Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR Amortisör Sistemi

Hocam iyi forumlar. Bilinen şu önlerdeki amortisorler aynı golf ile fakat yaylar farklı. Önlerde bütün fr larda macpherson bağımsız süspansiyon kullanılıyor. Arka amortisorlerimiz torsiyonlu, bağımsız degil. Golfle durum kıyaslaması biraz farklı. Golflerde 4 amortisor de macpherson kullanılıyor. Bence yaydan önce bariz farklardan birisi de bu.

Hocam iyi forumlar. Bilinen şu önlerdeki amortisorler aynı golf ile fakat yaylar farklı. Önlerde bütün fr larda macpherson bağımsız süspansiyon kullanılıyor. Arka amortisorlerimiz torsiyonlu, bağımsız degil. Golfle durum kıyaslaması biraz farklı. Golflerde 4 amortisor de macpherson kullanılıyor. Bence yaydan önce bariz farklardan birisi de bu.
Evet Golflerde durum o şekilde. Onlarda da değişebiliyor aslında. Arkadaşımda dizel golf 7 vardı . Onlarda arkalar torsiyonmuş.

O zaman temiz bir yay takımı bulayım. Bakalım ne kadar fark olacak. Arabayla dan dun çukurlara girdikçe içim parçalanıyor. Sonra belki lastiklere de el atarım. 40 yanak yerine 45 yanak lastik.

Bence yaylardan kaynaklı ben önlere coilover taktırdıktan sonra gayet memnunum eski yaylar çok sertti
sadece merakımdan soruyorum. aynı yılda üretilen golflerin yayları leonlara uyum sağlamıyor mu?
bildiğim kadarıyla ikisi de aynı fabrika da aynı bantta üretiliyor ve birçok parçası aynı.

sadece merakımdan soruyorum. aynı yılda üretilen golflerin yayları leonlara uyum sağlamıyor mu?
bildiğim kadarıyla ikisi de aynı fabrika da aynı bantta üretiliyor ve birçok parçası aynı.
Evet sağlıyor. Amortisörler tamamen aynı. Sadece yayların sertliği farklı. Leon sport bir araç olduğu için yaylar daha sert.

Geri
Üst Alt