi. isminede kaucuk dedi ama pek iananmadım :). firexe göre daha yoğun lastik kıvamına yakın bi sünger . bu ses izolasyonu yapar dedi . firex akustik düzenleyicidir dedi. ama gelince firex veririm yada bostancı sanayide satan bi yer varmış orayı söyledi. ama oraya gidemedim .yine bu lastik benzeri şeyin altında , sert bi tabaka olan hali vardı bu daha iyi yalıtım sağlar dedi ama çok kıvrılmaz bükülmez bişey. Bu mevzu baya bi kafamı karıştırdı. olmadı alta bu kaucuktan üstüneden 5 mm lik firex olmuşken tam olsun:) herkes firex kullanmış bana da mantıklısı o geliyor ama bu işin bi mühendisini bulsam soracagım :)
Vel hasılı firex bulamadan bu sabah erken bagaj kısmından işe başladım. 2 saatte ancak 1/3 ünü bitüself ile kapladım mecburen bıraktım işe gitmem gerekti. baya emek isteyen bi mevzu.
Bide şu ezici rulo yu bulamadım bauhous a baktım yok bende kücük biraz sert boya fırcası aldım işe yaradı ama bulsam daha iyi olacak..
sac kurutma makinası iş görüyor ama sıcak hava tabancası olsa daha hızlı olabilir.
artık yavaş yavaş vakit buldukça yapacagım

O rulodan bauhausta var fakat orada çalışan 5 tane görevliye sorduktan sonra ben de o ürünü zar zor bulabildim. Kimse ne olduğunu bilmiyor ama o ürün orada mevcut. Benim gittiğim şube, esenler otogarında idi ve malzemeyi bulduğum reyon da oto bölümüne yakın bir yerdeydi. Sana yok falan derlerse konu başında koyduğum ruler resmini göster, anlayacaklardır.

O rulodan bauhausta var fakat orada çalışan 5 tane görevliye sorduktan sonra ben de o ürünü zar zor bulabildim. Kimse ne olduğunu bilmiyor ama o ürün orada mevcut. Benim gittiğim şube, esenler otogarında idi ve malzemeyi bulduğum reyon da oto bölümüne yakın bir yerdeydi. Sana yok falan derlerse konu başında koyduğum ruler resmini göster, anlayacaklardır.
teşekkürler bugün onuda buldum . bayrampaşa bauhousta varmış. 3 bauhous gezdim. kimse bilmiyo adının ne olduğunu :) dediğniz yerde buldum.

KAPUT YALITIMI.

Vakit buldukça aracımın yalıtımı konusunda elimden gelen her türlü iyileştirmeleri yapmaya çalışıyorum. Bu çalişmamda da aracımın kaputunun rezonansını iyice azaltmaya çalıştım. Oldukça da iyi bir sonuç aldım diyebilirim. Leon araçlarda en büyük eksiklik; aslında yalıtım eksikliği ve biraz da bu rezonans eksikliğinden kaynaklanmakta. Yani mesele aracın orasına burasına keçe sünger tıkmak değil bunun yerine titreşimleri yok etmek.
Uygulamamizda yine daha önceden bildigimiz bitüself malzememizi kullanıyoruz. Resimlerde gördüğümüz şekilde uygun bölgelere yapiştirarak işlemi tamamlıyoruz. Sonuç olarak tenekeden biraz daha tok ses gelen kaputtan daha da tok bir ses elde etmiş oluyoruz. Test sürüsünü yarın yapacağım ama şu kadarını söylemeliyim ki kaputu kapatırken bile sesin değiştiği, etkisini gösterdiği bariz belli oldu.

[MENTION=40]PATRON[/MENTION] serbayim ilk konuya ilave edersen sevinirim kardeşim. :)

dc4fpj.jpg

2eg8f8j.jpg

2i9qfrl.jpg

2qx3ot5.jpg

mwfsx3.jpg

2wnb505.jpg

kstj9.jpg

5lz5ld.jpg

9v9o8y.jpg

5vyuzq.jpg

211waqe.jpg

mh7rr8.jpg

zt9cuc.jpg

Evet arkadaşlar. Sabah marşa bastığımızda motorun ilk çalışmadaki yüksek devirde çalıştığını hepimiz biliriz ki bu ses ve titreşim nerdeyse dizele benzer ve yaklaşık 10 saniye içinde normale döner. Yalıtımdan sonra dışarıya akseden seste ve titreşim değişkliği bugün farkettim ki bu beni epeyce memnun etti diyebilirim.

Ayrıca daha önceden yapılmış olan kaputa fitil uygulamasını biraz inceden düşünüp, değerlendirince bana biraz sıkıntılı bir uygulama gibi geldi. Nedeni ise motorun sıcak olduğu zamanlarda bahsi geçen kısımlardan dışarıya sıcak havanın tahliyesi olarak kullanıldığını düşünüyorum. Her ne kadar kaput içi yüksek sıcaklığa dayanıklı olsa bile boşu boşuna malzemeleri sıcakta yormaya gerek yok. Aksi durum olsaydı zaten üretici bagaj ya da kapı gibi kaputa da fitil koyardı. Ayrıca şu da bir kesindir ki en kısa mesafede bile motor çok hızlı ısınabiliyor. Hele ki bu yaz aylarında ciddi derecede daha da fazla.

Geri
Üst Alt