Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 2021 Yedek Anahtar Sorunu

oslun

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Geçen hafta 2021 model 1.0 Seat Leon satın aldım. Aracın yedek anahtarını kontrol ettiğimde kapı kilitleme/açma fonksiyonlarının çalışmadığını gördüm (diğer fonksiyonlar çalışıyor) CR2032 duracell marka pil taktım fakat sorunum düzelmedi.

Sonrasında yaptığım araştırmalarda anahtar senkronizasyonu yapılması gerektiğini öğrendim. Araç katalogunda yazanı denesem de sonuç alamadım.

Konu hakkında sizin tavsiyeniz veya geçmiş tecrübeleriniz varsa yardımlarınızı rica ederim.

Araç katalogunda yazan:
Eğer aracın menzili dışında düğmeye sık sık basılırsa, anahtar ile aracın kilitlenmesi veya kilidin açılması artık mümkün olmayabilir. Bu durumda anahtar aşağıda açıklandığı gibi tekrar senkronize edilmelidir.

1- Anahtar dilini araç anahtarından çıkarın.
2- Araç anahtarındaki açma düğmesine basın. Bunun için araçta kalması gerekmektedir.
3- Anahtar dilini kullanarak bir dakika içerisinde aracın kilidini açın. Anahtar senkronize olmuştur.
4- Gerekirse başlığı takın.

Geri
Üst Alt